Sākums / Jaunumi / Noslēgušies kursi “Panākumos balstīta mācīšanās”

Noslēgušies kursi “Panākumos balstīta mācīšanās”

otrdiena, 2018. gada 6. marts

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs sadarbībā ar ārvalstu organizācijas “Britu padome” pārstāvniecību Latvijā īstenoja kursus “Panākumos balstīta mācīšanās” 50 skolotājiem no Rīgas un Latvijas, kuri notika no 2017. gada augusta līdz 2018. gada februārim.

 

Augustā klātienes vasaras skolā skolotāji pilnveidoja zināšanas par 21. gs. prasmēm: kritisko domāšanu un problēmu risināšanu, sadarbību un komunikāciju, radošumu un iztēli, pilsoniskumu, digitālo prasmi, skolēnu vadību un personīgo attīstību. Kursu dalībniekiem bija iespēja pildīt dažādus praktiskus vingrinājumus un veidot uzdevumus, kas attīsta skolēnu domāšanu. Nodarbības vadīja Chris Thorn no Lielbritānijas Kembridžas CELTA un DELTA kursu pasniedzējs.

  

1.att., 2.att.Teaching for Success Summer School / Panākumos balstīta mācīšanās Vasaras skola

Rudenī un ziemā notika tiešsaistes nodarbības, kurās pedagogi pilnveidoja kompetences, kā attīstīt skolēnu lasīšanas, klausīšanās un runāšanas prasmes izmantojot IT un kā iekļaut mācību spēļu elementus klasē un ārpus tās, kā arī pilnveidoja zināšanas un prasmes darbā ar skolēniem, kuriem ir īpašas mācīšanās vajadzības.  Kursu dalībniekiem bija iespēja sadarboties, dalīties pieredzē, mācīties no kolēģiem īpašā tiešsaistes foruma grupā.

Kursi noslēdzās februārī, kad klātienes darbnīcā dalībnieki reflektēja par tiešsaistes kursos apgūto: prezentēja savu nodarbību plānus, labās prakses piemērus.

3. att. Teaching for Success Winter School dalībnieki

4. att. Teaching for Success Winter School dalībnieki darbībā

Viesos bija ieradušies Paul Braddock no Lielbritānijas un Jamie Keddie no Skotijas. Paul Braddock stāstīja par UNESCO ilgtspējīgas attīstības mērķiem: nodrošināt iekļaujošu, kvalitatīvu un vienlīdzīgu izglītību un veicināt mūžizglītības attīstības iespējas visiem. Šī prezentācija ļāva paskatīties uz mācību stratēģijām un idejām nedaudz savādāk, padarot tās daudz interesantākas. Savukārt Jamie Keddie stāstīja par video un stāstu stāstīšanu iekļaušanu mācību stundās. Dalībniekiem pašiem bija iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs un filmēt video. Dalībnieki ieguva jaunas idejas darbam ar skolēniem.

5. att. Grāmata Jamie Keddie “Videotelling: YouTube Stories for the Classroom”

 

Plašāka informācija:
http://jamiekeddie.com/
http://lessonstream.org/
https://www.teachingenglish.org.uk/blogs/paul-braddock

Rakstu sagatavoja Zane Namatēva, Dace Sondare

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit