Sākums / Jaunumi / Rīgas skolēnu panākumi lielo pilsētu eksakto mācību priekšmetu olimpiādē Maskavā

Rīgas skolēnu panākumi lielo pilsētu eksakto mācību priekšmetu olimpiādē Maskavā

trešdiena, 2017. gada 13. septembris

No 4. līdz 9. septembrim Maskavā notika lielo pilsētu 2. starptautiskā eksakto mācību priekšmetu (fizika, ķīmija, matemātika un informātika) olimpiāde skolēniem vecumā no 14 līdz 18 gadiem, kuru organizēja Maskavas pašvaldība. Pēc Maskavas pilsētas mēra uzaicinājuma olimpiādē piedalījās un atzīstamus rezultātus guva arī Rīgas skolēnu komanda: no katra priekšmeta pa 2 skolēniem. Rīgas komanda, kuru veidoja skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas 10. vidusskolas un Rīgas 88. vidusskolas, 36 lielo pilsētu skolēnu komandu kopvērtējumā ieguva 3. vietu.

 

Kā atzina olimpiādes organizatori un paši skolēni, uzdevumu grūtības pakāpe bija ļoti augsta, neatpaliekot no attiecīgo priekšmetu pasaules olimpiādes līmeņa. Olimpiāde noritēja divās daļās. Pirmajā daļā tika pārbaudītas skolēnu komandas starpdisciplinārās zināšanas un spēja strādāt komandā, sniedzot atbildes uz 20 testa jautājumiem katrā priekšmetā (fizika, ķīmija, matemātika un informātika), ko iepriekš bija sagatavojuši visu dalības pilsētu katra priekšmeta pedagogi atbilstoši savas valsts priekšmeta noslēguma eksāmena līmenim un iesūtījuši organizatoriem. Tālāk sekoja 2. daļa ar skolēnu individuālo darbību, parādot savas zināšanas un prasmes fizikā, ķīmijā, matemātikā un informātikā. Skolēniem vajadzēja veikt gan teorētiskos , gan eksperimentālos problēmuzdevumus. Katras kārtas darba izpildei bija atvēlētas 6 astronomiskās stundas. No Rīgas skolēnu komandas vislabākos individuālos rezultātus informātikā sasniedza Jegors Baļzins no Rīgas 10. vidusskolas, matemātikā – Eduards Gaņkins no Rīgas 88. vidusskolas, ķīmijā – Gustavs Jānis Mežciems no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, bet fizikā – Andrejs Sizovs no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas.

Olimpiādes darbus vērtēja augsti profesionāla žūrijas komisija, kas sastāvēja no Maskavas un ārzemju augstskolu pasniedzējiem. Olimpiādes organizatori bija parūpējušies, lai skolēniem pēc saspringtā un grūtā darba būtu iespēja iepazīt arī kultūrvēsturiskās vietas Maskavā, apmeklējot muzejus un skaistākās pilsētas vietas.

Noslēguma apbalvošanas ceremonijā olimpiādes uzvarētāju dalībnieku komandas saņēma gan kausus, gan medaļas un varēja noskatīties krāšņi sagatavotu koncertu.

Izsakām pateicību pedagogiem, kuri palīdzēja skolēniem sagatavoties veiksmīgai olimpiādes norisei ( S. Vinogradovs, M.Balode, S.Pakule, K.Veldre no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Ē.Bizdēna no RTU, R.Gavšina no Rīgas 88. vidusskolas, V.Sokolovs no Rīgas 96. vidusskolas, S.Melniks no “Progmeistars’) un Rīgas Domei par iespēju nokļūt Maskavā.

Informāciju sagatavoja: D. Keidāne, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs
Foto no olimpiādes uzvarētāju apbalvošanas ceremonijas: Rīgas skolēnu komanda

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk