Sākums / Centrs

Centrs

Knipelētas mežģīnes - II (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Knipelēšana ir sens rokdarbu veids, kura pirmsākumi meklējami Itālijā 16. gadsimta otrajā pusē. Ar vienkāršiem koka darbarīkiem - knipelītēm, vijot un krustojot diegu pavedienus, veido visdažādākos pinumus – knipelētas mežģīnes. Knipelētas mežģīnes – II  ir paplašināts kurss, kurā varēs  iepazīties ar knipelēšanas specifikas daudzveidību.  Ja pirmajā kursā dalībnieces apguva  knipelēšanas pamatus, tad  otrais kurss  iepazīstinās ar daudzpāru  tehnoloģijas veidiem, kas raksturīgi knipelētām mežģīnēm latviešu tautas tērpos - kreklu, priekšautu, cepuru, galvas autu un citu priekšmetu rotāšanai.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 13.01.2020 līdz 30.03.2020

  36h

  9 (1 brīvas)

Aušana ar pērlītēm – rokassprādzes izgatavošana (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Programmas dalībnieki apgūs pamatprincipus aušanā ar pērlītēm, un noaudīs rokassprādzi. Programmas 1.nodarbībā iepazīsimies ar materiālu un rakstu daudzveidību, audīsim rokassprādzi pēc izvēlēta raksta. 2. nodarbībā iepazīsimies ar aizdares veidiem un veidosim aizdari noaustajai rokassprādzei.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 19.02.2020 līdz 04.03.2020

  6h

  15 (2 brīvas)

Matu krāsošana mājas apstākļos (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Kursa dalībnieki iegūs informāciju par matu krāsošanas pamatprincipiem: krāsu apli, pareiza toņa izvēli. Dalībnieki pilnveidos zināšanas par krāsotu matu kopšanu, produktiem un to sastāvu, matu balināšanas un krāsošanas iespējām, procedūrām un scenārijiem, lai varētu zināšanas pielietot ikdienā mājas apstākļos.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  30.01.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (6 brīvas)

Dienas un vakara meikapa veidošana (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Kursu dalībnieki apgūs dienas un vakara meikapa tehnikas, pielietojumu, praktisku meikapu veidošanu, pareizo materiālu izvēli, instrumentu pielietošanu. Izveidos sev gan dienas, gan vakara meikapu.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 28.01.2020 līdz 30.01.2020

  9h

  15 (0 brīvas)

Uzdevumu deleģēšanas pamatprincipi. Prokrastinācija. (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Programmas dalībnieki papildinās zināšanas par Ikvienam darbiniekam, speciālistam un vēl jo vairāk vadītājam ir situācijas, kad uzdevumu ir vairāk nekā laiks un iespēja tos izpildīt. Tādās situācijās ir svarīgi noteikt prioritātes un izvērtēt, kuri uzdevumi ir pildāmi nekavējoties un personīgi un kurus ir iespējams atlikt vai nodot izpildei kādam citam. Uzdevumu izpildes kavēšana var būt saistīta arī ar personiskiem motīviem, piemēram, prokrastināciju, kad “pieķeramies” pie uzdevuma izpildes pēdējā brīdī, lai arī to bija iespējams paveikt savlaicīgi. Seminārā teorētiski pārskatīsim un praktiski izmēģināsim darbībā uzdevumu deleģēšanas principu pielietošanu, kā arī pētīsim prokrastinācijas darbības mehānismu un tā pazīmes, lai, izmantojot pieejamos personiskos un darba vides resursus, veicinātu uzdevumu savlaicīgu izpildi.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  30.01.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (0 brīvas)

Aktiermeistarības pamati veiksmīgai ikdienai (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Jebkuras profesijas pārstāvim arī ikdienā ir svarīgi prast sevi pasniegt tā, lai apkārtējie pamana ne tikai tavas zināšanas. Ir daži noslēpumi, kas liks apkārtējiem uz mums paraudzīties savādāk. Aktiermeistarība ir svarīga ne tikai aktierim. Viens no veiksmīga biznesa noslēpumiem mūsdienu mainīgajā pasaulē ir prast sevi atbilstoši pasniegt. Kursu dalībnieki iepazīsies ar profesionālas skatuves mākslas atšķirību no pašdarbības, iztēles vingrinājumiem, novērojumiem. Individuālas un grupu etīdes.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  26.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (0 brīvas)

Kāpēc bērni un pusaudži „slikti" uzvedas? (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Problemātiska bērnu uzvedība kļuvusi par mūsdienu dzīves sastāvdaļu. Vecāki neizprot bērnu uzvedības cēloņus, nezina, ko darīt. Arī pedagogi ne vienmēr prot ar situāciju tikt galā. Vecāki vaino pedagogus, pedagogi sūdzas par vecākiem. Cieš visi. Ar ko sākt, lai situāciju uzlabotu? Atbildes uz šo un citiem jautājumiem saņemsiet piedaloties programmas kursos.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  26.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (0 brīvas)

Saskarsme darba vietā. Problēmas un risinājumi. (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Programmas dalībniekiem būs iespēja papildināt zināšanas par saskarsmi darba vietā, problēmām un iegūt padomus to risināšanā.

Ikviens no mums agrāk vai vēlāk iesaistās profesionālās vai darba attiecībās, kur svarīga loma ir saskarsmei jeb mijiedarbībai ar citiem, vai tie būtu kolēģi, klienti, sadarbības partneri, priekšniecība vai padotie. Dažkārt attiecības profesionālā darba vidē veidojas gludi un kļūst par lielisku enerģijas avotu, taču citkārt īsti pat nav skaidrs, kā tās ir kļuvušas saspīlētas, apgrūtinošas, dažkārt pat aizskarošas, stresu un dažādas saslimšanas, tai skaitā profesionālo izdegšanu veicinošas. Nodarbībās apskatīsim, kas ir “saskarsme darba vietā”, kādi faktori to ietekmē, un kādi ir iespējamie juridiskie risinājumi problēmsituāciju gadījumā. Tāpat pētīsim, kādas pazīmes var liecināt par iespējamu saskarsmes darba vietā izaicinājumu tuvošanos un ko var darīt, lai atvieglotu un uzlabotu psihoemocionālo stāvokli, ja tomēr no problēmsituācijas nav izdevies izvairīties. Papildus arī iegūsim informāciju par dažādām metodēm un paņēmieniem, kā arī kādu izmēģināsim praktiski no tā, ko iespējams izmantot, sastopoties ar problēmām saskarsmē darba vietā, lai samazinātu stresu un profesionālās izdegšanas risku, kā arī gūtu atbalstu sev un sniegtu to citiem.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 25.02.2020 līdz 27.02.2020

  8h

  17 (6 brīvas)

Lietišķā apģērba iespējas savu mērķu sasniegšanai (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Programma piedāvā lekciju, diskusiju, teoriju un praktiskos ieteikumus. Galvenās tēmas: Mode, stils, apģērba etiķete. Pareiza stāja un gaita. Apģērbu papildinoši elementi. Apģērba hierarhija uzņēmumā. Amatpersonu ģērbšanās stils un kļūdas. Vizuālā tēla sasaiste ar ietekmi uz personas, zīmola, organizācijas reputāciju. Kam jābūt veiksmīga darbinieka drēbju skapī.

Modes dizainers Gints Bude bija pirmais, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1990. gada 2. novembrī atvēra savu modes namu. Pirmais Latvijā sāka profesionāļu modeļu sagatavošanu savā Tērpu demonstrētāju studijā un ļoti daudziem vizuālo jomu pārstāvjiem ir bijis pirmais skolotājs un padomdevējs. Gints Bude veido stilus modes žurnāliem, ir vadījis TV raidījumu "Ievas pārvērtības", eksperta statusā piedalās TV24 raidījumā “Spices stila pavēlnieks”, ir apģērba, stila un etiķetes eksperts, lasa lekcijas par vizuālā tēla nozīmi sabiedrībā, apģērba valkāšanas etiķeti un modi. Latvijas Amatniecības kameras meistars.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  12.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  20 (0 brīvas)

Vardarbīga persona darba, mācību vai privātajā telpā: kā man rīkoties? (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

1. Kādas zināšanas nepieciešamas, lai veidotu veselīgas attiecības ar vardarbīgu personu? Kādas prasmes ir jāattīsta un jāpilnveido? Kādas attieksmes ir jāmaina, kādas jānostiprina? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem kopīgi meklēsim metodiski organizētā grupas darbā.

2. Lai darbs grupā būtu patiesi vērtīgs, interesants  un jēgpilns, katram dalībniekam uz darbu programmā vēlams ierasties, līdzi ņemot: 1) darba, mācību vai privātajā dzīvē sastaptas, 2) pašam vai citai personai aktuālas, 3) apspriešanai piemērotas problemātiskas situācijas (gadījuma) aprakstu.

3. Laika limita un mācību darba specifikas dēļ vienā grupā paredzēts iesaistīt ne vairāk kā 15 dalībniekus.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  12.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (11 brīvas)

Pašdisciplīna un pašmotivācija (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Motivācija ir sarežģīta sistēma, kas sastāv no cilvēka vēlmēm, izvēlēm, prasmēm un iespējām un tās pareiza novērtēšana, nostiprināšana un ieviešana ikdienas paradumos ir būtiska, lai sasniegu savus mērķus, uzturētu attiecības ar sev svarīgiem cilvēkiem un dzīvotu pēc iespējas labāku dzīvi.

Savukārt disciplīna ir viena no prasmēm, kura nereti skolas laikā ir nostiprinājusies kā kaut kas nepatīkams un no nomācošs. Tomēr ir iespējama disciplīna, kura ikdienā palīdz, nevis nomāc vai rada trauksmi, vainas sajūtu.

Saliekot kopā izsvērtu pašmotivāciju un efektīvu disciplīnu, iespējams sasniegt mērķus un labāku dzīves kvalitāti ātrāk, vieglāk un ilgnoturīgāk.

Nodarbību ietvaros dalībniekiem tiks sniegtas zināšanas par pašmotivāciju, tās novērtēšanu un attīstīšanu, kā arī par disciplīnas trenēšanas iespējām ikdienā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 11.02.2020 līdz 18.02.2020

  8h

  22 (0 brīvas)

Lietišķā valoda un publiskā runa (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Nodarbībās tiks raksturota lietišķa latviešu valoda, latviešu valodas kultūra, pašreizējās valodas normas, sniegta izpratne par to, kas ir kļūda un kas nav. Nodarbības palīdzēs rast atbildes uz strīdīgiem lietišķas valodas prakses jautājumiem. Klausītāji tiks iepazīstināti ar saīsinājumiem,  abreviatūrām, tiks skaidrots to  lietojums un pareizrakstība; no valodas prakses viedokļa tiks skaidroti arī diskutablie jautājumi lietišķajā saziņā.  Iegūtās  atziņas un apgūtās rakstīšanas – izteikšanās prasmes varēs piemērot savā praktiskajā darbā gan lietišķā mutvārdu saziņā, gan lietišķajos rakstos. Nodarbību otrajā daļā tiks sniegta informācija par valodas lietojumu publiskajā runā, analizētas biežāk pieļautās gramatikas, leksikas un pareizrunas kļūdas,  kā arī, pamatojoties uz šo informāciju, sniegti padomi, kā plānot un strukturēt savu vēstījumu, veidot to atbilstoši mērķauditorijai, padarīt to vienkāršu un viegli uztveramu.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 18.02.2020 līdz 25.02.2020

  8h

  17 (0 brīvas)

Rakstura līderība (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Nodarbību mērķis ir praktiski iepazīstināt dalībniekus ar izpratni par līderību viscēlākajā tās nozīmē.
Nodarbībās tiek praktiski parādīts, kas ir līderības pamats un būtība, un kur slēpjas līdera un jebkura cilvēka pilnība.
Nodarbību laikā dalībnieki iepazīst savas iedzimtās īpašības (temperaments) un saņem praktiskus instrumentus rakstura morālo ieradumu jeb tikumu (apdomība, mērenība, taisnīgums, drosme, cēlsirdība, pazemība) izkopšanai.
Seminārā dalībnieki uzzina, kādi ir galvenie izaicinājumi līderim audzinot savu raksturu un veidojot sevi kā personību, kas vēlāk spēs iedvesmot arī citus.
Izzinot katru rakstura tikumu, dalībnieki iepazīstas un iedvesmojas no izcilām vēsturiskām personībām-līderiem biznesā, politikā un kultūrā.
Semināra noslēgumā tiek doti praktiski un motivējoši norādījumi sava potenciāla atraisīšanai, talantu atklāšanai un tikumiskās līderības principu izkopšanai sevī.  

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 19.02.2020 līdz 26.02.2020

  6h

  17 (6 brīvas)

Itāļu valoda (A2 līmenis, ar nelielām priekšzināšanām) (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Valodas kurss paredzēts padziļinātākai itāļu valodas apguvei kursa dalībniekiem ar nelielām priekšzināšanām (A1 līmenī). Nodarbībās dalībnieki iemācīsies uztvert atsevišķas un  vienkāršas frāzes, apgūs informāciju par personu,  ģimeni, darbu, vietu ģeogrāfisko aprakstu. Spēs izteikties vienkāršos  teikumos, aprakstīt savu izskatu, sajūtas, pastāstīt par brīvo laiku, interesēm.  Kursa valoda: latviešu – itāļu/itāļu – latviešu.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 04.02.2020 līdz 05.05.2020

  80h

  8 (0 brīvas)

Vācu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis) (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotājiem ar nelielām priekšzināšanām - vācu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas palīdzētu komunikatīvo vajadzību nodrošināšanai daudzveidīgās ikdienas situācijās un profesionālajā darbībā Latvijā un ārzemēs atbilstoši A2 valodas apguves līmenim.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 20.01.2020 līdz 16.03.2020

  50h

  17 (4 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis, ar priekšzināšanām, padziļināti) (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Programmas mērķis: nodrošināt iespēju apgūt angļu valodu pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, veidot izglītības procesā iesaistītajiem izglītojamajiem angļu valodas prasmes, kas nepieciešamas saziņā dažādās sociālās un profesionālās situācijās, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju atbilstoši A2 padziļinātam līmenim. Tēmas:

1.Vienkāršā pagātne ( regulārie, neregulārie darbības vārdi, ''ago'' lietošana).
2.Saliktie lietvārdi.
3. Pareizas izrunas apgūšana vārdiem, kuros ir neizrunājamie burti.
4. Kārtas skaitļa vārdi. Datumi.
5. Izteicieni, saistībā ar datumiem, laika periodu un laiku.
6. Teksti par slaveniem zinātniekiem, izgudrotājiem, lidotājiem, kosmonautiem, politiķiem, aktieriem, sportistiem.
7. Ikdienas sarunas par brīvdienām, svētku un svinamām dienām. Dialogi saistībā ar tām, apsveikumi.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 11.02.2020 līdz 06.04.2020

  50h

  17 (0 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis) (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Programmas mērķis: nodrošināt iespēju apgūt angļu valodu pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, veidot izglītības procesā iesaistītajiem izglītojamajiem angļu valodas prasmes, kas nepieciešamas saziņā dažādās sociālās un profesionālās situācijās, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju atbilstoši A2 sākuma līmenim.

Programmas uzdevumi:

1. Gramatika - norādāmie vietniekvārdi this, that, these, those
 - konstrukcija ''there is ( are)
 - " How many … ?''
 - ''some'' un ''any'' lietošana

  - modālā darbības vārda ''can'' tagadne un pagātne
  - palīgdarbības vārda ''to be '' pagātne
  - prievārdi vietas norādīšanai 
2. Telpas un priekšmeti dzīvoklī, sava dzīvokļa apraksts, dialogs par virtuvi
3. Teksts - ''Kāda būs nākotnes māja?''
4. Dialogi -'' Kā parādīt ceļu pilsētā?''
5. Teksts - '' Slaveni pusaudži ''
6. Ikdienas sarunas, izmantojot telefonu
7. Aptaujas lapas aizpildīšana
8. Kā rakstīt oficiālu vēstuli

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 10.02.2020 līdz 06.04.2020

  50h

  17 (0 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit