Sākums / Jaunumi / Rīgas pedagogi pieredzi gūst pie Lietuvas kolēģiem

Rīgas pedagogi pieredzi gūst pie Lietuvas kolēģiem

pirmdiena, 2017. gada 2. oktobris

Šā gada 26. un 27. septembrī Rīgas skolu un pirmsskolu pedagogi kopā ar Rīgas izglītības un informatīvi metodiskā centra (turpmāk –RIIMC) speciālistiem viesojās Lietuvā, Kauņas izglītības iestādēs.

 

Brauciena mērķis  bija apgūt  Lietuvas kolēģu pieredzi pedagogu profesionālās pilnveides organizēšanā, pieaugušo mūžizglītības  pasākumu organizēšanā, iepazīties ar pedagoģijas risinājumiem mācīšanās kvalitātes uzlabošanai Kauņas izglītības iestādēs. Rīgas vispārizglītojošo skolu un pirmsskolu pedagogi un RIIMC speciālisti  tika iepazīstināti ar dažādiem metodiskajiem materiāliem un informāciju, kuru apkopojot,  sistematizējot, var izmantot savā darbā un  mācību stundās.

Lietuvā pastāv četri skolotāju profesionālie līmeņi – skolotājs, vecākais skolotājs, skolotājs-metodiķis un skolotājs-eksperts. Visu izglītības pakāpju iestādēs strādājošiem skolotājiem ir tiesības apmeklēt pedagogu pilnveides kursus ne mazāk kā piecas dienas gadā. Kauņas pašvaldība par prioritāti šajā mācību gadā ir noteikusi mācīšanās kvalitātes uzlabošanu.

Īpaši vērtīga bija iespēja viesoties izglītības iestādēs, RIIMC speciālistiem bija iespēja tikties un piedalīties diskusijās ar Lietuvas kolēģiem par pedagogu profesionālās kompetences organizēšanu un īstenošanu Kauņā un pieaugušo neformālās izglītības īstenošanu Kauņas iedzīvotājiem.

Kauņas Izglītības centrs bija sagatavojis lielisku iespēju ielūkoties 4 dažādu pilsētas izglītības iestāžu mācību procesā – divās pirmsskolās un divās skolās, vērot mācību stundas, kā arī iztaujāt  pedagogus un administrāciju. Skolas piedāvāja atšķirīgus izglītības modeļus. Par ļoti progresīvu Rīgas pedagogi atzina Kauņas inženierzinātņu liceja koncepciju.

Rīgas pedagogi pateicās un priecājās par lielisko pieredzes apmaiņu ar Lietuvas kolēģiem.

Informāciju sagatavoja RIIMC galvenā speciāliste Sandra Cīrule.

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit