Sākums / Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Kursi „Speciālās zināšanas pedagogiem bērnu tiesību aizsardzības jomā”

Vispārizglītojošo skolu pedagogi,  Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Kursu programma papildinās pedagogu profesionālās kompetences par bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem.
Nodarbību tematika:
1. Bērnu tiesību aizsardzības sistēma, normatīvie akti bērnu tiesību aizsardzības jomā.
2. Starptautisko tiesību aktu piemērošana bērnu tiesību aizsardzībā.
3. Starpinstitucionālā sadarbība bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanā.
4. Vecāku un bērnu tiesības un pienākumi.
5. Vardarbība pret bērnu, tās veidi un pazīmes; vardarbība bērna ģimenē (vardarbība vecāku starpā/ pret partneri, vardarbības veidi un pazīmes).
6. Principi, veidojot saskarsmi ar bērnu.
7. Atbalsts nepilngadīgajam kriminālprocesā, civilprocesā, administratīvajā procesā un administratīvo pārkāpumu procesā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 21.11.2018 līdz 28.11.2018

  8h

  25 (0 brīvas)

Metodiskās dienas seminārs "Ceļš uz mūsdienīgu pieeju izglītībā - kā tas ir pie mums?" -26.11.

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Rīgas 13. pirmsskolas izglītības iestāde "Ābecītis" metodiskās dienas ietvaros piedāvā atklātu bērnu darbošanās vērojumu un pēc tam diskusiju par to, kā kompetenču pieeja strādā un var strādāt. Daudzo un dažādo materiālu izmantošana nodarbībās. Diskusija par to, vai ir nepieciešams otrs pedagogs, lai aktīvi darbotos: pirmsskolas pieredze - skolotājām palīdz skolotāju palīgi. To var, ja grib! 

Uzzināt vairāk

  Kursi

  26.11.2018 09:00 - 12:00

  4h

  22 (1 brīvas)

Kursi "Vērtībizglītība pirmsskolā" (4. grupa)

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Programma palīdzēs pedagogiem apzināt savas profesionālās vērtības un veidot izpratni vērtībizglītības iedzīvināšanai pirmsskolā

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 26.11.2018 līdz 28.11.2018

  8h

  24 (0 brīvas)

Kursi "Pedagogu sadarbības veicināšana mācību procesa īstenošanā pirmsskolā" 4. grupa

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Kursu laikā pirmsskolas pedagogi veidos izpratni par pedagogu sadarbības dažādām iespējām, apzināsies sadarbības nozīmi veiksmīga mācību procesa īstenošanā un praktiski plānos mācīšanās procesu, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem, kā arī sniegs atgriezenisko saiti par īstenotajām aktivitātēm kopīgi mācoties. 

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 23.11.2018 līdz 30.11.2018

  12h

  25 (0 brīvas)

Metodiskā diena "Skolotāja loma mācību pieejas maiņā"

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Izpratnes maiņa par mācību procesa organizēšanu un bērna mācīšanos, nosaka arī izpratnes maiņu par skolotāja darbību mācību procesā.  Mēs kā skolotāji biežāk neesam pacietīgi un sniedzam gatavas atbildes vai “darām bērna vietā”.  Bet šodien, viens no svarīgākajiem uzsvariem pirmsskolas izglītībā ir dot bērnam iespēju patstāvīgi veidot izpratni par lietām, tajā skaitā – mēģinot un kļūdoties. Skolotāja loma ir būt bērna mācīšanās mērķtiecīgam virzītājam, uzmanīgi vērojot un konkrētās situācijās pamanot, brīžus, kuros jāiesaistās, lai viņu atbalstītu.  Dalīsimies pieredzē, kā mūsu iestādes skolotāji organizē mācību procesu tā, lai bērni būtu brīvi savās izvēlēs, darbībās un lēmumos, bet vienlaicīgi attīstītu konkrētas prasmes, veidotu izpratni un attieksmi. Aktualizēsim skolotāja lomu mācību procesa organizēšanā un vadīšanā. Būs iespēja novērot divas rotaļnodarbības jauktā vecuma grupās.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  21.11.2018 09:00 - 12:00

  4h

  16 (0 brīvas)

Kursi "Rotaļdarbība pirmsskolā bērna prasmju un lietpratības attīstīšanai" 4.grupa

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Kursa programma paredz aktualizēt pirmsskolas pedagogu zināšanas par pirmsskolas pedagoģiskā procesa plānošanu, pilnveidot pedagogu izpratni par bērnu rotaļdarbības būtību un vērtēšanas formām. Lekciju, diskusiju, praktisko nodarbību laikā pirmsskolas pedagogi analizēs rotaļnodarbības, ievērojot ārējo normatīvo aktu noteiktās prasības, saskatīs iespēju attīstīt bērnos caurviju prasmes.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 09.11.2018 līdz 23.11.2018

  12h

  27 (0 brīvas)

Profesionālās pilnveides SUPERVĪZIJAS pirmsskolu pedagogiem

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Jēdziens “supervīzija” tiešā tulkojumā nozīmē “skats no malas”. Supervīzija ir darba forma, kur, izklāstot drošā vidē sarežģītu situāciju, profesionālis uzklausa visu grupas locekļu domas par to, kā viņi rīkotos konkrētajā gadījumā. Programmā dalībniekiem būs iespēja rast risinājumu savām grūtībām, kā arī uzzināt, kur vēl var meklēt palīdzību, kā situāciju var risināt savādāk.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 08.11.2018 līdz 17.12.2018

  16h

  13 (0 brīvas)

Kursi "Caurviju prasmju attīstīšana pirmsskolā" 4.grupa

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Kursa programma paredz sagatavot pirmsskolu pedagogus vienotas sistēmas ieviešanā pirmā vispārējās izglītības pakāpē, veidot izpratni par jaunā mācību satura struktūras un izveides principiem pirmsskolā, saskatīt iespēju attīstīt skolēnos caurviju prasmes.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 07.11.2018 līdz 21.11.2018

  12h

  27 (0 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit