Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs kā partnerorganizācija piedalījās ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekta “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi (contract Nr. 2017-1-LT01-KA201-035254) plānošanas sanāksmes mācību aktivitātē Kauņas Pedagogu tālākizglītības centrā ar mērķi iepazīt partnervalstu izglītības iestāžu mācību procesa organizāciju, skolēnu mācīšanās sasniegumus un pedagogu prasmi veidot labvēlīgu, drošu un motivējošu skolas vidi. Projektu koordinē Kauņas Pedagogu tālākizglītības centrs. Sanāksmes laikā tika apspriesta projekta norises gaita, lomu un pienākumu izpilde, budžeta sadalījums, komunikācijas un informācijas apmaiņa dalībnieku starpā, kā arī projekta rezultātu izplatīšana, ietekme un novērtējums.
Projekts ilgs līdz 2019. gada 1.oktobrim.
Kauņas Pedagogu tālākizglītības centrā piedalījās partnervalstu pārstāvji no Kauņas Pedagogu tālākizglītības centra (Lietuva), “Fitjar upper secondary school” (Norvēģija), “KPDoNE - KOCAELİ provincial directorate of education” (Turcija) un Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra. Projekta dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas un Turcijas kopīgās diskusijās vienojās par gatavojamo mācību materiālu komplekta struktūru, saturu, mācīšanās rezultātiem un metodēm, kā arī par katra partnera pienākumiem, laika grafiku un informācijas apmaiņu materiālu izstrādes procesā. Rezultātā tiks sagatavots skolēnu kritiskās domāšanas attīstīšanas uzdevumu krājums un metodiskie ieteikumi pedagogiem. Mācību materiālu komplekts tiks veidots trim vecuma grupām: pirmsskolas skolēniem, sākumskolas- pamatskolas skolēniem un vidusskolas skolēniem. Projekta dalībnieki piedalījās arī darbnīcā, kuras laikā tika diskutēts par inovatīvi attīstošu kvalitatīvu izglītību un augstākās domāšanas prasmju attīstīšanu skolēniem.
Foto no projekta arhīva. Projekta komanda Kauņā, pirmās projekta sanāksmes laikā
Tika apmeklētas projektā iesaistītās Kauņas pilsētas partnerskolas: Kauņas Panemūnes sākumskola, Kauņas pirmsskolas izglītības iestāde “Giliukas”, Kauņas Kazimira proģimnāzija un Kauņas ģimnāzija “Saule”. Katrā skolā vai pirmsskolas izglītības iestādē bija iespēja izstaigāt un iepazīt skolu, tās vēsturi un tradīcijas, vērot mācību nodarbības, lai pēc tam diskutētu un apspriestu par skolā un stundās redzēto un dzirdēto. Pēc iestāžu iepazīšanas prezentācijām bija iespēja uzdot jautājumus skolotājiem un skolas administrācijai, lai labāk iepazītu un izprastu skolas ikdienu.
Nākošā plānotā projekta mācību aktivitāte notiks aprīļa beigās Norvēģijā (Fitjar upper secondary school), kuras laikā notiks mācību nodarbības par augstākā līmeņa radošās un kritiskās domāšanas attīstīšanu.
Informāciju sagatavoja - D.Keidāne, S.Graudiņa; Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs
Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija