Sākums / Jaunumi / Vasaras skola “Lasītprasmes attīstīšanas laboratorija”

Vasaras skola “Lasītprasmes attīstīšanas laboratorija”

pirmdiena, 2017. gada 28. augusts

No 16.augusta līdz 17. augustam Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs organizēja  vasaras skolu “Lasītprasmes attīstīšanas laboratorija”. Vasaras skolā piedalījās 11 Rīgas skolu komandas.

 

Vasaras skolas pedagogi apguva praktiski lasītprasmes līmeņa noteikšanu, strādājot ar tekstiem, pedagogi modelēja un analizēja mācību situāciju, aprobēja lasītprasmes līmeņa noteikšanu skolēniem.

Kopā ar psiholoģi Ivetu Aunīti tika meklēti risinājumi, sadarbības veidošanai starp pamatskolas skolēniem un pusaudžu vecumā mācību procesā. Skolotāja Jana Bistere dalījās pieredzē par VIMALAs ( vienaudžu mācīšanās lasītprasmes veicināšanai) ieviešanas pozitīvo pieredzi savā skolā.

Paldies vasaras skolas lektorēm Aijai Kalvei, Ievai Margevičai-Grīnbergai, Janai Bisterei un Ivetai Aunītei par radošo atmosfēru un iegūtajām praktiskajām zināšanām vienaudžu mācīšanās lasītprasmes veicināšanai.

Dažas atbildes uz jautājumu: ko es šajā vasaras skolā ieguvu? : ieguvu visu nepieciešamo, lai ieviestu šo sistēmu skolā; jaunas idejas darbā un jaunas metodes; iedvesmu darbam, saskarsmei ar kolēģiem, skolēniem un vecākiem; lielāku izpratni, kā notiek vimalošana; vairāk saliedējos ar savas skolas grupu; bieži klausoties vai darot uzdevumu ienāca prātā ideja saviem mācību priekšmetiem; ieguvums ir liels, radās lielāka skaidrība, pat tik liela, ka liekas, ka viss izdosies; ieguvu pozitīvas emocijas, zināšanas un idejas jaunajam darba cēlienam.

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk