Sākums / Jaunumi / Mācības “Dimantu kalna” mirdzumā

Mācības “Dimantu kalna” mirdzumā

otrdiena, 2017. gada 22. augusts

16. un 17. augustā brīnišķīgā vietā, ZS “Dimantu kalns”, Ķeguma novada Rembates pagastā, notika Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra īstenotā projekta “Kā kļūt par vadītāju pirmsskolā?” Vasaras skola Rīgas perspektīvo pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem.

 

Divu dienu laikā topošās vadītājas apguva veiksmīgas komandas veidošanas pamatus, atklāja savus individuālos un komandas resursus, mācījās efektīvāk sadarboties gan mazākās, gan lielākās grupās, praktiski darbojoties, piedzīvoja komandai būtiskas situācijas, reflektēja par piedzīvoto un veidoja secinājumus savas iestādes komandas darba veicināšanai, apguva instrumentus organizācijas attīstībai un komandas darbam, uzzināja, kas ir organizācijas kultūra (tēls), organizācijas nākotnes redzējums – stratēģijas kopskats, apguva stratēģijas struktūru, mācījās izvirzīt prioritātes un stratēģiskos mērķus, meklēja saistības starp personīgajām un organizācijas vērtībām, kā ar tām strādāt, lai veiksmīgi veidotu organizācijas tēlu.

Nodarbības vadīja pieredzējuši lektori: Reinis Upenieks, praktizējošs psihologs, pasniedzējs un konsultants, Uldis Pāvuls, organizāciju psihologs, personāla vadības konsultants un treneris.

Atpūtas brīžos bija iespējams aplūkot “Dimantu kalna” skaisto apkārtni un paša saimnieka Pētera Dimanta vadībā doties aizrautīgā safari braucienā pa plašajiem laukiem un pabarot gan mazos dambriedēnus un simpātiskās Hailandes tīršķirnes govis, gan strausus un kazas, gan interesantās aitu cūkas, kuru apmatojums ir līdzīgs aitu sprogām.

Visas dalībnieces bija ļoti apmierinātas par pavadīto laiku un gūtajām vērtīgajām atziņām: “Guvu pārliecību, kā veidot stipru, atbalstošu un pozitīvu komandu, guvu labas praktiskas idejas, pozitīvas emocijas, kā atrast katra darbinieka stipro pusi un to izmantot, idejas, kā uzlabot darbu komandā savā darba vietā”.

Projektā paredzētās mācības turpināsies septembrī. Uz tikšanos!Sagatavoja: Kitija Čipāne, RIIMC Izglītības vadības un projektu nodaļas galvenā speciāliste

 

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk