Sākums / Visi skolotāji

Visi skolotāji

Speciālās zināšanas pedagogiem bērnu tiesību aizsardzības jomā (Kursi notiek attālināti)

Visi skolotāji

1. nodarbībā:
-Bērnu tiesību galvenie principi.
- Vardarbības galvenie motīvi un pieaugušo cilvēku kompetences instrumenti.
2. nodarbībā: 
-Vardarbības veidi,.
- Efektīvas saskarsmes stratēģijas.
- Palīdzība sev situācijās, kad bijis iesaistītas vardarbības risināšanā.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 22.03.2021 līdz 29.03.2021

  6h

  25 (0 brīvas)

Transversālās kompetences un daudzveidīgo IT rīku izmantošana attālināto mācību laikā (Kursi notiek attālināti)

Visi skolotāji

Programmā tiks piedāvāts apgūt inovatīvus rīkus  transversālo kompetenču attīstīšanā attālinātos mācību apstākļos. Šādu rīku  izmantošana ir noderīga gan klātienes stundām, gan attālinātai mācīšanās, izmantojams dažādu mācību  priekšmetu stundās, īpaši humanitārajā un sociālo zinātņu jomā. Nodarbību laikā notiks dalīšanās pieredzē un tiks sniegti praktiski piemēri. Tematika: transversālās kompetences; MS Teams galvenie rīki jēgpilnām attālinātām un klātienes mācīšanās; Microsoft Office 365 rīki kooperatīvajiem grupu darbiem un projektiem; EdPuzzle, Quizlet, Wordlwall rīki projekta mācīšanās, attālinātām mācīšanās un interaktīvajiem pārbaudes darbiem; Google rīki kompetenču pilnveidei projekta mācīšanās; virtuālās realitātes iespējas projekta mācīšanās attālināti un klātienē.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes seminārs

  19.03.2021 13:00 - 16:00

  4h

  30 (0 brīvas)

Projekts "ES". 6.Modulis "Etiķete attālināto mācību laikā."

Visi skolotāji

Aktuāls kļuvis jautājums par etiķetes ievērošanu tiešsaistē, kur pašlaik norisinās lielākā daļa darba - sanāksmes, diskusijas, mācību stundas. Tas attiecas gan uz apģērbu, gan kultūru, gan savstarpējo saziņu. Nodarbībās jūs uzzināsiet kādi lietišķās likumi ir aktuāli un kā tos īstenot dzīvē.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 19.03.2021 līdz 25.03.2021

  4h

  30 (0 brīvas)

Izmantojamie digitālie rīki attālināto mācību procesā (Kursi notiek attālināti)

Visi skolotāji 3. - 9. klašu skolotāji

Programma paredzēta pamatskolas skolotājiem. Skolotāji tiks iepazīstināti ar tiešsaistes platformas Zoom iespējām un dažādu rīku izmantošanu mācīšanā attālināti. Tiks parādītas platformas Kahoot iespējas formatīvajā vērtēšanā. Parādītas Uzdevumi.lv izmantošanas iespējas pārbaudes darbu vai patstāvīgo darbu veidošanā. Tiks aplūkotas atgriezeniskās saites veidošanas iespējas – Padlet un Google veidlapas (Google Forms).

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes seminārs

  18.03.2021 12:00 - 15:00

  4h

  30 (0 brīvas)

Projekts "ES". 2.Modulis "Sociālā un vides labsajūta." (Kursi notiek attālināti)

Visi skolotāji

Šobrīd dzīvojam tik ļoti straujā laikmetā, pasaule ap mums neatgriezeniski mainās. Kas mūs sagaida? Ko šīs izmaiņas prasa no mums kā cilvēkiem un profesionāļiem? Tas viss liek mums runāt par labbūtību - sociālo, emocionālo, personīgo, vides, darbinieka labbūtību utt. Vai zini, kas ir labbūtība? Nodarbībā uzzināsi par to, kā arī par sociālo un vides labbūtību,  kā to attīstīt, kā   varam uzlabot savu labbūtību caur maņām jeb kāda nozīme ir redzei, ožai, dzirdei, taustei mūsu dzīvē?

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 17.03.2021 līdz 24.03.2021

  4h

  30 (0 brīvas)

Starpdisciplinaritāte mācību satura plānošanā un īstenošanā, ieviešot kompetencēs balstītas mācības (Kursi notiek attālināti)

Visi skolotāji

Semināra mērķis ir iepazīt, kas ir starpdisciplnaritāte, kā to plānot un organizēt jaunā mācību satura apguvei un kā veicināt dažādu mācību priekšmetu skolotāju sadarbību starpdisciplinaritātes īstenošanai.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes seminārs

  16.03.2021 10:00 - 13:00

  4h

  35 (5 brīvas)

Attālināts mācību process un skolēnu pašvadīta mācīšanās pamatskolā (Kursi notiek attālināti)

Vispārizglītojošo skolu pedagogi,  Visi skolotāji,  Audzināšanas joma,  Visu skolu pedagogi pamatskolas skolotāji

Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma sekmēs un pilnveidos skolotāju zināšanas par   pašvadīto mācīšanos. Kursu dalībnieki tiks iepazīstināti  ar pašvadītas mācīšanās prasmju veicinošiem rīkiem un uzdevumiem kā arī ar attālinātās mācīšanās  sistēmu skolā DOMDARIS kā mācību darba organizācijas piemēru. Programmas ietvaros skolotāji izveidos uzdevumu savā mācību priekšmetā attālinātam mācību darbam, kurā skolēnam būs jāattīsta pašvadītas mācīšanās prasmes. 

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 16.03.2021 līdz 18.03.2021

  8h

  30 (0 brīvas)

Socrative platformas izmantošana skolas darbā (Kursi notiek attālināti)

Visu skolu pedagogi ,  Vispārizglītojošo skolu pedagogi,  Visi skolotāji,  Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija)

Programmā tiks piedāvāts skolotājiem- iesācējiem apgūt Socrative vides iespējas pārbaudes darbu izveidē un atgriezeniskās saites nodrošināšanā. Šādas platformas izmantošana ir noderīga gan klātienes stundām, gan attālinātām mācībām, izmantojama dažādu mācību  priekšmetu stundās no sākumskolas līdz vidusskolas klasēm. Nodarbību laikā notiks dalīšanās pieredzē un tiks sniegti praktiski piemēri. Tematika: Socrative vides raksturojums; mācību darba organizēšanas iespējas Socrative vidē; uzdevumu, testu, aptauju veidošana un uzdošana skolēniem; darba grupu veidošana – zināšanu pārbaudes atraktīvs risinājums; atgriezeniskās saites risinājumi un iespējas. Mācību laikā  varēs uzdot jautājumus un saņemt atbildes. 

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 12.03.2021 līdz 19.03.2021

  8h

  30 (7 brīvas)

Google Drive un Google classroom izmantošanas iespējas skolotājiem (Kursi notiek attālināti)

Visi skolotāji

Seminārs dos ieskatu Google piedāvāto rīku klāstā, kā arī iespējās šos rīkus izmantot skolotāja ikdienas darbā mācību procesa organizēšanā. Seminārs palīdzēs lietotājiem veiksmīgi uzsākt darbu ar Google rīkiem, veidot tiešsaistes mācību materiālus, organizēt videokonferences, izmantojot Google Meet bezmaksas platformu. Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā. Lai piedalītos kursos, nepieciešams Google konta (piemēram, Gmail) lietotājvārds un parole, ko var iegūt, reģistrējoties Google (pamācība: https://support.google.com/accounts/answer/27441?hl=lv). Tāpat nepieciešams pieslēgums internetam, kā arī dators ar videokameru un mikrofonu.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes seminārs

  no 10.03.2021 līdz 17.03.2021

  6h

  25 (0 brīvas)

Attālinātais skolotāja darbs un uzdevumu veidošana Microsoft Teams vidē (Kursi notiek attālināti)

Visi skolotāji,  Latviešu valodas un literatūras skolotāji

Pedagogi pilnveidos prasmi darbā ar Microsoft Teams vidi un praksē apgūs programmas piedāvātos testu un uzdevumu veidošanas rīkus attālināto mācību vajadzībām.
1) Microsoft Teams vides raksturojums. Tērzēšana un zvanu uzsākšana. Datņu augšupielāde un atrašana. Ziņas un ziņojumi.
2) Darba grupu izveide. Kanālu izveide. Labas prakses piemēri. Sadarbošanās darba grupās un kanālos. Sapulču/stundu organizēšana. Darbs ar kalendāru.
3) Klases darba grupa. Klases grupas īpatnības. Uzdevumu veidošana: aprakstošu, izvērstu atbilžu un testa veida. Publicēšana. Izpilde. Nodošana. Pārskatīšana. Plaģiātisma pārbaude.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 16.02.2021 līdz 25.02.2021

  9h

  30 (0 brīvas)

Metakognīcija un pašvadītas mācīšanās elementi mācību stundā. KURSI TIEK ATCELTI

Visi skolotāji

Nodarbību laikā skolotāji pilnveidos izpratni par  metakognīciju un pašvadītu mācīšanos. Skolotāji analizēs labās prakses piemērus un papildinās savu mācību stundu plānus ar metakognīcijas un pašvadītas mācīšanās elementiem.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 18.02.2021 līdz 25.02.2021

  10h

  30 (0 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit