Sākums / Jaunumi / Projekts “Kā kļūt par skolas direktoru”

Projekts “Kā kļūt par skolas direktoru”

piektdiena, 2018. gada 9. februāris

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs 2018. gadā īsteno projektu “Kā kļūt par skolas direktoru”, kura mērķis ir sagatavot 20 perspektīvos skolu direktorus sekmīgas direktora karjeras uzsākšanai.

 

Projektam tika iesniegti  24 pieteikumi, no kuriem atbalstu saņēma 22 perspektīvie direktori. Šobrīd ir noslēdzies projekta 2. posms. Tā ietvaros visi dalībnieki piedalījās potenciālo vadītāju kompetenču novērtēšanas un attīstības testa veikšanā, kura mērķis bija novērtēt kandidātu sociālās kompetences, nosakot to piemērotību vadītāja pienākumu veikšanai. Galvenie novērtēšanas kritēriji jeb sociālās kompetences (piemēri): saskarsmes efektivitāte; atbildība; plānošanas un organizēšanas prasmes; precizitāte; vadīšanas un līdera potenciāls; darba motivācija.

Projekta 3. posms  - profesionālās pilnveides programmas īstenošana, sāksies  21.februārī un norisināsies līdz 2018.gada decembrim. Programmas galvenie uzdevumi: pilnveidot un papildināt zināšanas  pārmaiņu vadīšanā,  organizācijas darbības analīzē un stratēģijas veidošanā, vadīšanas tehnoloģijās,  izglītības iestādes lietvedībā, finanšu pratībā, dokumentu lasīšanas stratēģijā un pārvaldībā, koučingā, saskarsmē un konfliktu risināšanā, lietišķajā etiķetē un pārliecinošas prezentācijas prasmēs un publiskajā runā, līderības attīstīšanā, topošo vadītāju kompetenču novērtēšanā un attīstībā.

Perspektīvajiem direktoriem paredzētas arī prakses gan dažādos uzņēmumos, kur ēnos vadītāju kā līderi, gan iepazīs direktora darba specifiku dažādās Rīgas skolās.

Sagatavoja: Kitija Čipāne, RIIMC Izglītības vadības un projektu nodaļas galvenā speciāliste, projekta “Kā kļūt par skolas direktoru” vadītāja.

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit