Sākums / Centrs

Centrs

Pulsa sildītāju (mauču) adīšana ar pērlītēm (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Pulsa sildītāju (mauču) adīšana pazīstama Eiropā jau  no 20.gs. Latvijā tie bija tautastērpa neatņemama sastāvdaļa  Dienvidkurzemē. Šobrīd pulsa sildītāji ir ļoti populāri tērpu aksesuāri. Dalībnieki iemācīsies adīt pulsa sildītājus ar pērlītēm, kā iedvesmas avotu izmantojot rakstu zīmes, lai papildinātu savus tērpus vai izgatavotu lielisku dāvanu savai labākajai draudzenei.

Par to, kas jāņem līdzi, informēsim atsevišķi.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  16.04.2019 18:00 - 21:00

  4h

  15 (1 brīvas)

Individuālā krāsu palete un veiksmīga garderobes komplektēšanā

Rīgā kopā,  Centrs

Kursa dalībnieki uzzinās savu individuālo krāsu paleti. Apgūs zināšanas par veiksmīgu un praktisku garderobes veidošanu un apģērba izvēli atbilstoši savām auguma proporcijām.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 25.03.2019 līdz 27.03.2019

  9h

  16 (0 brīvas)

Kā sadzīvot (sadarboties) ar „sarežģītiem" cilvēkiem?

Rīgā kopā,  Centrs

Vai un kā iespējams uzlabot saskarsmi un komunikāciju privātās, darba un studiju dzīves procesos? Kā diplomātiski sadarboties ar sarežģītas uzvedības/rīcības personām, ja sadarbība ir objektīvi nepieciešama? Kādas taktikas izmantot, sadarbojoties ar, tā sauktajām narcistiskā, psihopātiskā un manipulatīvā spektra personībām? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem saņemsiet seminārā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  02.04.2019 18:00 - 21:00

  4h

  17 (0 brīvas)

Prāta treniņa tehnikas (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Prāts (uzmanība, uzmanības noturība, atmiņa, analītiskā domāšana, radošā domāšana) ir tāds pats muskulis, kā citi muskuļi ķermenī, tai skaitā sirds. Sirds un citu muskuļu stiprībai cilvēki ikdienā uztur dažādas aktivitātes (ēdiens, miegs, aktīvs dzīves veids, utt.), savukārt pret prātu valdošā attieksme ir, ka tas vai nu ir vai nav. Lielākā daļa ikdienas aktivitātes skolā, darbā, mājās ir tās, kas prāta resursus tērē un dienas beigās cilvēks jūtas noguris. Tādēļ arī prātam ir nepieciešamas noteiktas treniņa tehnikas, lai patērētie resursi dienas beigās neradītu tik lielu nogurumu, kā arī lai spētu ikdienā efektīvāk plānot savus mērķus un ceļu uz tiem. 

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 11.04.2019 līdz 25.04.2019

  8h

  17 (0 brīvas)

Aktiermeistarības pamati veiksmīgākai ikdienai (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Jebkuras profesijas pārstāvim arī ikdienā ir svarīgi prast sevi pasniegt tā, lai apkārtējie pamana ne tikai tavas zināšanas. Ir daži noslēpumi, kas liks apkārtējiem uz mums paraudzīties savādāk. Aktiermeistarība ir svarīga ne tikai aktierim. Viens no veiksmīga biznesa noslēpumiem mūsdienu mainīgajā pasaulē ir prast sevi atbilstoši pasniegt. Kursu dalībnieki iepazīsies ar profesionālas skatuves mākslas atšķirību no pašdarbības, iztēles vingrinājumiem, novērojumiem. Individuālas un grupu etīdes. 

Uzzināt vairāk

  kursi

  10.04.2019 18:00 - 21:00

  4h

  17 (5 brīvas)

Kā nebaidīties uzrunāt auditoriju? (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Padomi, kā rast saikni ar klausītājiem, nebaidīties no tiem. Runas uzbūve – ievads, iztirzājums, pierādījumi, nobeigums. Runas mērķis. Dažādi publisko runu un uzrunu veidi, praktiski vingrinājumi sacerēšanā un runāšanā kursu dalībnieka izvēlētajā tēmā. Padomi gatavojoties publiskas uzstāšanās reizei. Katram dalībniekam mājās jāpadomā par savu konkrēto tēmu un uzrunu konkrētai auditorijai, lai nodarbībās to var praktiski pamēģināt.

Uzzināt vairāk

  kursi

  17.04.2019 18:00 - 21:00

  4h

  17 (12 brīvas)

Veiksmīgas uzstāšanās ABC jeb prasme uzrunāt auditoriju (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Profesionāla pasniedzēja vadībā kursu dalībnieki iepazīsies ar teorētiskiem pamatiem un praktiskiem padomiem, kā panākt, lai klausītāji tevi dzird un saprot. Stresa pārvarēšana, kontakts ar klausītāju, kursa dalībnieku balss un artikulācijas aparāta problēmu diagnostika, biežāk satopamās problēmas un to risinājumi, artikulācijas aparāta  un elpošanas  vingrinājumi, tipiskākās valodas kļūdas, kā izlabot dialektu, ko darīt, ja balss neskan, runas mērķis, teksta analīze, lomu spēles – diktori un žurnālisti, publiskās runas pamatnoteikumi, teksta loģiskā analīze u.c.

Uzzināt vairāk

  kursi

  27.03.2019 18:00 - 21:00

  4h

  17 (0 brīvas)

Lietišķā saziņa

Centrs,  Rīgā kopā

Nodarbībās tiks raksturota lietišķa latviešu valoda, latviešu valodas kultūra, pašreizējās valodas normas, sniegta izpratne par to, kas ir kļūda un kas nav. Nodarbības palīdzēs rast atbildes uz strīdīgiem lietišķas valodas prakses jautājumiem. Klausītāji tiks iepazīstināti ar saīsinājumiem,  abreviatūrām, tiks skaidrots to  lietojums un pareizrakstība; no valodas prakses viedokļa tiks skaidroti arī diskutablie jautājumi lietišķajos rakstos (vēstulēs, iesniegumos, protokolos). Iegūtās atziņas un apgūtās rakstīšanas – izteikšanās prasmes varēs piemērot savā praktiskajā darbā gan lietišķā mutvārdu saziņā, gan lietišķajos rakstos.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 29.04.2019 līdz 13.05.2019

  8h

  17 (0 brīvas)

VĀCU VALODAS APGUVE PIEAUGUŠAJIEM (A1 LĪMENIS) Centrs

Centrs

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotāju vācu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas palīdzētu komunikatīvo vajadzību nodrošināšanai daudzveidīgās ikdienas situācijās un profesionālajā darbībā Latvijā un ārzemēs atbilstoši A1 valodas apguves līmenim.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 29.01.2019 līdz 26.03.2019

  50h

  11 (0 brīvas)

ANGĻU VALODA (A1 LĪMENIS, AR NELIELĀM PRIEKŠZINĀŠANĀM) Centrs

Centrs

Programmas mērķis ir nodrošināt iespēju apgūt angļu valodu pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, veidot izglītības procesā iesaistītajiem izglītojamajiem angļu valodas prasmes, kas nepieciešamas saziņā dažādās sociālās un profesionālās situācijās, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju.

Programmas uzdevumi:

1. Izkopt izglītojamo prasmi samērā brīvi sazināties un precīzi izteikties, pamatojot savu viedokli.

2. Paplašināt izglītojamo vārdu krājumu un pilnveidot prasmi izmantot darbā dažādus valodas līdzekļus.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 14.01.2019 līdz 08.04.2019

  75h

  20 (0 brīvas)

ITĀĻU VALODA (A2 LĪMENIS, AR NELIELĀM PRIEKŠZINĀŠANĀM) - centrs, Valodiņa

Centrs

Valodas kurss paredzēts padziļinātākai itāļu valodas apguvei kursa dalībniekiem ar nelielām priekšzināšanām (A1 līmenī). Nodarbībās dalībnieki iemācīsies uztvert atsevišķas un  vienkāršas frāzes, apgūs informāciju par personu,  ģimeni, darbu, vietu ģeogrāfisko aprakstu. Spēs izteikties vienkāršos  teikumos, aprakstīt savu izskatu, sajūtas, pastāstīt par brīvo laiku, interesēm.  Kursa valoda: latviešu – itāļu/itāļu – latviešu.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 05.02.2019 līdz 07.05.2019

  80h

  15 (0 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit