Sākums / Jaunumi / VIMALA lasītprasmes dzirksts Rīgas Mūzikas internātvidusskolā

VIMALA lasītprasmes dzirksts Rīgas Mūzikas internātvidusskolā

ceturtdiena, 2017. gada 23. novembris

Valsts svētku priekšvakarā šī gada 16. novembrī skolotāji tikās Rīgas Mūzikas internātvidusskolā, lai  papildinātu savu ideju krātuvi. Šoreiz ar Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra atbalstu bija iespēja   bagātināt savu pieredzi lasītprasmes pilnveidošanā skolēniem.

 

VIMALA jeb Vienaudžu mācīšanās lasītprasmes pilnveidei (autores:  Evija Papule,  Aija Kalve, Ieva Margeviča- Grinberga) ir lielisks  paņēmienu kopums, kas  skolēnus mudina lasīt ar izpratni un  mācīties vienam no otra.

Seminārā ar pozitīvo pieredzi  dalījās ģeogrāfijas skolotāja Ligita Zelča un latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Protopopova, kas jau  otro gadu Rīgas  Mūzikas internātvidusskolā strādā  ar VIMALA metodiku.  Klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar  paņēmienu kopumu,  tā izmantošanas ieguvumiem  un  arī ar uzskatāmiem rezultātiem, kas iegūti regulāri pārbaudot skolēnu lasītprasmi un teksta izpratnes līmeni. Tāpat  skolotājas demonstrēja praktiskus piemērus, kā atsevišķi paņēmieni izmantojami konkrētā mācību stundā ģeogrāfijā un literatūrā.

Otrajā  semināra daļā  sanākušie skolotāji paši izmēģināja  visas četras VIMALA aktivitātes (lasīšana pārī, atstāstīšana, rezumēšana, prognozēšana) un guva plašāku priekšstatu par metodikas pielietojumu ikdienas darbā.

Semināra noslēgumā sanākušie pedagogi dalījās  ieguvumos.  Dalībnieki atzina, ka ieguvuši jaunas idejas, kā strādāt ar tekstu, veidot lasīšanas nodarbības, kā  skolēniem sniegt iespēju justies atbildīgākiem par sava darba rezultātu. Pedagogi  guva  iedrošinājumu un iedvesmu, lai šajā tumšajā laikā  nestu skolēniem  lasīšanas gaismu ar mazliet citādu liesmiņu, kas varbūt reiz skolēnu sirdīs iedegsies par lasītprieka ugunskuru.

 

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit