Sākums / Notikumi / Bērna emocionālā audzināšana un pozitīva disciplinēšana pirmsskolā

Bērna emocionālā audzināšana un pozitīva disciplinēšana pirmsskolā

Lai bērnam varētu iemācīt uzvedības kultūras normas, efektīvas savstarpējās komunikācijas formas, ir jāizprot gan bērna emocionālās, kognitīvās, fiziskās, sociālās, gribas darbības attīstības īpatnības, gan arī pozitīvas disciplinēšanas veidus. Bērni, kuri saprot, kas ir disciplīna, ir pārliecinātāki par sevi, viņiem ir lielāka ticība sev un savām spējām. Tādēļ pieaugušajiem ir tik būtiski pielietot audzināšanas darbā tieši pozitīvas disciplinēšanas stratēģijas, kas ir par pamatu emocionālajai audzināšanai.

Bērna emocionālā audzināšana un pozitīva disciplinēšana vistiešākajā veidā saistīts ar pašregulācijas, pašapziņas veidošanas, ar motivācijas procesiem, ar prasmi veidot harmoniskas attiecības. Ja bērns izprot savas un citu emocijas, iemācās tās atpazīt un regulēt, kā arī apgūst noteikumus, tas palīdz viņam turpmākajos vecumposmos labāk pašorganizēties, sasniegt izvirzītos mērķus, virzīties uz sasniegumiem, harmoniski iekļauties sociālajā vidē.

Pieteikties

  Mērķauditorija

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

 Profesionālās pilnveides forma

kursi

  Lektors

Dace Lapiņa, Mg.psych.

  Norises laiks un vieta

13.11.2017 09:00 - 13:30

15.11.2017 09:00 - 13:30

22.11.2017 09:00 - 13:30

RIIMC, Kaņiera iela 15, Rīga

  Mācību stundu skaits

16
1 mācību stundas ilgums 45 minūtes

  Dalības maksa

Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem bezmaksas
citiem EUR 29.44

 Kontaktpersona

Inga Liepniece, t. 67105544, inga.liepniece@riga.lv

  Vietas

25 (0 brīvas)

Pieteikties

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit