Sākums / Centrs

Centrs

Pulsa sildītāju (mauču) adīšana ar pērlītēm - Centrā - kursi pārcelti un notiks 25. novembrī!

Rīgā kopā,  Centrs

Pulsa sildītāju (mauču) adīšana pazīstama Eiropā jau  no 20.gs. Latvijā tie bija tautastērpa neatņemama sastāvdaļa  Dienvidkurzemē. Šobrīd pulsa sildītāji ir ļoti populāri tērpu aksesuāri. Dalībnieki iemācīsies adīt pulsa sildītājus ar pērlītēm, kā iedvesmas avotu izmantojot rakstu zīmes, lai papildinātu savus tērpus vai izgatavotu lielisku dāvanu savai labākajai draudzenei.  Par to, kas jāņem līdzi, informēsim atsevišķi.

Uzzināt vairāk

  kursi

  25.11.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (5 brīvas)

Jēgpilnas tikšanās klātienē un tiešsaistē un privātās dzīves līdzsvaram - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Arvien biežāk cilvēki var izvēlēties – strādāt birojā vai pieslēgties attālināti no mājām, veltīt darbam klasisko darba laiku pa dienu vai kombinēt ar privāto dzīvi un darīt darbu agri no rīta, vēlu vakaros vai naktīs. Dažreiz gan izvēle ir diezgan nosacīta, it īpaši ģimenēs ar bērniem, kuri vēl patstāvīgi nevar pārvietoties vai apgūt mācību vielu, un dažreiz darbs ir jādara konkrētā laikā, it īpaši, ja iesaistīti ir citi cilvēki (kolēģi, klienti, termiņi utt.). Šobrīd, kad vairāk kā jebkad iepriekš ir izplūdušas robežas starp darbu un privāto dzīvi, aktuāli kļūst kvalitatīvi, efektīvi un jēgpilni izmantot katrai dzīves jomai veltīto laiku.

Tikšanās notiek gan darba dzīves, gan privātās dzīves kontekstā, gan klātienē gan, tiešsaistes vidē. Lai arī kopīgie principi ir līdzīgi neatkarīgi no tikšanās formas, tomēr katrai videi ir savas atšķirības, kuras ņemot vērā, iespējams tikšanos izvērst vērtīgāku, efektīvāku un jēgpilnāku. Pētījumi liecina, ka tikšanām, kuras tiek uztvertas kā neefektīvas, ir būtiska negatīva ietekme uz to, kā cilvēks jūtas darba dienas beigās, un laiks, ko neefektīva tikšanās paņem no laika, ko citādi būtu varēts izmantot individuāli veicamiem darbiem, bieži tiek kompensēts ar strādāšanu pirms-pēc darba laika un brīvdienās uz privātās un ģimenes dzīves laika rēķina. Savukārt pievēršot uzmanību dažādiem tikšanās organizēšanas un vadīšanas aspektiem, salīdzinoši īsā laika posmā uzlabojas dažādi rādītāji, ieskaitot no 62% uz 92% palielinās apmierinātība ar darba/privātās dzīves līdzsvaru – tā raksta “Harward Business Review” jau 2017.gada jūlija-augusta izdevumā.

Interaktīvā semināra laikā apzināsim, kāda ir biežāk izmantotā tikšanos organizēšanas un vadīšanas labā prakse, kā atšķiras tikšanās klātienē un tiešsaistē, kā arī praktiski izmēģināsim dažus paņēmienus saistībā ar tikšanos organizēšanu un vadīšanu, lai uzlabotu darba-privātās dzīves līdzsvaru.

Uzzināt vairāk

  kursi

  26.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (14 brīvas)

Veselības problēmu risināšana ar gadījumu vadības metodi - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Iesaistoties un darbojoties Nacionālo Veselīgo pilsētu/pašvaldību tīklā, Rīgas pašvaldība Rīgu definējusi kā veselīgu pilsētu. Diemžēl, 2020.gada LU starptautiskās zinātniskās konferencē sniegtā referātā atklājās citāda patiesība: Rīgas iedzīvotāji tieši veselības aprūpi uzskata par Rīgas pilsētas demogrāfisko izaugsmi, dzīves kvalitāti un ilgtspēju apdraudošu problēmu Nr.1.

Kāpēc veidojas šāda pretruna: pašvaldība apgalvo, ka Rīga ir veselīga pilsēta, iedzīvotāji apgalvo pretējo? Eksperti uzskata: “Veselības aprūpe Rīgā ir gana laba. Tomēr ir kāda lieta, kas būtu jārisina: pašu iedzīvotāju iemācītā/ierastā bezpalīdzība būtu jānomaina pret uzlabotu pašpalīdzības spēju komplektu. Risinājums iespējams ar izglītības instrumentu palīdzību, uzlabojot veselības problēmu risināšanai nepieciešamās iedzīvotāju zināšanas un prasmes”.

Lai palīdzētu rīdziniekiem, Rīgas izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) kopā ar pasniedzēju Ligitu Landzmani (RSU, Nodibinājums „Konfliktoloģijas institūts) izstrādājuši ideju par pieaugušo neformālās izglītības programmas “Veselības aprūpes akadēmija” izveidi. Programma plānota kā mācību kursu cikls - viens kurss par veselības aprūpes tēmu katru mēnesi.

Laipni aicināti apmeklēt programmas šī mēneša kursu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  07.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (12 brīvas)

Tu un tava nauda - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Mūsu kultūrā cilvēki par personīgo naudu runā nelabprāt un vairumam jau no bērnības nāk līdzi neveselīgas attiecības ar to. Katrs grib, lai būtu daudz naudas un iespēju, ko tā dod, bet no otras puses – kautrējas pat savam darbam vai precei skaļi nosaukt adekvātu cenu. Nemākam plānot ieņēmumus un izdevumus, nepārdomāti aizņemamies, cerot uz brīnumu – 2019. gada beigās “mazajos” nebanku kredītos iedzīvotāji ir aizņēmušies gandrīz vienu miljardu eiro, bet kopējais privātpersonu aizņēmuma slogs tuvojas 6 miljardiem (!) eiro.

 Seminārā  praktiski risināsim jautājumus, kā veidot veselīgas attiecības ar naudu,  kādi ir vēlamie ienākumi un kā līdz tiem nonākt,  kā iekrāt arī no maziem ienākumiem, kā taupīt, bet ne uz veselības un labsajūtas rēķina, kā pēc iespējas ātrāk atrisināt savas finanšu problēmas.

Katrs, kuru neapmierina viņa pašreizējā finansiālā situācija un attiecības ar naudu, pēc semināra aizies ar skaidru izpratni par to, kādam nolūkam un cik naudas vajadzīgs, un praktiski īstenojamu finanšu stabilizēšanas un izaugsmes plānu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 13.10.2020 līdz 20.10.2020

  8h

  15 (4 brīvas)

Vecums nav šķērslis! Kā uzturēt fizisko veselību un droši uzsākt fiziskās aktivitātes - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Kursa programma iepazīstinās dalībniekus ar fiziskajām aktivitātēm, to nozīmi senioru funkcionālā stāvokļa uzturēšanā un uzlabošanā.
Nodarbībās tiks pilnveidotas zināšanas un prasmes šādās tēmās:

- piemērotas fiziskās aktivitātes;

- fizisko slodžu paškontrole;

- ergonomikas pamatprincipi ikdienas aktivitāšu veikšanā;

- kritiska savas ēdienkartes izvērtēšana un plānošana (optimāla svara uzturēšanā);

- fiziskas aktivitātes osteoporozes profilaksē un kā aizsargāt locītavas ikdienā;

- risku identificēšana savā mājas/darba vidē un tuvējā apkaimē;

- kritienu profilakse;

- praktiskās nodarbības.

Uzzināt vairāk

  kursi

  15.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (2 brīvas)

Lietišķā apģērba iespējas savu mērķu sasniegšanai - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Programma piedāvā lekciju, diskusiju, teoriju un praktiskos ieteikumus. Galvenās tēmas: Mode, stils, apģērba etiķete. Pareiza stāja un gaita. Apģērbu papildinoši elementi. Apģērba hierarhija uzņēmumā. Amatpersonu ģērbšanās stils un kļūdas. Vizuālā tēla sasaiste ar ietekmi uz personas, zīmola, organizācijas reputāciju. Kam jābūt veiksmīga darbinieka drēbju skapī.

Modes dizainers Gints Bude bija pirmais, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1990. gada 2. novembrī atvēra savu modes namu. Pirmais Latvijā sāka profesionāļu modeļu sagatavošanu savā Tērpu demonstrētāju studijā un ļoti daudziem vizuālo jomu pārstāvjiem ir bijis pirmais skolotājs un padomdevējs. Gints Bude veido stilus modes žurnāliem, ir vadījis TV raidījumu "Ievas pārvērtības", eksperta statusā piedalās TV24 raidījumā “Spices stila pavēlnieks”, ir apģērba, stila un etiķetes eksperts, lasa lekcijas par vizuālā tēla nozīmi sabiedrībā, apģērba valkāšanas etiķeti un modi. Latvijas Amatniecības kameras meistars.

Uzzināt vairāk

  kursi

  07.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (0 brīvas)

Dienas un vakara meikapa veidošana - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Kursu klausītāji apgūs dienas un vakara meikapa tehnikas, pielietojumu, praktisku meikapu veidošanu, pareizo materiālu izvēli, instrumentu pielietošanu. Kursu klausītājiem līdzi jāņem materiāli un instrumenti: otu komplekts, pincete, sūklis, matu lente, vates diski, vates kociņi, kosmētikas noņēmējs, sejas krēms, konsīlers, tonālais krēms, birstošais pūderis, bronzeris, vaigu sārtums, uzacu ēnas, acu ēnas (kādas ir), acu zīmulis (brūns, melns, balts), skropstu tuša, ēnu bāze, lūpu krāsa un lūpu zīmulis (vienā tonī), lūpu spīdums, spogulis “uz kājiņas”. Pirmajai nodarbībai materiālus līdzi nevajag ņemt. Ja kādai dalībniecei trūkst kāds instruments vai materiāls - uzreiz nesteidzieties pirkt, jo lektore visu izstāstīs pirmajā tikšanās reizē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 27.10.2020 līdz 29.10.2020

  9h

  15 (0 brīvas)

Itāļu valodas apguve pieaugušajiem (A1 līmenis, bez priekšzināšanām)- Centrā - kursu sākums pārcelts uz 10. novembri!

Rīgā kopā,  Centrs

Nepilnu četru mēnešu garumā būs iespēja apgūt itāļu valodas pašus pamatus, lai varētu minimāli komunicēt sadzīviskās situācijās. Kurš ir pabijis Itālijā zina, ka tā ir valsts, kur dažkārt pat nevar “izsprukt” ar labām angļu valodas zināšanām. Bet itāļi jūs ļoti novērtēs, ja kaut minimāli mēģināsiet runāt viņu skanīgajā valodā. Kursa laikā aplūkosim situācijas bārā, restorānā, veikalā, transportā, ceļojumā, runājot un stāstot par lietām, kas ir svarīgas jums: kas patīk, ko darāt, kā atpūšaties, kādi ir laikapstākļi jūsu zemē, u.t.t.. Kā variet pasūtīt viņu rīta brokastu cornetto! Saprotami, ka neiztiksim arī bez gramatikas apguves, lai tomēr zinātu, kas ir valodas pamatā. Spēlēsim galda spēles, apgūstot svarīgākos darbības vārdus, veikalu nosaukumus, kur iegādājamies attiecīgās preces. Iespēju robežās, apciemosim Itāļu valodas nedēļas pasākumus oktobrī, ko rīko Itālijas vēstniecība Rīgā. Pieejot mācībām ar radošumu un prieku, neizpaliks arī rezultāts!    

Valodas kurss paredzēts itāļu valodas apguvei kursa dalībniekiem bez priekšzināšanām (A1 līmenī). Kursa valoda: latviešu – itāļu/itāļu – latviešu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 10.11.2020 līdz 23.02.2021

  80h

  15 (8 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis) - Centrs

Rīgā kopā,  Centrs

Programmas mērķis ir nodrošināt iespēju apgūt angļu valodu pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, veidot izglītības procesā iesaistītajiem izglītojamajiem angļu valodas prasmes, kas nepieciešamas saziņā dažādās sociālās un profesionālās situācijās, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju.

Programmas uzdevumi:

1. Izkopt izglītojamo prasmi samērā brīvi sazināties un precīzi izteikties, pamatojot savu viedokli.

2. Paplašināt izglītojamo vārdu krājumu un pilnveidot prasmi izmantot darbā dažādus valodas līdzekļus.

Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšanai.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 28.09.2020 līdz 25.11.2020

  50h

  16 (0 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit