Sākums / Ķengarags

Ķengarags

Profesionālās pilnveides izglītības programma “Darba aizsardzība un drošība” (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Profesionālās izglītības programmas mērķis: izglītības procesa rezultātā izglītojamajiem sniegt pamatlīmeņa zināšanas, kas nepieciešamas darba aizsardzības speciālistiem, uzticības personām un darba aizsardzības koordinatoriem par darba vides riska faktoriem un citiem ar darba aizsardzību saistītiem jautājumiem, kā arī veidot darba aizsardzības speciālistu profesionālās kompetences, lai tie spētu vadīt un organizēt darba aizsardzības nodrošināšanai nepieciešamos pasākumus uzņēmumā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 02.03.2020 līdz 18.11.2020

  60h

  20 (18 brīvas)

Videi draudzīga mājsaimniecība (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Programmas dalībnieki papildinās zināšanas par procesiem mājsaimniecībās – pārtiku, higiēnu, notekūdeņiem, atkritumiem, enerģijas patēriņu, ērtībām, tiks apgūta individuālā ietekme uz vidi dažādos, viegli uztveramos salīdzinājumos. Dalībnieki uzzinās metodes, kā analizēt savu radīto ietekmi uz vidi. Katrs individuāli radīs savas mājsaimniecības ietekmes uz vidi novērtējumu, domājot, kā to varētu samazināt. Nodarbībās notiks pieredzes apmaiņa ar atklātajām iespējām un katra indivīda iesaistes nozīmi ilgtspējīgā attīstībā.

Programmas praktiskajā daļā tiks darinātas vaska drānas, lai varētu samazināt plastmasas atkritumu daudzumu virtuvē, tiks apgūtas dabiskas iespējas sadzīves ķīmijas un personīgās higiēnas produktu pagatavošanai mājās.

Pieredzes apmaiņa un secinājumi par dažādām piedzīvotām situācijām sabiedrībā, par videi draudzīgu saimniekošanu iedrošinās kursu dalībniekus pievērst uzmanību saviem mājsaimniecības paradumiem un pieņemt vidi saudzējošus lēmumus.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  12.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  20 (18 brīvas)

Sevis iepazīšana ar koučinga un supervīzijas pieejām (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Programmas dalībnieki papildinās zināšanas par laika menedžmentu kā plānošanas uzlabošanas resursu. Mūsdienu steidzīgajā pasaulē lielākā vērtība nav nauda, bet laiks. Visam ir vajadzīgs laiks. Laiks darbam, laiks, atpūtai, laiks ģimenei, laiks sev, laiks sportam, laiks izaugsmei, laiks… Brīžiem varam visu pagūt mierīgi, bet dažkārt pienākumu, termiņu, uzdevumu, vajadzību un visa pārējā ir pārāk daudz, un iestājas stress, trauksme, izmisums un citas līdzīgas izjūtas. Pamazām stress sakrājas, rodas iztukšotības sajūta, atsvešināšanās no aktivitātēm, kas saistītas ar darbu, pazeminās izpildes kvalitāte gan darbā, gan var būt arī mājās. Zinātniskajā literatūrā kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem to dēvē par „izdegšanas sindromu”. Vai vajag laiku plānot, un ja plānot, tad kā? Kam dot priekšroku – darbam, ģimenei vai sev? Kā sastrukturēt prioritātes, kam veltīt savu laiku? Seminārā gūsim ieskatu par populārākajiem laika plānošanas paņēmieniem un praktiski izmēģināsim vienu no paņēmieniem pielietot praksē, ko iespējams izmantot, lai mazinātu stresu un profesionālās izdegšanas risku, kā arī gūtu atbalstu sev plānošanas uzlabošanā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  12.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (0 brīvas)

Rakstura līderība (Ķengarags)

Rīgā kopā,  Ķengarags

Nodarbību mērķis ir praktiski iepazīstināt dalībniekus ar izpratni par līderību viscēlākajā tās nozīmē.
Nodarbībās tiek praktiski parādīts, kas ir līderības pamats un būtība, un kur slēpjas līdera un jebkura cilvēka pilnība.
Nodarbību laikā dalībnieki iepazīst savas iedzimtās īpašības (temperaments) un saņem praktiskus instrumentus rakstura morālo ieradumu jeb tikumu (apdomība, mērenība, taisnīgums, drosme, cēlsirdība, pazemība) izkopšanai.
Seminārā dalībnieki uzzina, kādi ir galvenie izaicinājumi līderim audzinot savu raksturu un veidojot sevi kā personību, kas vēlāk spēs iedvesmot arī citus.
Izzinot katru rakstura tikumu, dalībnieki iepazīstas un iedvesmojas no izcilām vēsturiskām personībām-līderiem biznesā, politikā un kultūrā.
Semināra noslēgumā tiek doti praktiski un motivējoši norādījumi sava potenciāla atraisīšanai, talantu atklāšanai un tikumiskās līderības principu izkopšanai sevī.  

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 20.02.2020 līdz 27.02.2020

  6h

  20 (14 brīvas)

Izproti sevi un citus. Spirāles dinamika. (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Spirāles dinamika ir jauna metode ar plašu praktisku pielietojumu, kas pasaulē strauji iegūst popularitāti izglītības, biznesa un  sabiedrības vadības jomās. Spirāles dinamika ļauj labāk saprast citus cilvēkus, sabiedrības un valstu attīstības tendences, veikt pārsteidzoši precīzas prognozes.

Seminārā mēs runāsim par to, kā cilvēki domā par lietām, kāpēc dažādi pieņem lēmumus un reaģē uz motivatoriem, kāpēc mainās mūsu personiskie uzskati, vērtības un mērķi, kāpēc mēs vairs nesaprotamies ar seniem draugiem, kas notiek pārmaiņu un krīžu laikā. Un, galvenais, kādas ir tendences, ko gaidīt tālāk un kā tam sagatavoties.

Šis seminārs būs īpaši vērtīgs pedagogiem, personālvadības speciālistiem, ar pārdošanu un klientu apkalpošanu saistītiem cilvēkiem – visiem, kas ikdienā strādā ar cilvēku attiecībām, sabiedrības pārvaldību un personības attīstību.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  24.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  20 (8 brīvas)

Ādas kastītes un ādas vāciņu gatavošana (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Nodarbībās  dalībnieki iepazīsies ar ādas plastikas vēsturi un  dažādajiem materiāliem, kurus var izmantot darbos. Uzzinās vairāk par aplikācijas un ažūra tehnikām. Praktiski darbojoties katrs dalībnieks veidos nelielus ādas paraudziņus, pēc tam izveidojot  abus darbiņus - ādas kastīti un ādas apsveikuma vāciņus.

Līdzi jāņem: balta lapa, pildspalva, neliels lineāls, šķēres, nelieli kartona gabaliņi, ādas gabaliņi, PVA līme, ota.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  20.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (10 brīvas)

Vācu valoda (A1 līmenis, bez priekšzināšanām) (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotāju vācu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas palīdzētu komunikatīvo vajadzību nodrošināšanai daudzveidīgās ikdienas situācijās un profesionālajā darbībā Latvijā un ārzemēs atbilstoši A1 valodas apguves līmenim.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 02.03.2020 līdz 29.04.2020

  50h

  17 (10 brīvas)

Angļu valoda, B1 līmenis (padziļināti) (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotāju angļu valodas apguvei, lai pilnveidotu  dažādas valodas prasmes un kompetences, kas palīdzētu  komunikatīvo vajadzību nodrošināšanai daudzveidīgās ikdienas situācijās un profesionālajā darbībā Latvijā un ārzemēs atbilstoši B1 valodas apguves līmenim. Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšanai, jo kurss turpinās no rudens  semestra.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 13.01.2020 līdz 06.04.2020

  50h

  17 (8 brīvas)

Grāmatvedības pamati (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Kursi dalībniekiem bez priekšzināšanām, programma sniegs pamatzināšanas par grāmatvedības būtību, iepazīstinās ar grāmatvedības pamatprincipiem, grāmatvedības elementiem un Latvijas Republikas likumdošanas aktiem, kas reglamentē grāmatvedības organizāciju un uzskaiti. Nodarbībās tiks attīstītas prasmes un iemaņas grāmatvedības aprēķinu veikšanā, veidlapu aizpildīšanā, kurus nosaka likumdošana un standarti grāmatvedībā. Kursu apgūšanas rezultātā dalībnieki spēs vest grāmatvedības uzskaiti ar vienkāršā un divkāršā ieraksta sistēmu, pratīs sastādīt un noformēt uzņēmumam nepieciešamo grāmatvedības pamata dokumentāciju un finanšu pārskatus. Nodarbības notiks datorklasē.

02.03. – 10.06.2020. plkst. 18.00 – 21.00

(15 nedēļas; 2 x nedēļā, pirmdienās un trešdienās)

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 02.03.2020 līdz 10.06.2020

  120h

  17 (9 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit