Sākums / Jaunumi / Konkurss "Radošais meistars" ir noslēdzies

Konkurss "Radošais meistars" ir noslēdzies

otrdiena, 2017. gada 28. februāris

Ziemeļvalstu ģimnāzijā 2017. gada 15. februārī norisinājās jau 5. atklātais Pārdaugavas skolu mājturības koka un metāla tehnoloģiju konkurss "Radošais meistars".

 

Arī šogad šīs skolas skolotāji Guntars Spriņģis un Andis Līkansis ar savu entuziasmu laipni uzņēma citu skolu skolēnu komandas, lai kopā darbotos un parādītu savu kompetenci konkursa uzdevumos.

Šogad kokursā piedalījās 10 skolu skolēnu, 2 vecuma grupās. Kā jau tas šajā konkursā ierasts, skolēni strādāja pārī, izgatavojot vienu kopēju darbu.

Ņemot vērā aktualitātes izglītībā, praktiskajos uzdevumos abās vecuma grupās skolēniem bija iespējas demonstrēt gan savu kompetenci, gan radoši inovatīvu domu gājienu.

Jaunākajā grupā 6.-7. klašu skolēniem bija jāizgatavo no koka auto novietne pēc rasējuma un auto no skārda un citiem materiāliem, kuru varēja radoši izdomāt un konstruēt paši.

Vecākajā grupā 8.-9. klašu skolēni izgatavoja TV torni, pamatnes konstrukcijai pēc rasējuma izmantojot konkrētā izmērā līdzi paņemtu koka līsti, bet torņa izgatavošanai skolēniem uz galdiem bija sagatavoti dažādi materiāli.

Lai noteiktu uzvarētājus, vērtēšana notika 3 kārtās. Pirmajā kārtā vērtēja darba procesu, sadarbību un materiālu izmantošanu un katra komanda varēja iegūt 30 punktus. Otrajā kārtā vērtēja kvalitāti, precizitāti un radošumu, bet trešajā kārtā pēc iepriekšējiem kritērijiem vērtēja neatkarīgs skolotājs. Visi darbi bija kodēti jauktā secībā. Skolotāji un skolēni atzinīgi novērtēja šo vērtēšanas kārtību un atzina to par ļoti piemērotu un veiksmīgu. Nākošajā gadā ir doma piesaistīt studentus no LU Pedagoģijas fakultātes, kuri studē mājturību, lai dotu viņiem iespēju praktizēties rīkot šāda veida pasākumus.

Konkursā skolēni ar uzdevumu tika galā samērā labi. Bija ļoti labi redzams, kuri skolotāji jau mācību procesā lieliski izmanto pāru darbu un veicina sadarbību.

Kopējais secinājums: mājturība un tehnoloģijas ir cieši saistīta ar ļoti daudziem mācību priekšmetiem, mācību procesā tiek attīstītas dzīvei svarīgas kompetences, stabili apgūstot noteiktus pamatus. Kas tad ir kompetence? Tā ir apgūtu zināšanu kopums, kuru veiksmīgi lietojot, tiek radīts unikāls, inovatīvs darbs.

Gribu vēlreiz pateikt paldies visiem skolēniem un skolotājiem, kuri piedalījās konkursā.

Konkursa organizētājs - Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolotājs Guntars Spriņģis.

Rezultāti

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk