Sākums / Rīgā kopā

Rīgā kopā

AutoCAD programmas pamati (Kursi notiks attālināti) - kursi nenotiks!

Rīgā kopā

Programma piedāvā apgūt AutoCAD  programmas pamatus. Programmatūra ir plaši pazīstams rīks projektēšanas nozarē. AutoCAD ietver funkcijas un komandas, kas nepieciešamas dažādu projektu izstrādē. Programmu plaši izmanto dažādu nozaru speciālisti: arhitekti, dizaineri, būvkonstruktori, inženierkomunikāciju, mašīnbūves, mēbeļu un citu jomu speciālisti, kā arī hobija līmeņa projektētāji. Darba vide ir viegli saprotama lietotājam, apgādāta ar rīkjoslām, kas paredzētas kvalitatīvai un ātrai projektēšanai.

Pirms nodarbībām uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 16.11.2020 līdz 09.12.2020

  26h

  12 (12 brīvas)

Mākoņpakalpojumi jeb Google tiešsaistes rīku izmantošana - kursi nenotiks!

Rīgā kopā

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt papildus zināšanas, lai izmantotu Google piedāvāto rīku klāstu, kā arī iespējās šos rīkus izmantot ikdienas darbā. Seminārs palīdzēs lietotājiem veiksmīgi uzsākt darbu ar Google rīkiem, veidot tiešsaistes dokumentus, organizēt videokonferences, izmantojot Google Meet bezmaksas platformu.

Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.

Lai piedalītos kursos, nepaciešams Google konta (piemēram, Gmail) lietotājvārds un parole, ko var iegūt, reģistrējoties Google (pamācība: https://support.google.com/accounts/answer/27441?hl=lv). 

Pirms nodarbībām uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 23.11.2020 līdz 02.12.2020

  12h

  12 (12 brīvas)

Ievads MS EXCEL programmā (Kursi notiks attālināti)

Rīgā kopā

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt nepieciešamās zināšanas, lai veidotu, rediģētu, formatētu un drukātu pamata Microsoft Excel darblapas, kā arī iegūtu uzlabotas prasmes, kuras nepieciešamas aprēķiniem, izmantojot  formulas un funkcijas, datu atlasīšanai un filtrēšanai.

Pirms nodarbībām uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 19.11.2020 līdz 26.11.2020

  6h

  12 (9 brīvas)

Disciplīna bērniem kā atbalsts, nevis piespiešana (Kursi notiks attālināti)

Rīgā kopā

Programma paredzēta dziļākas izpratnes iegūšanai kā, disciplinējot, atbalstīt bērnu. Disciplīna ir viena no prasmēm, kura nereti skolas laikā ir nostiprinājusies kā kaut kas nepatīkams un nomācošs. Tomēr ir iespējama disciplīna, kura ikdienā palīdz, nevis nomāc vai rada trauksmi, vainas sajūtu. Nodarbībās uzzināsiet disciplinēšanas principus un metodes, kuras palīdz apgūt prasmes un zināšanas, un darbojas kā atbalsts, padarot dzīvi vieglāku gan bērniem, gan vecākiem. Signāli, kuru novērošana var palīdzēt saprast vai atbilstošā disciplīnas metode dod visiem izdevīgu rezultātu.

Pirms nodarbībām uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 03.12.2020 līdz 10.12.2020

  8h

  15 (7 brīvas)

Pašdisciplīna un pašmotivācija (Kursi notiks attālināti) - kursi nenotiks!

Rīgā kopā

Motivācija ir sarežģīta sistēma, kas sastāv no cilvēka vēlmēm, izvēlēm, prasmēm un iespējām un tās pareiza novērtēšana, nostiprināšana un ieviešana ikdienas paradumos ir būtiska, lai sasniegu savus mērķus, uzturētu attiecības ar sev svarīgiem cilvēkiem un dzīvotu pēc iespējas labāku dzīvi. Savukārt disciplīna ir viena no prasmēm, kura nereti skolas laikā ir nostiprinājusies kā kaut kas nepatīkams un no nomācošs. Tomēr ir iespējama disciplīna, kura ikdienā palīdz, nevis nomāc vai rada trauksmi, vainas sajūtu. Saliekot kopā izsvērtu pašmotivāciju un efektīvu disciplīnu, iespējams sasniegt mērķus un labāku dzīves kvalitāti ātrāk, vieglāk un ilgnoturīgāk.

Dalībniekiem tiks sniegtas zināšanas par pašmotivāciju, tās novērtēšanu un attīstīšanu, kā arī par disciplīnas trenēšanas iespējām ikdienā.

Pirms nodarbībām uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 24.11.2020 līdz 01.12.2020

  8h

  15 (10 brīvas)

Vadītājs, komanda, komunikācija kā resursi pārmaiņu laikā (Kursi notiks attālināti)

Rīgā kopā

Pārmaiņas ir komplekss process, kad esošā realitāte ārējo vai iekšējo apstākļu dēļ tiek mainīta. Pārmaiņas darba vidē neizbēgami skar gan darba organizāciju, gan cilvēkus – kā darbiniekus, tā vadītājus. Apzinoties notiekošo un gaidāmo, var atrast veidus un līdzekļus, kā prognozēt nākamos notikumus, kā tos vadīt (vai vismaz padarīt sev pieņemamākus), kā savstarpēji komunicēt un pakāpeniski nonākt līdz darbotiesspējīgai jaunajai realitātei, vienlaikus saglabājot līdzsvaru starp profesionālo un cilvēcisko, racionālo un emocionālo, resursus prasošo un resursus papildinošo aspektu. Praktiskas nodarbības laikā apzināsim, ko var un ko nevajadzētu sagaidīt no darbiniekiem šajā laikā un kādas ir vēlamās prioritātes attiecībā uz darba organizāciju komandā un komunikāciju. Tāpat praktiski pētīsim, kādi resursi pieejami ikvienam, lai atbalstītu sevi (un arī savus kolēģus) pārmaiņu laikā, tādejādi samazinot stresu, profesionālās izdegšanas risku, kā arī uzlabojot profesionālā snieguma kvalitāti un veicinot darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Pirms nodarbībām uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  08.12.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (9 brīvas)

Laika menedžments (Kursi notiks attālināti)

Rīgā kopā

Programmas dalībnieki papildinās zināšanas par laika menedžmentu kā plānošanas uzlabošanas resursu. Mūsdienu steidzīgajā pasaulē lielākā vērtība nav nauda, bet laiks. Visam ir vajadzīgs laiks. Laiks darbam, laiks, atpūtai, laiks ģimenei, laiks sev, laiks sportam, laiks izaugsmei, laiks… Brīžiem varam visu pagūt mierīgi, bet dažkārt pienākumu, termiņu, uzdevumu, vajadzību un visa pārējā ir pārāk daudz, un iestājas stress, trauksme, izmisums un citas līdzīgas izjūtas. Pamazām stress sakrājas, rodas iztukšotības sajūta, atsvešināšanās no aktivitātēm, kas saistītas ar darbu, pazeminās izpildes kvalitāte gan darbā, gan var būt arī mājās. Zinātniskajā literatūrā kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem to dēvē par „izdegšanas sindromu”. Vai vajag laiku plānot, un ja plānot, tad kā? Kam dot priekšroku – darbam, ģimenei vai sev? Kā sastrukturēt prioritātes, kam veltīt savu laiku?

Seminārā gūsim ieskatu par populārākajiem laika plānošanas paņēmieniem un praktiski izmēģināsim vienu no paņēmieniem pielietot praksē, ko iespējams izmantot, lai mazinātu stresu un profesionālās izdegšanas risku, kā arī gūtu atbalstu sev plānošanas uzlabošanā.

Pirms nodarbībām uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  01.12.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (2 brīvas)

Veiksmīgas uzstāšanās ABC jeb prasme uzrunāt auditoriju (Kursi notiks attālināti)

Rīgā kopā

Profesionāla pasniedzēja vadībā kursu dalībnieki iepazīsies ar teorētiskiem pamatiem un praktiskiem padomiem, kā panākt, lai klausītāji tevi dzird un saprot. Stresa pārvarēšana, kontakts ar klausītāju, kursa dalībnieku balss un artikulācijas aparāta problēmu diagnostika, biežāk satopamās problēmas un to risinājumi, artikulācijas aparāta  un elpošanas  vingrinājumi, tipiskākās valodas kļūdas, kā izlabot dialektu, ko darīt, ja balss neskan, runas mērķis, teksta analīze, lomu spēles – diktori un žurnālisti, publiskās runas pamatnoteikumi, teksta loģiskā analīze u.c.

Pirms nodarbības uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  09.12.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (9 brīvas)

Kritiskā domāšana: TOP3 kompetence darba tirgū 2020. gadā (Kursi notiks attālināti)

Rīgā kopā

Darba tirgū kritiskā domāšana 2020. gadā ir viena no trim pieprasītākajām kompetencēm – līdzās spējai problēmas redzēt kompleksi un radošumam. Mainīgajā pasaulē, kas pilna ar augstā tehnoloģiskā līmenī veidotām viltus ziņām (“deep fake”), zināšanās balstīta, strukturēta kritiskā domāšana palīdz saglabāt personības veselumu, nekļūt par upuri manipulācijām, iebiedēšanai un krāpniecībai. Seminārā analizēsim, kāpēc pat akadēmiski izglītoti cilvēki uzķeras uz šarlatānu piedāvājumiem, kādos brīžos tiek nekontrolēti tērēta nauda, kā attīstīt prasmi domāt strukturēti un kritiski. Katrs dalībnieks saņems kritiskās domāšanas “špikerus”.

Šis seminārs būs vērtīgs ikvienam, kurš grib attīstīt savu individualitāti, nevis akli sekot “vispārpieņemtajiem” uzskatiem. 

Pirms nodarbības uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  07.12.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (5 brīvas)

Mazais bizness: kā hobiju vai īpašas zināšanas pārvērst papildu ienākumu avotā (Kursi notiks attālināti)

Rīgā kopā

Pārmaiņas skar gan uzņēmējdarbību, gan darba tirgu. Vairs nav iespējams apgūt vienu profesiju un nostrādāt tajā visu mūžu, vēl jo vairāk, vienā darba vietā. Vienlaikus gandrīz katram ir idejas, unikālas intereses un kompetences, ko var pārvērst papildu vai pamatienākumu avotā. Seminārā pētīsim, kā atrast savu unikālo nišu, kā būt atšķirīgiem, kā radīt nosaukumu un reklāmu, kas palīdz piesaistīt klientus.

Paredzēts ikvienam, kurš plāno uzsākt vai jau ir uzsācis mazo biznesu, grib mainīt darbības jomu, kļūt par pašnodarbināto vai vienkārši gūt papildienākumus, darot to, kas izdodas un patīk.

Pirms nodarbības uz e-pastiem tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  30.11.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (4 brīvas)

Programma MS PowerPoint: no ievada līdz lietpratējam NENOTIKS!

Rīgā kopā,  Ķengarags

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt nepieciešamās zināšanas, lai veidotu prezentācijas MS PowerPoint programmā. Kursā tiks apgūtas  galvenās prasmes, lai veidotu un pārveidotu prezentācijas, izmantojot vienkāršas un paplašinātas Microsoft Office PowerPoint iespējas: grafiskos objektus slaidā (Smart Art, diagrammas, gatavās formas), prezentācijas noformēšanas iespējas, slaidu pārejas un objektu animācijas, un  vadības pogu, un hipersaišu ievietošanu prezentācijā. Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 11.11.2020 līdz 09.12.2020

  12h

  12 (1 brīvas)

Aušana ar pērlītēm – rokassprādzes izgatavošana - Ķengaragā notiks 2. un 9. decembrī

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programmas dalībnieki apgūs pamatprincipus aušanā ar pērlītēm, un noaudīs rokassprādzi. Programmas 1.nodarbībā iepazīsimies ar materiālu un rakstu daudzveidību, audīsim rokassprādzi pēc izvēlēta raksta. 2. nodarbībā iepazīsimies ar aizdares veidiem un veidosim aizdari noaustajai rokassprādzei.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 02.12.2020 līdz 09.12.2020

  6h

  15 (7 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis) - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotājiem angļu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas pilnveidotu karjeras iespējas, konkurētspēju darba tirgū, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju atbilstoši A2 sākuma valodas līmenim. Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšanai.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 16.09.2020 līdz 14.12.2020

  50h

  15 (0 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit