Sākums / Visi skolotāji

Visi skolotāji

Agresivitātes mazināšanas iespējas skolā

Visi skolotāji,  Audzināšanas joma

Skolēnu agresijas cēloņi bieži saistīti ar problēmām ģimenē, izglītības iestādē, gan bērna individuālo situāciju, mācīšanās grūtībām u.c. Pedagogiem ir būtiski apzināt skolēnu agresīvas uzvedības cēloņus, mērķus un izpausmes, meklējot veidus, kā izmantojot skolas iekšējos un ārējos resursus, rast iespējami labāko risinājumu drošas vides veidošanā klasē un skolā. Pedagogiem ir būtiski pārzināt tās preventīvā darba metodes un soļus, kas var palīdzēt grūtību risināšanā, ko izsauc skolēnu, reizēm arī vecāku agresīva uzvedība. Kad un cik efektīvs ir darbs ar skolēnu ģimenēm. Darbā ar pedagogiem tiks pielietotas  teorētiskā apskata, diskusiju, praktisko problēmsituāciju uzdevumu un vingrinājumu metodes.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 05.12.2019 līdz 11.12.2019

  6h

  25 (0 brīvas)

Speciālās zināšanas pedagogiem bērnu tiesību aizsardzības jomā

Visi skolotāji

Kursa programma papildinās pedagogu profesionālās kompetences par bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem.
Nodarbību tematika:
1. Bērnu tiesību aizsardzības sistēma, normatīvie akti bērnu tiesību aizsardzības jomā.
2. Starptautisko tiesību aktu piemērošana bērnu tiesību aizsardzībā.
3. Starpinstitucionālā sadarbība bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanā.
4. Vecāku un bērnu tiesības un pienākumi.
5. Vardarbība pret bērnu, tās veidi un pazīmes; vardarbība bērna ģimenē (vardarbība vecāku starpā/ pret partneri, vardarbības veidi un pazīmes).
6. Principi, veidojot saskarsmi ar bērnu.
7. Atbalsts nepilngadīgajam kriminālprocesā, civilprocesā, administratīvajā procesā un administratīvo pārkāpumu procesā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 09.12.2019 līdz 11.12.2019

  8h

  28 (0 brīvas)

Individuālā izglītības plāna izveides un īstenošanas ceļi

Visi skolotāji

Programma veidota, lai paaugstinātu pedagogu profesionālo kompetenci darbā ar izglītojamiem, kuram ir funkcionālie traucējumi, uzvedības traucējumi un grūtības mācībās, veicinātu prasmi saskatīt izglītojamā resursus, izveidotu  individuālo atbalsta pasākumu plānu.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 10.12.2019 līdz 28.01.2020

  12h

  25 (0 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit