Sākums / Notikumi

Notikumi

Mērķtiecīgas mācību vides veidošana un mācību procesa organizēšana pirmsskolā (2.grupa)

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Apgūstot prasmi izmantot metodi “runājošā siena”, pedagogi saplānos jēgpilnu,  pēctecīgu un bērniem saistošu pedagoģisko procesu vienam tematam atbilstoši bērnu vecumam pirmsskolā un uzskatāmi ieraudzīs sasaisti ar mācību jomām,  izvirzīs sasniedzamos rezultātus, veidos jēgpilnus uzdevumus tematam, lietos attīstošu atgriezenisko saiti, kā arī izveidos mācību vidi rotaļnodarbībām pirmsskolā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 08.09.2020 līdz 25.09.2020

  16h

  30 (0 brīvas)

Mērķtiecīgas mācību vides veidošana un mācību procesa organizēšana pirmsskolā (3.grupa)

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Apgūstot prasmi izmantot metodi “runājošā siena”, pedagogi saplānos jēgpilnu,  pēctecīgu un bērniem saistošu pedagoģisko procesu vienam tematam atbilstoši bērnu vecumam pirmsskolā un uzskatāmi ieraudzīs sasaisti ar mācību jomām,  izvirzīs sasniedzamos rezultātus, veidos jēgpilnus uzdevumus tematam, lietos attīstošu atgriezenisko saiti, kā arī izveidos mācību vidi rotaļnodarbībām pirmsskolā. 07.09. un 10.09. e-vidē, 09.10.un 16.10. klātienē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 07.09.2020 līdz 16.10.2020

  16h

  30 (0 brīvas)

Atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā -sporta pedagogiem

Veselības un fiziskās aktivitātes joma (sports, veselība) sporta skolotāji

Programma veidota sporta pedagogiem kā atbalsts  kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā. Programma paredz  veidot pedagogu izpratni par sasniedzamā rezultāta un attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieniem, pilnveidot pedagogu zināšanas par tematu atseguma plānu un stundas plānošanu  ikdienas mācību procesā . 29.09. nodarbība notiks e-vidē, 06.10. klātienē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 29.09.2020 līdz 06.10.2020

  8h

  30 (1 brīvas)

Latviešu valodas mācību stundu plānošana. No standarta līdz stundas modelēšanai.

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) 7. un 10.klašu latviešu valodas un literatūras skolotāji

Semināra mērķis ir pārrunāt galvenos akcentus jaunajos standartos un paraugprogrammās latviešu valodas un literatūras apguvē, kā tas atspoguļosies mācību procesā. Nodarbībā praktiski darbosimies, veicot tematisko plānošanu un mācību stundu modelēšanu 7. un 10. klasei atbilstoši 9G ieteikumiem. Lektore dalīsies pieredzē par sadarbības veidošanu ar citu priekšmetu skolotājiem.  Atgriezeniskās saites sniegšana.

 

Uzzināt vairāk

  metodiskais seminārs

  no 18.09.2020 līdz 25.09.2020

  8h

  25 (0 brīvas)

1.un 4. klašu latviešu kā otrās valodas mācību stundu plānošana. No standarta līdz stundas modelēšanai.

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) 1. un 4.klašu latviešu kā otrās valodas skolotāji

Semināra mērķis ir pārrunāt galvenos akcentus jaunajos standartos un paraugprogrammās latviešu kā otrās valodasapguvē, kā tas atspoguļosies mācību procesā. Nodarbībā praktiski darbosimies, veicot tematisko plānošanu un mācību stundu modelēšanu 1. un 4. klasei atbilstoši 9G ieteikumiem. Lektore dalīsies pieredzē par sadarbības veidošanu ar citu priekšmetu skolotājiem.  Atgriezeniskās saites sniegšana un vērtēšana.

 

Uzzināt vairāk

  metodiskais seminārs

  no 21.09.2020 līdz 28.09.2020

  8h

  25 (0 brīvas)

Teātra mākslas kā 10.klases mācību priekšmeta satura apguves plānošana no standarta līdz mācību stundai

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) teātra mākslas skolotāji vidusskolā

Metodiskajā seminārā nodarbību vadītāja dalīsies pieredzē, kā viņa plāno un īsteno teātra māklas stundas 10.klasē,  veido tematisko plānu un mācību stundu; nodarbībā diskutēsim par vērtēšanas jautājumiem un snieguma līmeņu aprakstu veidošanu. Paredzētas praktiskas nodarbības.

Uzzināt vairāk

  Metodiskais seminārs

  no 07.09.2020 līdz 29.09.2020

  12h

  30 (9 brīvas)

Izproti sevi un citus. Spirāles dinamika. - Āgenskalnā

Rīgā kopā,  Āgenskalns

Spirāles dinamika ir jauna metode ar plašu praktisku pielietojumu, kas pasaulē strauji iegūst popularitāti izglītības, biznesa un  sabiedrības vadības jomās. Spirāles dinamika ļauj labāk saprast citus cilvēkus, sabiedrības un valstu attīstības tendences, veikt pārsteidzoši precīzas prognozes.

Seminārā mēs runāsim par to, kā cilvēki domā par lietām, kāpēc dažādi pieņem lēmumus un reaģē uz motivatoriem, kāpēc mainās mūsu personiskie uzskati, vērtības un mērķi, kāpēc mēs vairs nesaprotamies ar seniem draugiem, kas notiek pārmaiņu un krīžu laikā. Un, galvenais, kādas ir tendences, ko gaidīt tālāk un kā tam sagatavoties.

Šis seminārs būs īpaši vērtīgs pedagogiem, personālvadības speciālistiem, ar pārdošanu un klientu apkalpošanu saistītiem cilvēkiem – visiem, kas ikdienā strādā ar cilvēku attiecībām, sabiedrības pārvaldību un personības attīstību.

Uzzināt vairāk

  kursi

  12.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (0 brīvas)

Veiksmīgas uzstāšanās ABC jeb prasme uzrunāt auditoriju - Āgenskalnā

Rīgā kopā,  Āgenskalns

Profesionāla pasniedzēja vadībā kursu dalībnieki iepazīsies ar teorētiskiem pamatiem un praktiskiem padomiem, kā panākt, lai klausītāji tevi dzird un saprot. Stresa pārvarēšana, kontakts ar klausītāju, kursa dalībnieku balss un artikulācijas aparāta problēmu diagnostika, biežāk satopamās problēmas un to risinājumi, artikulācijas aparāta  un elpošanas  vingrinājumi, tipiskākās valodas kļūdas, kā izlabot dialektu, ko darīt, ja balss neskan, runas mērķis, teksta analīze, lomu spēles – diktori un žurnālisti, publiskās runas pamatnoteikumi, teksta loģiskā analīze u.c.

Uzzināt vairāk

  kursi

  19.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (5 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis) - Centrs

Rīgā kopā,  Centrs

Programmas mērķis ir nodrošināt iespēju apgūt angļu valodu pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, veidot izglītības procesā iesaistītajiem izglītojamajiem angļu valodas prasmes, kas nepieciešamas saziņā dažādās sociālās un profesionālās situācijās, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju.

Programmas uzdevumi:

1. Izkopt izglītojamo prasmi samērā brīvi sazināties un precīzi izteikties, pamatojot savu viedokli.

2. Paplašināt izglītojamo vārdu krājumu un pilnveidot prasmi izmantot darbā dažādus valodas līdzekļus.

Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšanai.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 28.09.2020 līdz 25.11.2020

  50h

  16 (0 brīvas)

Itāļu valodas apguve pieaugušajiem (A1 līmenis, bez priekšzināšanām)- Centrā - kursu sākums pārcelts uz 10. novembri!

Rīgā kopā,  Centrs

Nepilnu četru mēnešu garumā būs iespēja apgūt itāļu valodas pašus pamatus, lai varētu minimāli komunicēt sadzīviskās situācijās. Kurš ir pabijis Itālijā zina, ka tā ir valsts, kur dažkārt pat nevar “izsprukt” ar labām angļu valodas zināšanām. Bet itāļi jūs ļoti novērtēs, ja kaut minimāli mēģināsiet runāt viņu skanīgajā valodā. Kursa laikā aplūkosim situācijas bārā, restorānā, veikalā, transportā, ceļojumā, runājot un stāstot par lietām, kas ir svarīgas jums: kas patīk, ko darāt, kā atpūšaties, kādi ir laikapstākļi jūsu zemē, u.t.t.. Kā variet pasūtīt viņu rīta brokastu cornetto! Saprotami, ka neiztiksim arī bez gramatikas apguves, lai tomēr zinātu, kas ir valodas pamatā. Spēlēsim galda spēles, apgūstot svarīgākos darbības vārdus, veikalu nosaukumus, kur iegādājamies attiecīgās preces. Iespēju robežās, apciemosim Itāļu valodas nedēļas pasākumus oktobrī, ko rīko Itālijas vēstniecība Rīgā. Pieejot mācībām ar radošumu un prieku, neizpaliks arī rezultāts!    

Valodas kurss paredzēts itāļu valodas apguvei kursa dalībniekiem bez priekšzināšanām (A1 līmenī). Kursa valoda: latviešu – itāļu/itāļu – latviešu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 10.11.2020 līdz 23.02.2021

  80h

  15 (8 brīvas)

Dienas un vakara meikapa veidošana - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Kursu klausītāji apgūs dienas un vakara meikapa tehnikas, pielietojumu, praktisku meikapu veidošanu, pareizo materiālu izvēli, instrumentu pielietošanu. Kursu klausītājiem līdzi jāņem materiāli un instrumenti: otu komplekts, pincete, sūklis, matu lente, vates diski, vates kociņi, kosmētikas noņēmējs, sejas krēms, konsīlers, tonālais krēms, birstošais pūderis, bronzeris, vaigu sārtums, uzacu ēnas, acu ēnas (kādas ir), acu zīmulis (brūns, melns, balts), skropstu tuša, ēnu bāze, lūpu krāsa un lūpu zīmulis (vienā tonī), lūpu spīdums, spogulis “uz kājiņas”. Pirmajai nodarbībai materiālus līdzi nevajag ņemt. Ja kādai dalībniecei trūkst kāds instruments vai materiāls - uzreiz nesteidzieties pirkt, jo lektore visu izstāstīs pirmajā tikšanās reizē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 27.10.2020 līdz 29.10.2020

  9h

  15 (0 brīvas)

Lietišķā apģērba iespējas savu mērķu sasniegšanai - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Programma piedāvā lekciju, diskusiju, teoriju un praktiskos ieteikumus. Galvenās tēmas: Mode, stils, apģērba etiķete. Pareiza stāja un gaita. Apģērbu papildinoši elementi. Apģērba hierarhija uzņēmumā. Amatpersonu ģērbšanās stils un kļūdas. Vizuālā tēla sasaiste ar ietekmi uz personas, zīmola, organizācijas reputāciju. Kam jābūt veiksmīga darbinieka drēbju skapī.

Modes dizainers Gints Bude bija pirmais, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1990. gada 2. novembrī atvēra savu modes namu. Pirmais Latvijā sāka profesionāļu modeļu sagatavošanu savā Tērpu demonstrētāju studijā un ļoti daudziem vizuālo jomu pārstāvjiem ir bijis pirmais skolotājs un padomdevējs. Gints Bude veido stilus modes žurnāliem, ir vadījis TV raidījumu "Ievas pārvērtības", eksperta statusā piedalās TV24 raidījumā “Spices stila pavēlnieks”, ir apģērba, stila un etiķetes eksperts, lasa lekcijas par vizuālā tēla nozīmi sabiedrībā, apģērba valkāšanas etiķeti un modi. Latvijas Amatniecības kameras meistars.

Uzzināt vairāk

  kursi

  07.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (0 brīvas)

Vecums nav šķērslis! Kā uzturēt fizisko veselību un droši uzsākt fiziskās aktivitātes - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Kursa programma iepazīstinās dalībniekus ar fiziskajām aktivitātēm, to nozīmi senioru funkcionālā stāvokļa uzturēšanā un uzlabošanā.
Nodarbībās tiks pilnveidotas zināšanas un prasmes šādās tēmās:

- piemērotas fiziskās aktivitātes;

- fizisko slodžu paškontrole;

- ergonomikas pamatprincipi ikdienas aktivitāšu veikšanā;

- kritiska savas ēdienkartes izvērtēšana un plānošana (optimāla svara uzturēšanā);

- fiziskas aktivitātes osteoporozes profilaksē un kā aizsargāt locītavas ikdienā;

- risku identificēšana savā mājas/darba vidē un tuvējā apkaimē;

- kritienu profilakse;

- praktiskās nodarbības.

Uzzināt vairāk

  kursi

  15.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (2 brīvas)

Tu un tava nauda - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Mūsu kultūrā cilvēki par personīgo naudu runā nelabprāt un vairumam jau no bērnības nāk līdzi neveselīgas attiecības ar to. Katrs grib, lai būtu daudz naudas un iespēju, ko tā dod, bet no otras puses – kautrējas pat savam darbam vai precei skaļi nosaukt adekvātu cenu. Nemākam plānot ieņēmumus un izdevumus, nepārdomāti aizņemamies, cerot uz brīnumu – 2019. gada beigās “mazajos” nebanku kredītos iedzīvotāji ir aizņēmušies gandrīz vienu miljardu eiro, bet kopējais privātpersonu aizņēmuma slogs tuvojas 6 miljardiem (!) eiro.

 Seminārā  praktiski risināsim jautājumus, kā veidot veselīgas attiecības ar naudu,  kādi ir vēlamie ienākumi un kā līdz tiem nonākt,  kā iekrāt arī no maziem ienākumiem, kā taupīt, bet ne uz veselības un labsajūtas rēķina, kā pēc iespējas ātrāk atrisināt savas finanšu problēmas.

Katrs, kuru neapmierina viņa pašreizējā finansiālā situācija un attiecības ar naudu, pēc semināra aizies ar skaidru izpratni par to, kādam nolūkam un cik naudas vajadzīgs, un praktiski īstenojamu finanšu stabilizēšanas un izaugsmes plānu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 13.10.2020 līdz 20.10.2020

  8h

  15 (4 brīvas)

Veselības problēmu risināšana ar gadījumu vadības metodi - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Iesaistoties un darbojoties Nacionālo Veselīgo pilsētu/pašvaldību tīklā, Rīgas pašvaldība Rīgu definējusi kā veselīgu pilsētu. Diemžēl, 2020.gada LU starptautiskās zinātniskās konferencē sniegtā referātā atklājās citāda patiesība: Rīgas iedzīvotāji tieši veselības aprūpi uzskata par Rīgas pilsētas demogrāfisko izaugsmi, dzīves kvalitāti un ilgtspēju apdraudošu problēmu Nr.1.

Kāpēc veidojas šāda pretruna: pašvaldība apgalvo, ka Rīga ir veselīga pilsēta, iedzīvotāji apgalvo pretējo? Eksperti uzskata: “Veselības aprūpe Rīgā ir gana laba. Tomēr ir kāda lieta, kas būtu jārisina: pašu iedzīvotāju iemācītā/ierastā bezpalīdzība būtu jānomaina pret uzlabotu pašpalīdzības spēju komplektu. Risinājums iespējams ar izglītības instrumentu palīdzību, uzlabojot veselības problēmu risināšanai nepieciešamās iedzīvotāju zināšanas un prasmes”.

Lai palīdzētu rīdziniekiem, Rīgas izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) kopā ar pasniedzēju Ligitu Landzmani (RSU, Nodibinājums „Konfliktoloģijas institūts) izstrādājuši ideju par pieaugušo neformālās izglītības programmas “Veselības aprūpes akadēmija” izveidi. Programma plānota kā mācību kursu cikls - viens kurss par veselības aprūpes tēmu katru mēnesi.

Laipni aicināti apmeklēt programmas šī mēneša kursu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  07.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (12 brīvas)

Jēgpilnas tikšanās klātienē un tiešsaistē un privātās dzīves līdzsvaram - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Arvien biežāk cilvēki var izvēlēties – strādāt birojā vai pieslēgties attālināti no mājām, veltīt darbam klasisko darba laiku pa dienu vai kombinēt ar privāto dzīvi un darīt darbu agri no rīta, vēlu vakaros vai naktīs. Dažreiz gan izvēle ir diezgan nosacīta, it īpaši ģimenēs ar bērniem, kuri vēl patstāvīgi nevar pārvietoties vai apgūt mācību vielu, un dažreiz darbs ir jādara konkrētā laikā, it īpaši, ja iesaistīti ir citi cilvēki (kolēģi, klienti, termiņi utt.). Šobrīd, kad vairāk kā jebkad iepriekš ir izplūdušas robežas starp darbu un privāto dzīvi, aktuāli kļūst kvalitatīvi, efektīvi un jēgpilni izmantot katrai dzīves jomai veltīto laiku.

Tikšanās notiek gan darba dzīves, gan privātās dzīves kontekstā, gan klātienē gan, tiešsaistes vidē. Lai arī kopīgie principi ir līdzīgi neatkarīgi no tikšanās formas, tomēr katrai videi ir savas atšķirības, kuras ņemot vērā, iespējams tikšanos izvērst vērtīgāku, efektīvāku un jēgpilnāku. Pētījumi liecina, ka tikšanām, kuras tiek uztvertas kā neefektīvas, ir būtiska negatīva ietekme uz to, kā cilvēks jūtas darba dienas beigās, un laiks, ko neefektīva tikšanās paņem no laika, ko citādi būtu varēts izmantot individuāli veicamiem darbiem, bieži tiek kompensēts ar strādāšanu pirms-pēc darba laika un brīvdienās uz privātās un ģimenes dzīves laika rēķina. Savukārt pievēršot uzmanību dažādiem tikšanās organizēšanas un vadīšanas aspektiem, salīdzinoši īsā laika posmā uzlabojas dažādi rādītāji, ieskaitot no 62% uz 92% palielinās apmierinātība ar darba/privātās dzīves līdzsvaru – tā raksta “Harward Business Review” jau 2017.gada jūlija-augusta izdevumā.

Interaktīvā semināra laikā apzināsim, kāda ir biežāk izmantotā tikšanos organizēšanas un vadīšanas labā prakse, kā atšķiras tikšanās klātienē un tiešsaistē, kā arī praktiski izmēģināsim dažus paņēmienus saistībā ar tikšanos organizēšanu un vadīšanu, lai uzlabotu darba-privātās dzīves līdzsvaru.

Uzzināt vairāk

  kursi

  26.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (14 brīvas)

Pulsa sildītāju (mauču) adīšana ar pērlītēm - Centrā - kursi pārcelti un notiks 25. novembrī!

Rīgā kopā,  Centrs

Pulsa sildītāju (mauču) adīšana pazīstama Eiropā jau  no 20.gs. Latvijā tie bija tautastērpa neatņemama sastāvdaļa  Dienvidkurzemē. Šobrīd pulsa sildītāji ir ļoti populāri tērpu aksesuāri. Dalībnieki iemācīsies adīt pulsa sildītājus ar pērlītēm, kā iedvesmas avotu izmantojot rakstu zīmes, lai papildinātu savus tērpus vai izgatavotu lielisku dāvanu savai labākajai draudzenei.  Par to, kas jāņem līdzi, informēsim atsevišķi.

Uzzināt vairāk

  kursi

  25.11.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (5 brīvas)

Spāņu valoda (A1 līmenis) - Imantā

Rīgā kopā,  Imanta

Valodas apguves programma paredzēta cilvēkiem, kuri vēlas apgūt spāņu valodu iesācēju līmenī. Kursa laikā tiek apskatīti vairāki komunikatīvi temati, kas ļauj orientēties spāniskajā vidē un tuvāk iepazīt Spānijas un Latīņamerikas sadzīvi un kultūru. Nodarbības veidotas tā, lai attīstītu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas ļautu sazināties daudzveidīgās ikdienas situācijās.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 10.11.2020 līdz 11.02.2021

  50h

  15 (7 brīvas)

Programma MS Excel: no ievada līdz lietpratējam - Imantā

Rīgā kopā,  Imanta

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt nepieciešamās zināšanas, lai veidotu, rediģētu, formatētu un drukātu pamata Microsoft Excel darba lapas, kā arī iegūtu un papildinātu prasmes, kuras nepieciešamas aprēķiniem, izmantojot  formulas un funkcijas, datu atlasīšanai un filtrēšanai. Kurss palīdzēs apgūt Microsoft Excel sniegtās iespējas datu analīzes rīku izmantošanā, Pivot Table veidošanā, kā arī padziļinās zināšanas Excel funkciju izmantošanā dažādiem uzdevumiem. Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 13.10.2020 līdz 22.10.2020

  12h

  12 (9 brīvas)

Mākoņpakalpojumi jeb Google tiešsaistes rīku izmantošana - Imantā

Rīgā kopā,  Imanta

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt papildus zināšanas, lai izmantotu Google piedāvāto rīku klāstu, kā arī iespējās šos rīkus izmantot ikdienas darbā. Seminārs palīdzēs lietotājiem veiksmīgi uzsākt darbu ar Google rīkiem, veidot tiešsaistes dokumentus, organizēt videokonferences, izmantojot Google Meet bezmaksas platformu. Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.

Lai piedalītos kursos, nepaciešams Google konta (piemēram, Gmail) lietotājvārds un parole, ko var iegūt reģistrējoties Google (pamācība: https://support.google.com/accounts/answer/27441?hl=lv).

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 10.11.2020 līdz 24.11.2020

  12h

  12 (10 brīvas)

Sevis iepazīšana caur koučinga un supervīzijas pieejām - Imantā

Rīgā kopā,  Imanta

Programmas dalībnieki papildinās zināšanas par dažiem koučinga un supervīzijas pieejās izmantotajiem paņēmieniem, ko var lietot arī patstāvīgi sevis atbalstīšanai un dziļākai iepazīšanai, kā arī izmēģināt to pielietošanu praktiski.

Sevis iepazīšana ir aktuāla visos vecumos, un visvairāk noder tad, kad darba vai personīgajā dzīvē vēlamies aktīvi virzīties uz kādu mums pietiekami nozīmīgu mērķi, sastopamies ar pārmaiņām, piedzīvojam situācijas, kad atkal un atkal notiek “tas pats scenārijs”, kad nokļūstam situācijās, kuras mums raisa spēcīgas, arī emocionālas izjūtas vai piedzīvojam ko citu līdzīgu. Lai labāk izprastu sevi, savas reakcijas un iespējamos dziļākos cēloņus, kā arī lai pārdomātu iespējamos rīcības variantus, noder profesionāls atbalsts. Sevis izpētē atkarībā no situācijas un jautājuma tēmas atbalstoši var būt arī paņēmieni, ko lieto profesionāli supervizori (konsultatīvs atbalsts darba un profesionālajos jautājumos) vai kouči (izaugsmes veicinātāji). Atkarībā no profesionāļa apgūtā novirziena, kā arī pieredzes, zināšanām un prasmēm, gan koučingā, gan supervīzijā izmanto dažādas tehnikas un metodes, kas var ietvert gan sarunas procesu, gan izpausties citādi, piemēram, mākslās balstītās tehnikās, lietišķās tehnikās saistītās ar biznesu un personālvadību, gan vēl citādi. Dažas no tehnikām, kas tiek izmantotas koučinga un supervīzijas pieejās, var apgūt un veiksmīgi izmantot arī patstāvīgi personīgā sevis iepazīšanas un atbilžu gūšanas procesā gan personiskajās, gan darba dzīves situācijās. To tad arī semināra laikā apskatīsim un izmēģināsim praktiski.

Uzzināt vairāk

  kursi

  28.09.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (4 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis) - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotājiem angļu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas pilnveidotu karjeras iespējas, konkurētspēju darba tirgū, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju atbilstoši A2 sākuma valodas līmenim. Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšanai.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 16.09.2020 līdz 14.12.2020

  50h

  15 (0 brīvas)

Latviešu valodas apguve pieaugušajiem (C1 līmenis, ar labām priekšzināšanām) - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

C1 (augstākā līmeņa) latviešu valodas mācību programma paredzēta Rīgas iedzīvotājiem, kuru valodas prasme ļauj brīvi sazināties ar dzimtās valodas runātājiem, bet kuriem, lai kļūtu par pilnībā pastāvīgiem valodas lietotājiem, ir nepieciešams šo prasmi nostiprināt. Nodarbību laikā tiks trenētas lasīšanas, rakstīšanas, runāšanas un klausīšanās prasmes. Saturiski programma piedāvā septiņus tematiskos ciklus, kas varētu būt svarīgi katra cilvēka ikdienas dzīvē: 1. Personas vizītkarte. 2. Dzīves vide. 3. Intereses un atpūta. 4. Cilvēks. 5. Izglītība un karjera. 6. Iepirkšanās un pakalpojumi. 7. Kultūra un māksla. Kursu dalībnieki tiks nodrošināti ar mācību materiāliem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 01.10.2020 līdz 22.12.2020

  50h

  15 (6 brīvas)

Stresa menedžments - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programma paredzēta dziļākas izpratnes iegūšanai par pozitīvā un negatīvā stresa ietekmi uz organismu, par stresa procesu attīstību, par personības psiholoģiskā tipa saistību ar stresa reakcijām. Programmas realizācijas gaitā klausītāji apgūs praktiskas psiholoģiskas taktikas sava stresa līmeņa samazināšanai un stresa reakciju vadīšanai, kas palīdzēs uzlabot psiholoģisko mikroklimatu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 08.10.2020 līdz 15.10.2020

  8h

  15 (5 brīvas)

Pusaudžu - psihoaktīvo vielu lietotāju atkarību iemesli, riski un palīdzības iespējas - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programmā dalībnieki iepazīsies ar pusaudžu atkarības riskiem un ārstēšanas specifiku atšķirībā no pieaugušajiem, kā arī papildinās zināšanas par vecāka lomu atkarību profilaksē un ārstēšanā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  30.09.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (13 brīvas)

Veiksmīgas uzstāšanās ABC jeb prasme uzrunāt auditoriju - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Profesionāla pasniedzēja vadībā kursu dalībnieki iepazīsies ar teorētiskiem pamatiem un praktiskiem padomiem, kā panākt, lai klausītāji tevi dzird un saprot. Stresa pārvarēšana, kontakts ar klausītāju, kursa dalībnieku balss un artikulācijas aparāta problēmu diagnostika, biežāk satopamās problēmas un to risinājumi, artikulācijas aparāta  un elpošanas  vingrinājumi, tipiskākās valodas kļūdas, kā izlabot dialektu, ko darīt, ja balss neskan, runas mērķis, teksta analīze, lomu spēles – diktori un žurnālisti, publiskās runas pamatnoteikumi, teksta loģiskā analīze u.c.

Uzzināt vairāk

  kursi

  07.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (4 brīvas)

Lietišķā apģērba iespējas savu mērķu sasniegšanai - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programma piedāvā lekciju, diskusiju, teoriju un praktiskos ieteikumus. Galvenās tēmas: Mode, stils, apģērba etiķete. Pareiza stāja un gaita. Apģērbu papildinoši elementi. Apģērba hierarhija uzņēmumā. Amatpersonu ģērbšanās stils un kļūdas. Vizuālā tēla sasaiste ar ietekmi uz personas, zīmola, organizācijas reputāciju. Kam jābūt veiksmīga darbinieka drēbju skapī.

Modes dizainers Gints Bude bija pirmais, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1990. gada 2. novembrī atvēra savu modes namu. Pirmais Latvijā sāka profesionāļu modeļu sagatavošanu savā Tērpu demonstrētāju studijā un ļoti daudziem vizuālo jomu pārstāvjiem ir bijis pirmais skolotājs un padomdevējs. Gints Bude veido stilus modes žurnāliem, ir vadījis TV raidījumu "Ievas pārvērtības", eksperta statusā piedalās TV24 raidījumā “Spices stila pavēlnieks”, ir apģērba, stila un etiķetes eksperts, lasa lekcijas par vizuālā tēla nozīmi sabiedrībā, apģērba valkāšanas etiķeti un modi. Latvijas Amatniecības kameras meistars.

Uzzināt vairāk

  kursi

  28.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (11 brīvas)

Sevis iepazīšana caur koučinga un supervīzijas pieejām - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programmas dalībnieki papildinās zināšanas par dažiem koučinga un supervīzijas pieejās izmantotajiem paņēmieniem, ko var lietot arī patstāvīgi sevis atbalstīšanai un dziļākai iepazīšanai, kā arī izmēģināt to pielietošanu praktiski.

Sevis iepazīšana ir aktuāla visos vecumos, un visvairāk noder tad, kad darba vai personīgajā dzīvē vēlamies aktīvi virzīties uz kādu mums pietiekami nozīmīgu mērķi, sastopamies ar pārmaiņām, piedzīvojam situācijas, kad atkal un atkal notiek “tas pats scenārijs”, kad nokļūstam situācijās, kuras mums raisa spēcīgas, arī emocionālas izjūtas vai piedzīvojam ko citu līdzīgu. Lai labāk izprastu sevi, savas reakcijas un iespējamos dziļākos cēloņus, kā arī lai pārdomātu iespējamos rīcības variantus, noder profesionāls atbalsts. Sevis izpētē atkarībā no situācijas un jautājuma tēmas atbalstoši var būt arī paņēmieni, ko lieto profesionāli supervizori (konsultatīvs atbalsts darba un profesionālajos jautājumos) vai kouči (izaugsmes veicinātāji). Atkarībā no profesionāļa apgūtā novirziena, kā arī pieredzes, zināšanām un prasmēm, gan koučingā, gan supervīzijā izmanto dažādas tehnikas un metodes, kas var ietvert gan sarunas procesu, gan izpausties citādi, piemēram, mākslās balstītās tehnikās, lietišķās tehnikās saistītās ar biznesu un personālvadību, gan vēl citādi. Dažas no tehnikām, kas tiek izmantotas koučinga un supervīzijas pieejās, var apgūt un veiksmīgi izmantot arī patstāvīgi personīgā sevis iepazīšanas un atbilžu gūšanas procesā gan personiskajās, gan darba dzīves situācijās. To tad arī semināra laikā apskatīsim un izmēģināsim praktiski.

Uzzināt vairāk

  kursi

  19.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (0 brīvas)

Aušana ar pērlītēm – rokassprādzes izgatavošana - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programmas dalībnieki apgūs pamatprincipus aušanā ar pērlītēm, un noaudīs rokassprādzi. Programmas 1.nodarbībā iepazīsimies ar materiālu un rakstu daudzveidību, audīsim rokassprādzi pēc izvēlēta raksta. 2. nodarbībā iepazīsimies ar aizdares veidiem un veidosim aizdari noaustajai rokassprādzei.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 30.09.2020 līdz 07.10.2020

  6h

  15 (6 brīvas)

Programma MS Excel: no ievada līdz lietpratējam - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt nepieciešamās zināšanas, lai veidotu, rediģētu, formatētu un drukātu pamata Microsoft Excel darba lapas, kā arī iegūtu un papildinātu prasmes, kuras nepieciešamas aprēķiniem, izmantojot  formulas un funkcijas, datu atlasīšanai un filtrēšanai. Kurss palīdzēs apgūt Microsoft Excel sniegtās iespējas datu analīzes rīku izmantošanā, Pivot Table veidošanā, kā arī padziļinās zināšanas Excel funkciju izmantošanā dažādiem uzdevumiem. Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 23.09.2020 līdz 14.10.2020

  12h

  12 (2 brīvas)

Programma MS PowerPoint: no ievada līdz lietpratējam - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt nepieciešamās zināšanas, lai veidotu prezentācijas MS PowerPoint programmā. Kursā tiks apgūtas  galvenās prasmes, lai veidotu un pārveidotu prezentācijas, izmantojot vienkāršas un paplašinātas Microsoft Office PowerPoint iespējas: grafiskos objektus slaidā (Smart Art, diagrammas, gatavās formas), prezentācijas noformēšanas iespējas, slaidu pārejas un objektu animācijas, un  vadības pogu, un hipersaišu ievietošanu prezentācijā. Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 21.10.2020 līdz 11.11.2020

  12h

  12 (6 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (B1 līmenis) - Purvciemā

Rīgā kopā,  Purvciems

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotājiem angļu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas pilnveidotu karjeras iespējas, konkurētspēju darba tirgū, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju atbilstoši B1 sākuma valodas līmenim. Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšana.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 10.11.2020 līdz 16.02.2021

  50h

  15 (7 brīvas)

Resiliences jeb dzīvesspēka avots cilvēkā - Purvciemā

Rīgā kopā,  Purvciems

Programmas apguves laikā dalībnieki papildinās zināšanas par to, kas mūs padara stiprus? Kur rodas dzīvesspēks, un vai to var attīstīt?  Dalībnieki uzzinās, kādas ir krīžu pārvarēšanas iespējas un stresa noturība.

Uzzināt vairāk

  kursi

  14.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (7 brīvas)

Laimes tehnoloģijas - Purvciemā

Rīgā kopā,  Purvciems

21. gadsimtā dažādu jomu speciālisti ir sapratuši, ka laime nav nejaušs stāvoklis, bet gan izmērāma, likumsakarīga un vadāma. Pats galvenais – laimes stāvoklis ir vērtīgs. Gan uzņēmumam – laimīgi darbinieki ir ražīgāki, radošāki un mazāk slimo, gan ikviena personiskajā dzīvē.

Semināra laikā būs iespēja novērtēt savu personisko laimes līmeni, uzzināt par vienkāršiem un praktiskiem paņēmieniem laimes sajūtas iegūšanai, par “laimes slazdiem” – uzskatiem un rīcībām, kas traucē būt laimīgiem, par to, vai tiešām ārējie apstākļi nosaka mūsu laimes līmeni un kas ir “atliktā laime”.  Analizēsim situācijas, kurās jūs atrodaties savu spēju un laimes virsotnē. Ikviens no semināra aizies ar savu personisko plānu, kā dzīvot laimīgāk.

Uzzināt vairāk

  kursi

  27.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (0 brīvas)

1.-4.klašu dabaszinību mācību stundas sasniedzamais rezultāts un attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieni

Sākumskolas skolotāji 1.-4. klašu dabaszinību skolotāji

Profesionālās kompetences pilnveides programmas satura apguve sekmēs  pedagogu izpratni par sasniedzamā rezultāta un attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieniem dabaszinību stundā. Nodarbību gaitā tiks akcentēta uzmanība par to, kā veicināt  katra skolēna domāšanu par savu mācību procesu, kas saistīti ar izpratnes veidošanu par dabas parādībām un procesiem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 24.09.2020 līdz 08.10.2020

  8h

  20 (0 brīvas)

Kā nepieļaut profesionālo izdegšanu un stiprināt komandu pret stresu pirmsskolas izglītības iestādē .Svarīga informācija- mainīti kursu datumi!!!!

Izglītības iestāžu vadība pirmsskolas izgītības iestāžu vadītāji

Programmas ietvaros dalībnieku uzzinās, cik svarīgi ir iestādes  vadītājam stiprināt savu komandu un nepieļaut profesionālo izdegšanu, mācīsies izprast saskarsmes kvalitātes ietekmi uz stresa līmeni, ko un kā ar to darīt, veicot dažādus praktiskos treniņus  ar konkrētiem norādījumiem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 30.09.2020 līdz 06.10.2020

  8h

  16 (0 brīvas)

Mācību saturs un pieejas akcenti Kultūras pamatos un Kultūra un māksla I

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) mūzikas, teātra mākslas, vizuālā mākslas skolotāji, kuri 10.klasē māca kursu "Kultūras pamati" vai "Kultūra un māksla I"

Vidējās izglītības pakāpē mācību saturs Kultūras pamatos un Kultūra un māksla I ir veidots tāpat kā pamatizglītībā, fokusējoties uz skolēnam būtiskāko, lai veidotos lietpratība (kompetence) kā komplekss skolēna mācīšanās rezultāts. Mācību saturs ir organizēts saskaņā ar četrām lielajām idejām, kas skolēnam jāapgūst, lai veidotos vienota izpratne par apkārtējo pasauli un sevi tajā.
Kultūras un mākslas skolotāji  analizēs  pamatkursa un optimālā līmeņa programmas paraugu  10.klases tematus.  Plānos, kā no lielajām idejām nonākt līdz konkrētām  mācību stundām. Domās par  tematu apguves secību un  sasniedzamajiem  rezultātiem, veidos uzdevumus, kas attīsta mācīšanās prasmes un sniegs atgriezenisko saiti.
Dalībniekiem izlasīt kultūras pamatu un kultūrā un māksla I (mūzika, teātra māksla, vizuālā māksla)  seminārā programmas paraugus  10. klasei www.skola2030.lv

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  28.09.2020 15:00 - 18:00

  4h

  30 (0 brīvas)

Projekts “IEDOT ROKU” Attiecības ar citādo: pieņemšana un atbalsts, strādājot ar skolēniem ar citas kultūras pieredzi

Visi skolotāji,  Izglītības iestāžu vadība 1.-9. klašu pedagogiem, kuri strādā ar jauniebraucēju, reemigrantu un patvērumu meklētāju bērniem

Projekta "Iedot roku" ievadnodarbība. Informācija par projektu, saturs, ieguvumi.
Vebinārs sniegs pamata ieskatu, saskaroties un izprotot citas kultūras. Kultūru saskarsmi veido divu horizontu saplūšana – mūsu un cita, kas liek ne tikai izzināt “citu”, bet arī paraudzīties sevī un pārskatīt savus pieņēmumus. Lekcijā tiks aplūkoti Latvijā veiktu pētījumu piemēri un to sniegtie ieteikumi.
Vebinārs notiks tiešsaistē MS Teams platformā. Lai piedalītos vebinārā, Jums ir nepieciešams dators, interneta pieslēgums un austiņas ar mikrofonu vai arī datoram ir jābūt aprīkotam ar skandām (tumbām) vai iebūvētu skaļruni, mikrofona esamība ir vēlama, bet nav obligāta. Pieslēgšanās no plkst.14.30.

Uzzināt vairāk

  Projekts

  29.09.2020 14:30 - 16:00

  0h

  100 (65 brīvas)

Mācību saturs un pieeja vizuālajā mākslā 7. klasē (2.grupa)

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vizuālās mākslas skolotāji, kuri 2020./2021.m.g. māca 7. klasi

Vizuālās mākslas skolotāji plānos tematu apguves secību un  temata mācību saturu  atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, veidos uzdevumus, kas attīsta mācīšanās prasmes, kā arī attīstīs prasmes veidot un lietot snieguma līmeņa aprakstu, sniegt atgriezenisko saiti skolēniem.

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  30.10.2020 14:00 - 17:00

  4h

  30 (20 brīvas)

Skolotāju palīgu pedagoģiskās kompetences mācību un audzināšanas darbā pirmsskolā. KURSI IR PAR MAKSU!

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji skolotāju palīgi

Šobrīd bērni lielāko savas dzīves daļu pavada pirmsskolas izglītības iestādēs, tādēļ pedagogu palīgu loma ir būtiska bērnu emocionālās labsajūtas pilnveidē. Ikdienas procesā norisinās bērna vispārēja attīstība, izziņas procesi, izglītošanās un audzināšana. Svarīgi ir nodrošināt bērniem šo procesu nepārtrauktību.Tiks pilnveidotas skolotāju palīgu kompetences mērķtiecīgi plānot ikdienas darbu ar bērniem, lai veicinātu bērnu emocionālo attīstību un uzlabotu skolotāju palīgu un bērnu sadarbību un pozitīvas savstarpējās attiecības un zināšanas par bērna emocionālo attīstību, rotaļām un spēlēm.  Lūdzam piezīmēs ierakstīt iestādes rekvizītus, ja par kursiem maksā iestāde.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 28.10.2020 līdz 29.10.2020

  12h

  16 (14 brīvas)

Izglītība izaugsmei 2020

Izglītības iestāžu vadība pirmsskolas izgītības iestāžu vadītāji, vietnieki, skolotāji

Darba kārtība un pieteikšanās www.riimc.lv no 13.10.2020.

Uzzināt vairāk

  Forums

  27.10.2020 10:00 - 14:00

  4h

  75 (0 brīvas)

Mācību saturs un uzdevumi vizuālajā mākslā 7. klasē. No idejas līdz radošajam darbam

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vizuālās mākslas skolotāji, kuri 2020./2021.m.g. māca 7. klasi

Jaunie sasniedzamie rezultāti, Skola2030 programmas dotās iespējas, papildus resursi (mājaslapas, mākslinieki).
Stundas process (virzīšana no idejas līdz radošajam darbam), ideju ģenerēšanas shēmas, pieredze.
Skolotāju pieredze izmantojot dotos uzdevumus, veiksmīgie/neveiksmīgie piemēri.
Vērtēšanas iespējas un nozīme mākslā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 22.10.2020 līdz 01.12.2020

  8h

  30 (12 brīvas)

Mūzikas mācību satura plānošana un īstenošana

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vispārizglītojošo skolu mūzikas skolotāji

Pedagogi pilnveidos  izpratni par mācību satura un pieejas plānošanas principiem mācību jomā, praktiski darbojoties, iepazīsies ar tematu apguves iespējām atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, lai realizētu skolēniem paredzētos uzdevumus un attīstītu viņu mācīšanās prasmes.

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  22.10.2020 10:00 - 14:30

  6h

  60 (16 brīvas)

No standarta līdz mācību stundai

Veselības un fiziskās aktivitātes joma (sports, veselība) vispārizglītojošo skolu sporta skolotāji

Pedagogi pilnveidos izpratni par mācību programmu tēmu ietvaru, tematu plānošanu un sasniedzamā rezultāta izvirzīšanu katrai mācību stundai, pilnveidos izpratni par skolēna mācīšanās prasmju attīstīšanu, snieguma līmeņu aprakstu un vērtēšanas pamatprincipiem,  praktiski apgūs pašvadītas mācīšanās metodiku mācību priekšmetā Sports un veselība

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  21.10.2020 10:00 - 14:30

  6h

  60 (11 brīvas)

Daudzpusīga tekstu lietotprasme – spēja radīt un izprast dažādus tekstus

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) latviešu valodas skolotāji

Kursa programma sniegs iespēju pedagogiem bagātināt savu pieredzi par jēgpilnu tekstu izmantošanu mācību procesā, lai sasniegtu standartā noteiktos rezultātus, kas ietver zināšanas, izpratni, prasmes, attieksmes un vērtības.
Pedagogi gūs ierosmi apzinātas lasīšanas kompetenču pilnveidošanā:

  •  kā sagatavot skolēnu lasīšanas procesam (pirmslasīšanas uzdevumi);
  •  kā koncentrēt skolēna uzmanību tekstam lasīšanas laikā;
  •  kā iegūt atgriezenisko saiti no skolēna  pēc teksta lasīšanas;
  •  kā veicināt lasīšanu ārpus mācību procesa, attīstot patstāvīgās lasīšanas ieradumus;
  •  kā pilnveidot digitālo un vizuālo lasītprasmi;
  •  kā rosināt skolēniem pašiem radīt savus tekstus.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 21.10.2020 līdz 23.10.2020

  16h

  30 (0 brīvas)

Pieredzes stāsti dizainā un tehnoloģijās 7. klasē. Rīgas Teikas vidusskolas pieredze

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) dizaina un tehnoloģiju skolotāji 7. klasē

Programmā lektori dalīsies pieredzē, kā īsteno tematu apguvi dizainā un tehnoloģijās 7. klasē atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, veicinot starpjomu sadarbību ar sociālajām zinībām, attīstot skolēnu  mācību uzņēmumu darbību skolā un dizaina domāšanu. Skolotāji praktiski mācīsies, kā izmantot snieguma līmeņa aprakstus prasmju apguves vērtēšanā dizaina procesā.

Uzzināt vairāk

  Pieredzes stāsts

  21.10.2020 10:00 - 13:00

  4h

  25 (8 brīvas)

Pieredzes stāsti dizainā un tehnoloģijās 7. klasē. Mārupes Valsts ģimnāzijas pieredze

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) dizaina un tehnoloģiju skolotāji 7. klasē

Programmā lektori dalīsies pieredzē, kā veidot mācību stundu pēc 9G modeļa, kā attīstīt pašvērtēšanas prasmes skolēniem, kā veidot sadarbību dizainā un tehnoloģijās, kā īstenot attālināto mācību procesu, izmantojot dizaina dienasgrāmatu.

Uzzināt vairāk

  Pieredzes stāsts

  20.10.2020 10:00 - 13:00

  4h

  25 (14 brīvas)

Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem (13. grupa) KURSI IR PAR MAKSU

Izglītības iestāžu tehniskie darbinieki

Programma papildinās  izglītības iestāžu tehnisko darbinieku zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Nodarbībās aktualizēs zināšanas par bērnu tiesībām un pienākumiem  izglītības iestādē, papildinās zināšanas par efektīvas saskarsmes veidiem un īpatnībām ar dažādu mērķgrupu bērniem atbilstoši bērna vecumposma īpatnībām. Kursu dalībnieki uzzinās, kur un kādos gadījumos ziņot par vardarbības gadījumiem un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem  izglītības iestādē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  20.10.2020 09:00 - 15:00

  8h

  10 (0 brīvas)

Atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā (pamatskolas un vidusskolas mazākumtautības ( krievu) valodas un literatūras skolotājiem)

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) pamatskolas un vidusskolas mazākumtautības (krievu) valodas un literatūras skolotāji

Profesionālās pilnveides programma veidota kā atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā. Pedagogi pilnveidos zināšanas par  izmaiņām mācību priekšmeta saturā, par mācību satura plānošanu, izmaiņām vērtēšanā un  efektīvas mācību stundas modelēšanu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 19.10.2020 līdz 22.10.2020

  16h

  40 (0 brīvas)

Uzdevumi kompleksa snieguma mērīšanai dabaszinātnēs: veidošana un vērtēšana

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) ķīmijas, bioloģijas, fizikas, ģeogrāfijas skolotāji

Programmas satura apguve sekmēs pedagogu izpratni par dabaszinātņu jomas priekšmetu mācību uzdevumu kvalitāti un kritērijiem uzdevuma izveidei. Nodarbību gaitā tiks noskaidrota atšķirība starp punktu vērtēšanas  shēmu un snieguma līmeņu  aprakstu. Tiks analizēti dažāda veida uzdevumi un izveidots kompleksa snieguma uzdevumu komplekts ar dažādu saturu, "pasi"un vērtēšanas kritērijiem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 15.10.2020 līdz 05.11.2020

  12h

  18 (1 brīvas)

Dabaszinību mācību satura struktūra un sasniedzamie rezultāti 4.-6.kl. dabaszinībās

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) 4.-6. klašu dabaszinību skolotāji

Programmas satura apguve pilnveidos un paplašinās dabaszinību pedagogu izpratni par to, kā plānot jauno mācību saturu 4.-6.klašu posmā dabaszinībās arī  starp mācību priekšmetiem (jomām), kā arī gūs ieskatu, kā īstenot praksē starpdisciplināru mācīšanu un  mācīšanos, kuras rezultāts ir lietpratība.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 14.10.2020 līdz 05.11.2020

  12h

  18 (0 brīvas)

Tapošana dizaina un tehnoloģiju mācību saturā

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) dizaina un tehnoloģiju skolotāji

Mācību satura plānošana, apgūstot tematu tapošana.
Sasniedzamie rezultāti programmā un stundā.
Temata apguves iespējas atbilstoši sasniedzamajam rezultātam.
Darba paņēmieni tēmai tapošana.
Produktīvi mācību uzdevumi. Izmantošanas iespējas. Formatīvā vērtēšana.

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  13.10.2020 15:00 - 18:00

  4h

  25 (3 brīvas)

Vērtību un tikumu izpratnes pilnveidošanas iespējas skolēnu tikumiskajā audzināšanā

Audzināšanas joma visi pedagogi

Skolotāji pilnveidos izpratni par vērtību un tikumu satura akcentiem mūsdienu tikumiskās audzināšanas kontekstā, tās izaicinājumiem mūsdienās, pilnveidos savas kompetences tikumiskās audzināšanas satura realizācijai un prezentēs savu mācību metodisko līdzekli skolēnu vērtību un tikumu izpratnes sekmēšanai

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  13.10.2020 15:00 - 17:30

  6h

  30 (0 brīvas)

Bērnu disciplinēšanas metodes pirmsskolā

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Programma paredzēta skolotāju zināšanu papildināšanai, lai izprastu bērnu vecumposmu īpatnības un aktuālās vajadzības, jo to apmierināšana un ievērošana vistiešākā veidā ir saistīta ar bērna iekļaušanos pirmsskolā, lai  bērnam mazinātu nevēlamās uzvedības izpausmes, kā arī disciplinēšanā tiktu uzsvērta bērna personības un individualitātes attīstība.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 13.10.2020 līdz 13.11.2020

  8h

  25 (-1 brīvas)

Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem (12. grupa) KURSI IR PAR MAKSU

Izglītības iestāžu tehniskie darbinieki

Programma papildinās  izglītības iestāžu tehnisko darbinieku zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Nodarbībās aktualizēs zināšanas par bērnu tiesībām un pienākumiem  izglītības iestādē, papildinās zināšanas par efektīvas saskarsmes veidiem un īpatnībām ar dažādu mērķgrupu bērniem atbilstoši bērna vecumposma īpatnībām. Kursu dalībnieki uzzinās, kur un kādos gadījumos ziņot par vardarbības gadījumiem un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem  izglītības iestādē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  13.10.2020 09:00 - 15:00

  8h

  10 (1 brīvas)

Bērnu disciplinēšanas metodes pirmsskolā

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Programma paredzēta skolotāju zināšanu papildināšanai, lai izprastu bērnu vecumposmu īpatnības un aktuālās vajadzības, jo to apmierināšana un ievērošana vistiešākā veidā ir saistīta ar bērna iekļaušanos pirmsskolā, lai  bērnam mazinātu nevēlamās uzvedības izpausmes, kā arī disciplinēšanā tiktu uzsvērta bērna personības un individualitātes attīstība.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 12.10.2020 līdz 12.11.2020

  8h

  25 (-1 brīvas)

Mērķtiecīgas mācību vides veidošana un mācību procesa organizēšana pirmsskolā (4.grupa)

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Temata plānošana, izmantojot “runājošās sienas” pirmsskolā dažādās vidēs.
“Runājošo sienu” izmantošana, ņemot vērā konkrētā bērnu vecuma vajadzības, darbības veidus.
Jēgpilnu uzdevumu plānošana un īstenošana atbilstoši sasniedzamajam rezultātam jomās.
Vērtēšana. Atgriezeniskā saite.
2.nodarbība notiks e-vidē-ZOOM.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 09.10.2020 līdz 13.11.2020

  16h

  30 (0 brīvas)

Speciālās zināšanas pedagogiem bērnu tiesību aizsardzības jomā

Visi skolotāji

1. nodarbībā:
- kopīgais un atšķirīgais starp bērnu tiesībām, pienākumiem un pieaugušo tiesībām, pienākumiem,
- pieaugušo cilvēku uzvedības instrumenti saskarsmē ar bērniem, pusaudžiem un citiem pieaugušajiem, - robežas starp drošu disciplinēšanu, agresiju un vardarbību, vardarbības veidi, tai skaitā mobings.
2. nodarbībā:
-sadarbība ar vecākiem: profilakse, konfliktu risināšana, sadarbība pēc tam,
- sadarbība ar kolēģiem, citiem speciālistiem un institūcijām,
- palīdzība sev situācijās, kad bijis iesaistītas vardarbības risināšanā.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 08.10.2020 līdz 15.10.2020

  8h

  26 (0 brīvas)

Ievads 3D modelēšanā un 3D printēšanā pedagogiem

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) informātikas, programmēšanas un datorikas skolotāji

Programma paredz 8 stundu skolotāju apmācību attālināti kādā no platformām, lai sniegtu priekšstatu par programmas Autodesk Fusion 360 lietošanu un pamatfunkciju apgūšanu. Tāpat skolotāji tiks apmācīti sagatavot 3D failus printēšanai, kā arī iepazīstināti ar 3D printeru lietošanu.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 08.10.2020 līdz 22.10.2020

  8h

  30 (2 brīvas)

Radošās rakstīšanas elementi pamatskolā

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāji

Pedagogi  ar praktisku ieteikumu un uzdevumu palīdzību pilnveidos izpratni par radošās rakstīšanas izmantošanu pamatskolā, īstenojot pilnveidoto valsts pamatizglītības standartu. Nodarbībās plānotas kursu dalībnieku diskusijas, grupu un individuālais  darbs.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 07.10.2020 līdz 29.10.2020

  12h

  30 (18 brīvas)

Pedagogu un vecāku efektīva sadarbība pirmsskolā

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Mūsdienu vecāki arvien aktīvāk veido sociālās grupas, pārrunājot notiekošo sociālajos tīklos, dažādās grupās, komunicē ar pedagogiem, izsaka savu viedokli par audzināšanas un mācīšanas stilu, kas bieži vien ir pamācošā vai pretenciozā formā, tādēļ pedagogam būtiski ir pilnveidot savas prasmes komunikācijā (mutvārdu un rakstiskajā) ar vecākiem. Komunikācijas stils un forma ir tā, kas var veidot efektīvu turpmāko sadarbību ar vecākiem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 07.10.2020 līdz 14.10.2020

  8h

  25 (0 brīvas)

Savstarpējā mācīšanās un stundu vērošana matemātikas jomā

Matemātikas joma (matemātika) matemātikas skolotāji 1.-12.kl.

Programma tiek veidota kursu norises procesā, kur paši skolotāji nāks kopā un diskutēs, domājot par to, ko paši vairāk nesaprot un vēlas apgūt. Programmas laikā skolotāji, kuri pieteikušies šiem kursiem,  paši vada mācību stundas, uz kurām tās vērot dodas citi grupas dalībnieki. Pirms un pēc katras stundas notiek tās prezentēšana un analīze, kura nodrošinās profesionālo pilnveidi stundu sagatavošanā un vadīšanā. 7.oktobrī plānota stundu vērošana klātienes nodarbībās Baldonē. Piedalīties var tikai tie skolotāji, kuri jau iepriekš apmeklējuši kursu nodarbības pilnai kursa apguvei.

Uzzināt vairāk

  kursi

  07.10.2020 09:00 - 16:00

  36h

  6 (0 brīvas)

Pieejas un iespējas jaunajā mācību saturā pamatskolā

Sociālā un pilsoniskā joma (sociālās zinības, vēsture, politika, ekonomika) sociālās zinības un vēstures skolotāji pamatskolā

Pedagogi pilnveidos izpratni par mācību satura un pieejas plānošanas principiem mācību jomā, pārrunās galvenos akcentus jaunajos standartos un paraugprogrammās; praktiski darbosies, veicot tematisko plānošanu atbilstoši sasniedzamajam rezultātam; iepazīsies ar mācību materiālu jēgpilnu izmantošanu pilnveidotā mācību satura un jaunās mācīšanās pieejas īstenošanai. 05.10. nodarbība notiks e-vidē, 30.10. klātienē Rīgas 64. vidusskolā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 05.10.2020 līdz 30.10.2020

  8h

  30 (0 brīvas)

Dabaszinību izzināšana pirmsskolā

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Programma veidota, lai nodrošinātu  pirmskolas pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi bērnu intereses radīšanai  par dabaszinībām, organizējot eksperimentēšanā balstītu pedagoģisko mācību  procesu. Nodarbību laikā tiks iegūtas idejas un ieteikumi eksperimentu izvēlei un eksperimentēšanas organizēšanai telpās un apkārtējā vidē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 02.10.2020 līdz 15.10.2020

  12h

  25 (0 brīvas)

Praktiskā projektu vadība skolā

Visu skolu pedagogi ,  Izglītības iestāžu vadība

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs jau tradicionāli aicina Rīgas vispārējās izglītības iestādes: sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas pieteikties projektu konkursam “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošana skolā”.
Sīkāka informācija par projektu konkursu ŠEIT.

Lai veiksmīgi uzrakstītu projekta pieteikumu, aicinām interesentus uz semināru "Praktiskā projektu vadība", kas notiks 2020. gada 7. oktobrī plkst. 12.15-14.45 Kaņiera ielā 15, Rīgā.

Semināra piedāvātās tēmas: projekta pazīmes, mērķis un rezultāti, projekta aktivitāšu plānošana, atbildības un laika plānošana, budžeta plānošana.
! Līdzi ņemt savu projekta idejas aprakstu (1. un 2. pielikums).

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  07.10.2020 12:15 - 14:45

  3h

  50 (49 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit