Programmas mērķis ir pilnveidot pedagogu pieredzi formatīvās un summatīvās vērtēšanas kā skolēna mācīšanās atbalsta sistēmas ieviešanu, īstenojot kompetenču pieeju. Nodarbībās pedagogi pārrunās vērtēšanas veidus skolēnu snieguma uzlabošanai mācību procesā, izvērtēs formatīvās un summatīvās vērtēšanas nozīmi un attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanu, analizēs un pilnveidos snieguma līmeņu aprakstus.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 19.01.2021 līdz 27.01.2021
12h
25 (0 brīvas)
Pedagogi pilnveidos prasmi darbā ar Microsoft Teams vidi un praksē apgūs programmas piedāvātos testu un uzdevumu veidošanas rīkus attālināto mācību vajadzībām.
1) Microsoft Teams vides raksturojums. Tērzēšana un zvanu uzsākšana. Datņu augšupielāde un atrašana. Ziņas un ziņojumi.
2) Darba grupu izveide. Kanālu izveide. Labas prakses piemēri. Sadarbošanās darba grupās un kanālos. Sapulču/stundu organizēšana. Darbs ar kalendāru.
3) Klases darba grupa. Klases grupas īpatnības. Uzdevumu veidošana: aprakstošu, izvērstu atbilžu un testa veida. Publicēšana. Izpilde. Nodošana. Pārskatīšana. Plaģiātisma pārbaude.
Tiešsaistes kursi
no 19.01.2021 līdz 29.01.2021
9h
25 (0 brīvas)
Audzināsim savus bērnus finansiāli veselus! Jau bērnībā ieliksim tiem domāšanas veidu, kas vēlāk būs pamats saprātīgiem un veiksmīgiem finanšu lēmumiem. Mācīsim viņiem jau bērnībā rīkoties ar naudu, lai pirmās kļūdas un atziņas būtu iegūtas ar mazām summām un nesāpīgi.
Dalībnieki programmā uzzinās atbildes uz jautājumiem:
- Kā bērnam paskaidrot, kas ir nauda?
- Kas ir krājējs, kas tērētājs, kā to līdzsvarot?
- Kā veidot ģimenes budžetu un kā par to runāt ar bērnu?
- Cik lielu kabatas naudu dot, ar kādiem nosacījumiem?
- Ieradumi, kas tuvina un kas attālina no finanšu mērķa.
- Biežākās vecāku kļūdas kabatas naudas jautājumos.
- Papildienākumu iegūšanas iespējas.
- Kā zināšanas pārvērst darīšanā?
Tiešsaistes seminārs
28.01.2021 18:00 - 21:00
4h
14 (7 brīvas)
Dalībniekam nepieciešamas pamatiemaņas darbam ar datoru, dalībnieka datoram ir nepieciešamas austiņas, skandas jeb tumbiņas vai iebūvēts skaļrunis, mikrofona un kameras esamība ir vēlama, bet nav obligāta.
Nodarbību dalībnieki iemācīsies dažus koučinga un supervīzijas pieejās izmantotos paņēmienus, ko var lietot arī patstāvīgi sevis atbalstīšanai un dziļākai iepazīšanai, kā arī izmēģinās to pielietošanu praktiski.
Sevis iepazīšana ir aktuāla visos vecumos, un visvairāk noder tad, kad darba vai personīgajā dzīvē vēlamies aktīvi virzīties uz kādu mums pietiekami nozīmīgu mērķi, sastopamies ar pārmaiņām, piedzīvojam situācijas, kad atkal un atkal notiek “tas pats scenārijs”, kad nokļūstam situācijās, kuras mums raisa spēcīgas, arī emocionālas izjūtas vai piedzīvojam ko citu līdzīgu. Lai labāk izprastu sevi, savas reakcijas un iespējamos dziļākos cēloņus, kā arī lai pārdomātu iespējamos rīcības variantus, noder profesionāls atbalsts. Sevis izpētē atkarībā no situācijas un jautājuma tēmas atbalstoši var būt arī paņēmieni, ko lieto profesionāli supervizori (konsultatīvs atbalsts darba un profesionālajos jautājumos) vai kouči (izaugsmes veicinātāji). Atkarībā no profesionāļa apgūtā novirziena, kā arī pieredzes, zināšanām un prasmēm, gan koučingā, gan supervīzijā izmanto dažādas tehnikas un metodes, kas var ietvert gan sarunas procesu, gan izpausties citādi, piemēram, mākslās balstītās tehnikās, lietišķās tehnikās saistītās ar biznesu un personālvadību, gan vēl citādi. Dažas no tehnikām, kas tiek izmantotas koučinga un supervīzijas pieejās, var apgūt un veiksmīgi izmantot arī patstāvīgi personīgā sevis iepazīšanas un atbilžu gūšanas procesā gan personiskajās, gan darba dzīves situācijās.
Tiešsaistes seminārs
04.02.2021 18:00 - 18:54
4h
15 (7 brīvas)
Programmā dalībnieki iegūs dziļāku izpratni - kā, disciplinējot, atbalstīt bērnu. Disciplīna ir viena no prasmēm, kura nereti skolas laikā ir nostiprinājusies kā kaut kas nepatīkams un nomācošs. Tomēr ir iespējama disciplīna, kura ikdienā palīdz, nevis nomāc vai rada trauksmi, vainas sajūtu. Nodarbībās dalībnieki uzzinās disciplinēšanas principus un metodes, kuras palīdz apgūt prasmes un zināšanas, un darbojas kā atbalsts, padarot dzīvi vieglāku gan bērniem, gan vecākiem. Signāli, kuru novērošana var palīdzēt saprast vai atbilstošā disciplīnas metode dod visiem izdevīgu rezultātu.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 03.02.2021 līdz 10.02.2021
8h
16 (0 brīvas)
Programmas apguves laikā dalībnieki uzzinās, kas mūs padara stiprus, kur rodas dzīvesspēks un vai to var attīstīt? Dalībnieki uzzinās, kādas ir krīžu pārvarēšanas iespējas un stresa noturība un kā tās pielietot ikdienas dzīvē.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
03.02.2021 18:00 - 21:00
4h
17 (10 brīvas)
Dzīve ir dažādu izaicinājumu pilna un tieši tāpēc tā ir tik interesanta. Lai šos izaicinājumus vieglāk pārvarētu, talkā nāk vērtīgas paškoučinga metodes. Nodarbību laikā iegūsi vairākas vērtīgas metodes, kas palīdzēs Tev ikdienā šādos jautājumos:
- kā izdarīt izvēli,
- kā atrast motivāciju,
- kā izvirzīt mērķus (kādās jomās izvirzīt, kā atsekot),
- kā ieviest disciplīnu,
- kā atrast iekšējās atbildes.
Tiešsaistes seminārs
10.02.2021 18:00 - 21:00
4h
14 (4 brīvas)
Nodarbībās dalībnieki uzzinās un analizēs, kāpēc pat akadēmiski izglītoti cilvēki uzķeras uz šarlatānu piedāvājumiem, kādos brīžos tiek nekontrolēti tērēta nauda, kā attīstīt prasmi domāt strukturēti un kritiski. Katrs dalībnieks saņems kritiskās domāšanas “špikerus”. Šis seminārs būs vērtīgs ikvienam, kurš grib attīstīt savu individualitāti, nevis akli sekot “vispārpieņemtajiem” uzskatiem.
Darba tirgū kritiskā domāšana 2020. gadā ir viena no trim pieprasītākajām kompetencēm – līdzās spējai problēmas redzēt kompleksi un radošumam. Mainīgajā pasaulē, kas pilna ar augstā tehnoloģiskā līmenī veidotām viltus ziņām (“deep fake”), zināšanās balstīta, strukturēta kritiskā domāšana palīdz saglabāt personības veselumu, nekļūt par upuri manipulācijām, iebiedēšanai un krāpniecībai.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
15.02.2021 18:00 - 21:00
4h
14 (0 brīvas)
Profesionāla pasniedzēja vadībā kursu dalībnieki iepazīsies ar teorētiskiem pamatiem un praktiskiem padomiem, kā panākt, lai klausītāji tevi dzird un saprot. Uzzinās par stresa pārvarēšanu, kontaktu ar klausītāju, balss un artikulācijas aparāta problēmu diagnostiku, biežāk satopamajam problēmām un to risinājumiem. Dalībnieki praktiski izmēģinās un iemācīsies artikulācijas aparāta un elpošanas vingrinājumus, uzzinās tipiskākās valodas kļūdas, kā izlabot dialektu, ko darīt, ja balss neskan, kāds ir runas mērķis, teksta analīze, lomu spēles – diktori un žurnālisti, publiskās runas pamatnoteikumus, teksta loģisko analīzi u.c.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
17.02.2021 18:00 - 21:00
4h
14 (0 brīvas)
Nodarbībās dalībnieki atšifrēs biežāk sastopamos mītus par radošumu un uzzinās praktiskus ieteikumus, kā radošumu savā ikdienā var īstenot un attīstīt jebkurš.
Radošums līdzvērtīgi kritiskajai domāšanai ir svarīga ikdienas dzīves kvalitātes uzturēšanai. Tas ir svarīgs ne tikai mākslas radīšanai, bet arī palīdz vieglāk pielāgoties dzīves pārmaiņām, atrast risinājumus šķietami bezcerīgās situācijās.
Tai pašā laikā radošums ir apvīts dažādiem mītiem un stereotipiem.
Tiešsaistes kursi
no 17.02.2021 līdz 24.02.2021
8h
14 (8 brīvas)
Apgūstot programmu dalībnieki mācēs veidot prezentācijas MS PowerPoint programmā, izmantojot vienkāršas un paplašinātas Microsoft Office PowerPoint iespējas: grafiskos objektus slaidā (Smart Art, diagrammas, gatavās formas), prezentācijas noformēšanas iespējas, slaidu pārejas un objektu animācijas, un vadības pogu, un hipersaišu ievietošanu prezentācijā.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 24.02.2021 līdz 17.03.2021
12h
12 (0 brīvas)
Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt papildus zināšanas, lai izmantotu Google piedāvāto rīku klāstu, kā arī iespējās šos rīkus izmantot ikdienas darbā. Kursu noslēgumā dalībnieki mācēs veiksmīgi uzsākt darbu ar Google rīkiem, veidot tiešsaistes dokumentus, organizēt videokonferences, izmantojot Google Meet bezmaksas platformu dalībnieki brīvi orientēties Google tiešsaistes rīku piedāvājumā, tos izmantot ikdienas un darba uzdevumu veikšanai.
Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 23.02.2021 līdz 04.03.2021
12h
12 (0 brīvas)
Programma papildinās izglītības iestāžu tehnisko darbinieku zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Nodarbībās aktualizēs zināšanas par bērnu tiesībām un pienākumiem izglītības iestādē, papildinās zināšanas par efektīvas saskarsmes veidiem un īpatnībām ar dažādu mērķgrupu bērniem atbilstoši bērna vecumposma īpatnībām. Kursu dalībnieki uzzinās, kur un kādos gadījumos ziņot par vardarbības gadījumiem un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem izglītības iestādē.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 01.02.2021 līdz 08.02.2021
8h
20 (14 brīvas)
Projekts "ES". Mērķis - palīdzēt skolotājiem sakārtot attiecības ar sevi, rast sevī spēku, palīdzēt realizēt idejas. Projekts personiskās izaugsmes veicināšanai.
Projekts sastāvēs no 6. moduļiem. 1.Modulis "Domāšanas maiņa. Dzīves pielāgošanās. Pašmotivācija. Uzturs un domāšana."
Domāšana ir dzīves laikā attīstāma prasme, un tās kvalitāte ir atkarīga no ikdienas ieradumiem. Domāšana līdzīgi ķermenim ir trenējama visas dzīves garumā, ja grib uzturēt tās elastību un kvalitāti. Nodarbībā iegūsiet praktiskus ieteikumus un zināšanas ikdienā, kas palīdzēs stiprināt domāšanas kvalitāti un tās izturību. Pašmotivāciju veido divas lielas daļas - motīvi un process. Uzzināsiet par praktiskiem uzdevumi kā ikdienā stiprināt un veidot rezultatīvu motivāciju. Iegūsiet praktiskas zināšanas, lai spētu pielāgot veselīgas ēšanas paradumus savam dzīves ritmam un nejustu sirdsapziņas pārmetumus: Kā neapjukt informācijas gūzmā?, Kā izstrādāt savu unikālo rīcības plānu pretī veselīgam un apzinātam dzīvesveidam?, Kā maziem un vienkāršiem soļiem panākt pozitīvas un paliekošas pārmaiņas ilgtermiņā?
Tiešsaistes kursi
no 02.02.2021 līdz 24.02.2021
10h
30 (0 brīvas)
Vispārizglītojošo skolu pedagogi
Projekts "Palīdzēsim bērniem iekļauties". Mērķis ir veicināt iekļaujošas izglītības īstenošanu vispārizglītojošā skolā. Projekts ir sadalīts 7. moduļos par dažādām tēmām.
1. Modulis "Sadarbība ar skolas personālu, vecākiem, skolēniem. Sadarbība caur pienākumu. Juridiskās sekas.
Bērnu tiesību aizsardzība jāveic sadarbojoties. Tas nozīmē, ka gan vecākiem un pedagogiem, gan pašvaldībai, gan citiem bērnu tiesību aizsardzības subjektiem ir jāveic virkne savlaicīgu aizsardzības pasākumu, lai novērstu bērna antisociālu uzvedību, uzturētu un stiprinātu pozitīvu uzvedību, veidotu izglītojamā attieksmi pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti utt. Nodarbībā aplūkosim jautājumus - kā motivēt ikvienu bērnu tiesību aizsardzības subjektu pildīt savus pienākumus bērnu tiesību nodrošināšanā.
Nodarbības otrā daļā būs iespēja dzirdēt ieteikumus no vecākiem par sadarbību.
Tiešsaistes seminārs
11.02.2021 14:00 - 16:15
3h
30 (0 brīvas)
Vispārizglītojošo skolu pedagogi
Seminārs dos ieskatu Google piedāvāto rīku klāstā, kā arī iespējās šos rīkus izmantot skolotāja ikdienas darbā mācību procesa organizēšanā. Seminārs palīdzēs lietotājiem veiksmīgi uzsākt darbu ar Google rīkiem, veidot tiešsaistes mācību materiālus, organizēt videokonferences, izmantojot Google Meet bezmaksas platformu. Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.
Lai piedalītos kursos, nepieciešams Google konta (piemēram, Gmail) lietotājvārds un parole, ko var iegūt, reģistrējoties Google (pamācība: https://support.google.com/accounts/answer/27441?hl=lv). Tāpat nepieciešams pieslēgums internetam, kā arī dators ar videokameru un mikrofonu.
Tiešsaistes seminārs
no 16.02.2021 līdz 18.02.2021
6h
21 (0 brīvas)
Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji
Piedāvātā tematika: Temata plānošana, izmantojot “runājošās sienas” pirmsskolā dažādās vidēs. “Runājošo sienu” izmantošana, ņemot vērā konkrētā bērnu vecuma vajadzības, darbības veidus. Jēgpilnu uzdevumu plānošana un īstenošana atbilstoši sasniedzamajam rezultātam jomās. Vērtēšana. Atgriezeniskā saite.
Uzzināt vairāk
Tiešsaistes kursi
no 02.02.2021 līdz 26.02.2021
16h
30 (0 brīvas)
Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības)
Pedagogi dalīsies pieredzē par attālinātā mācību procesa plānošanu un īstenošanu, veiksmēm un izaicinājumiem. Semināra diskusijai sagatavot savu pieredzes stāstu par dizaina un tehnoloģiju mācību risinājumiem, piedāvātajiem uzdevumiem, par veiksmēm un izaicinājumiem. Aicinu iesūtīt jautājumus epastā dace.sondare@riga.lv pirms semināra diskusijas.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
02.02.2021 15:00 - 18:00
4h
25 (0 brīvas)
Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) latviešu valodas un literatūras skolotāji
Pedagogi pilnveidos prasmi darbā ar Microsoft Teams vidi un praksē apgūs programmas piedāvātos testu un uzdevumu veidošanas rīkus attālināto mācību vajadzībām.
1) Microsoft Teams vides raksturojums. Tērzēšana un zvanu uzsākšana. Datņu augšupielāde un atrašana. Ziņas un ziņojumi.
2) Darba grupu izveide. Kanālu izveide. Labas prakses piemēri. Sadarbošanās darba grupās un kanālos. Sapulču/stundu organizēšana. Darbs ar kalendāru. kalendāru.
3) Klases darba grupa. Klases grupas īpatnības. Skolēnu dalīšana darbam grupās. Uzdevumu veidošana: aprakstošu, izvērstu atbilžu un testa veida. Publicēšana. Izpilde. Nodošana. Pārskatīšana.
Tiešsaistes kursi
no 02.02.2021 līdz 11.02.2021
9h
26 (0 brīvas)
Visi skolotāji vispārizglītojošo skolu skolotāji, kuri sāk darbu Ms Teams
Tematika:
• Microsoft Teams vides raksturojums;
• Mācību darba organizēšanas iespējas Microsoft Teams vidē;
• Darba grupu veidošana efektīvai komunikācijai;
• Uzdevumu uzdošana skolēniem;
• Tiešsaistes nodarbību vadīšana.
Lai piedalītos vebinārā, dalībniekiem nepieciešams dators ar iebūvētu skaļruni vai skandām vai austiņas, vēlams mikrofons, interneta pieslēgums. Mācību laikā varēs uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Reģistrējoties lūgums norādīt savu epastu (@edu.riga.lv).
Tiešsaistes seminārs
no 03.02.2021 līdz 10.02.2021
6h
30 (0 brīvas)
Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) mazākumtautību skolu krievu litteratūras skolotāji
Profesionālās pilnveides programma veidota kā atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā krievu literatūras stundās. Pedagogi pilnveidos zināšanas par izmaiņām mācību priekšmeta saturā, par mācību satura plānošanu, izmaiņām vērtēšanā un efektīvu mācību stundu.
Uzzināt vairāk
Tiešsaistes kursi
no 03.02.2021 līdz 24.02.2021
21h
50 (0 brīvas)
1. nodarbībā:
- kopīgais un atšķirīgais starp bērnu tiesībām, pienākumiem un pieaugušo tiesībām, pienākumiem,
- pieaugušo cilvēku uzvedības instrumenti saskarsmē ar bērniem, pusaudžiem un citiem pieaugušajiem, - robežas starp drošu disciplinēšanu, agresiju un vardarbību, vardarbības veidi, tai skaitā mobings.
2. nodarbībā:
-sadarbība ar vecākiem: profilakse, konfliktu risināšana, sadarbība pēc tam,
- sadarbība ar kolēģiem, citiem speciālistiem un institūcijām,
- palīdzība sev situācijās, kad bijis iesaistītas vardarbības risināšanā.
Tiešsaistes kursi
no 03.02.2021 līdz 10.02.2021
8h
35 (0 brīvas)
Sociālā un pilsoniskā joma (sociālās zinības, vēsture, politika, ekonomika) vēstures un sociālo zinību skolotāji
Seminārā lektore dalīsies pieredzē, kā plānot un īstenot mācību procesu vēsturē un sociālājās zinībās, kādus mācību līdzekļus izmantot un veidot, lai īstenotu kompetencēs balstītu mācīšanos.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
04.02.2021 16:00 - 19:00
4h
30 (0 brīvas)
Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) valodu jomas skolas koordinatori
Programma veidota, kā atbalsts skolu valodu jomu koordinatoriem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā.
Programmas mērķis ir pilnveidot MJK izpratni par mācību satura un pieejas plānošanas principiem mācību jomā un attīstīt prasmi veidot sadarbību pārmaiņu vadīšanai un ieviešanai.
MJK izpratīs mācību jomas mērķi, standartu; veidos izpratni par jomas mācību priekšmetu mācību programmu tēmu ietvaru, tematu plānošanu un sasniedzamā rezultāta izvirzīšanu mācību stundai; pilnveidos izpratni par skolēna mācīšanās prasmju attīstīšanu un vērtēšanas pamatprincipiem,attīstīs prasmes veidot sadarbību jomā un sadarboties ar citu jomu koordinatoriem un administrāciju.
Tiešsaistes kursi
no 09.02.2021 līdz 24.03.2021
16h
30 (0 brīvas)
Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji
Programma paredzēta pirmsskolas pedagogiem pilnveidot izpratni par jēgpilna attālinātā mācību procesa plānošanu Bērns dzīvo “tagadnē” un gūst pieredzi par apkārtējo pasauli šodien, nedomājot par gatavošanos nākamajam izglītības posmam vai tālai nākotnei vai izsludinātajam ārkārtējam laikam.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 10.02.2021 līdz 19.02.2021
8h
30 (0 brīvas)
Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji
Programma veidota pirmsskolas pedagogiem kā atbalsts kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā. Kursu programmas saturā uzmanība veltīta vērtēšanas pamatprincipiem un veidiem pirmsskolas mācību saturā, akcentējot, ka vērtēšana ir neatņemama mācību procesa daļa, kura ietver gan mācību jomu, gan caurviju sasniedzamo rezultātu vērtēšanu. Kursu noslēgumā pirmsskolas skolotājam būs izpratne kāpēc vērtēju un ko ar šiem datiem darīšu?.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 10.02.2021 līdz 24.02.2021
8h
30 (0 brīvas)
Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) informātikas, programmēšanas un datorikas skolotāji
Septītajā klasē skolēni vidēji ir pietiekoši nobrieduši, lai apgūtu programmēšanu kādā no daudzajām tekstuālajām programmēšanas valodām. Protams, var sākt arī vēlāk, ja skolēnu zināšanu līmenis vēl nav pietiekams. Visproduktīvākais darba formāts ir interešu izglītības veidā, piemēram, skolas programmēšanas pulciņā. Bieži vien pietiek skolēniem palīdzēt apgūt pašus pamatus, un viņi tik ļoti aizraujas ar programmēšanu, ka tālāko ceļu programmēšanas pasaulē viņi ir spējīgi mērot arī vieni paši. Šajā modulī tiks aplūkoti tikai trīs pamatelementi, uz kuriem balstās lielākā daļa algoritmu. Tie ir mainīgie, sazarojumi un cikli. Teorija būs ļoti koncentrēta. Būs arī daži piemēri. Tomēr nāksies pastrādāt arī individuāli ārpus kursu nodarbībām.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 11.02.2021 līdz 18.02.2021
8h
15 (0 brīvas)
Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji
Pedagogi pilnveidos izpratni par integrētās rotaļnodarbības nozīmi bērnu mācīšanās ieradumu veidošanā. Tā kā pirmsskolā mācības plāno integrēti, pieaugušo uzdevums un atbildība ir jēgpilni sasaistīt mācību jomas, caurviju prasmes un veidot vērtībās balstītus ieradumus atbilstoši katra bērna vecumposmu iezīmēm un attīstības līmenim, darbā izmantojot atbilstošas mācīšanas metodes.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 11.02.2021 līdz 18.02.2021
8h
30 (-2 brīvas)
Nodarbību laikā skolotāji pilnveidos izpratni par metakognīciju un pašvadītu mācīšanos. Skolotāji analizēs labās prakses piemērus un papildinās savu mācību stundu plānus ar metakognīcijas un pašvadītas mācīšanās elementiem.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 11.02.2021 līdz 25.02.2021
10h
25 (0 brīvas)
Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija), Vispārizglītojošo skolu pedagogi
Programmā tiks piedāvāts apgūt Ziteboard virtuālās tāfeles izmantošanu tiešsaistes stundās. Ziteboard virtuālā tāfele var tikt izmantota jebkurā ierīcē: datorā, planšetē, viedtelefonā. Tā palīdz veidot tiešsaistes stundas, kurās ir nepieciešams interaktīvs informācijas izklāsts, izmantojot rakstīšanas rīku un attēlu vai pdf dokumentu pievienošanu. Priekšrocības:ievades teksta uzlabošanas algoritms; “bezgalīga” tāfeles telpa, kurā saglabājas iepriekšējās stundās rakstītais un ievadītais; iespējas dalīties ar tāfeli vai pieslēgt skolēnus kopīgam tiešsaistes darbam ar tāfeli; formulu atpazīšanas rīks.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 12.02.2021 līdz 18.02.2021
8h
25 (7 brīvas)
Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) ķīmijas skolotāji
Pieredzes apmaiņas seminārs par ķīmijas mācību satura organizāciju attālinātajā mācību procesā. Semināra dalībnieki papildinās zināšanas par efektīvas mācību stundas plānošanu pret sasniedzamo rezultātu un pētniecisko darbību ķīmijas stundā kā vienu no domāšanas veidiem attālinātajā mācību procesā. Diskusijas laikā programmas dalībniekiem būs iespēja rast atbildes uz sekojošiem jautājumiem: kā atlasīt sasniedzamos rezultātus tiešsaistes stundām un pašvadītam mācīšanas procesam; kas liecina par efektīvu mācību stundu tiešsaistē; vienkāršie digitālie rīki, kas palīdz īstenot efektīvu ķīmijas stundu tiešsaistē; E-platformas virtuālo laboratorijas darbu īstenošanai attālinātajā mācību procesā; kritiskā domāšana pētnieciskajā procesā ķīmijā. Varēsim kopīgi izrunāt un apspriest dažādos aktuālākos jautājumus, kas palīdzētu skolotājam attālimātās ķīmijas mācīšanas laikā.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
15.02.2021 15:00 - 18:00
4h
25 (1 brīvas)
Programmā tiks piedāvāts apgūt inovatīvus rīkus transversālo kompetenču attīstīšanā attālinātos mācību apstākļos. Šādu rīku izmantošana ir noderīga gan klātienes stundām, gan attālinātai mācīšanās, izmantojams dažādu mācību priekšmetu stundās, īpaši humanitārajā un sociālo zinātņu jomā. Nodarbību laikā notiks dalīšanās pieredzē un tiks sniegti praktiski piemēri. Tematika: transversālās kompetences; MS Teams galvenie rīki jēgpilnām attālinātām un klātienes mācīšanās; Microsoft Office 365 rīki kooperatīvajiem grupu darbiem un projektiem; EdPuzzle, Quizlet, Wordlwall rīki projekta mācīšanās, attālinātām mācīšanās un interaktīvajiem pārbaudes darbiem; Google rīki kompetenču pilnveidei projekta mācīšanās; virtuālās realitātes iespējas projekta mācīšanās attālināti un klātienē.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
16.02.2021 15:00 - 18:00
4h
25 (0 brīvas)
Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) fizikas skolotāji
Pieredzes apmaiņas seminārs par mācību satura organizāciju fizikā, starpdisciplināriem uzdevumiem un starppriekšmetu skolotāju sadarbības iespējām attālinātajā mācību procesā.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
16.02.2021 15:00 - 18:00
4h
25 (9 brīvas)
Sociālā un pilsoniskā joma (sociālās zinības, vēsture, politika, ekonomika) sociālās un pilsoniskās jomas skolotāji vidusskolā
Programmā tiks apskatīti uzdevumi un piemēri sociālās un pilsoniskās jomas jauno programmu tematos, aktualizēti pieejamie resursi tiesībās, politikā. Pedagogiem būs iespēja veidot mācību stundās izmantojamus uzdevumu paraugus, balstoties uz pieejamajiem aktuālajiem notikumiem medijos.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 16.02.2021 līdz 23.02.2021
8h
25 (3 brīvas)
Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) mūzikas skolotāji
Programma veidota mūzikas pedagogiem kā atbalsts attālinātā mācību procesa nodrošināšanai. Lektores dalīsies pieredzē kā mūziku mācīt attālināti gan sākumskolas, gan pamatskolas vecuma posmā, kā arī sniegs pieredzi lietojot dažādus interaktīvus rīkus, iedrošinot radošai mūzikas pasniegšanai attālināti. Kursu nodarbības laikā jābūt ieslēgtai video kamerai un mikrofonam! Paredzēts patstāvīgais darbs.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 17.02.2021 līdz 24.02.2021
12h
31 (0 brīvas)
Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) dizaina un tehnoloģiju, fizikas, dabaszinību skolotāji, kuri 2020./21.m.g. māca 7.klasē inženierzinības
Skolotāji analizēs inženierzinību programmas parauga tematus un izstrādātos materiālus, pilnveidos izpratni par tematu apguves iespējām atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, lai realizētu skolēniem paredzētos uzdevumus un attīstītu viņu mācīšanās prasmes. Pirms semināra Dalībniekiem vēlams iepazīties ar visu tematu saturu inženierzinību programmas paraugā 7. klasei un vietnē mape.skola2030.lv ievietotajiem materiāliem inženierzinībām 7.klasei.
Tiešsaistes seminārs
17.02.2021 14:00 - 17:00
6h
15 (0 brīvas)
Matemātikas joma (matemātika) 4.-12.klašu matemātikas skolotāji
Šīs ir plānotas pirmās tikšanās reizes, lai iepazītos un ar visiem kopā izrunātu šo kursu virzīšanās iespējas saistībā ar Jūsu interesēm un piedāvājumu. Programma veidota kā atbalsts skolu mācību jomu koordinatoriem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā. Programmas mērķis ir pilnveidot MJK izpratni par mācību satura un pieejas plānošanas principiem mācību jomā un attīstīt prasmi veidot sadarbību pārmaiņu vadīšanai un ieviešanai. MJK izpratīs mācību jomas mērķi, standartu; veidos izpratni par jomas mācību priekšmetu mācību programmu tēmu ietvaru, tematu plānošanu un sasniedzamā rezultāta izvirzīšanu mācību stundai; pilnveidos izpratni par skolēna mācīšanās prasmju attīstīšanu un vērtēšanas pamatprincipiem, attīstīs prasmes veidot sadarbību jomā un sadarboties ar citu jomu koordinatoriem, administrāciju. Varam arī kopīgi padomāt par MJK tiešajiem pienākumiem, kas tieši šīm personām būtu veicami.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
no 17.02.2021 līdz 24.02.2021
16h
30 (2 brīvas)
Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji
Tematika:
• Pievienošanās MS Teams videi un tās raksturojums.
• Darba organizēšanas iespējas Microsoft Teams vidē.
• Darba grupu veidošana efektīvai komunikācijai.
• Komunikācija MS Teams vidē. Tiešsaistes nodarbību (sanāksmju) organizēšana un vadīšana.
Lai piedalītos vebinārā, dalībniekiem nepieciešams dators ar iebūvētu skaļruni vai skandām vai austiņas, vēlams mikrofons, interneta pieslēgums. Mācību laikā varēs uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Reģistrējoties lūgums norādīt savu epastu (@edu.riga.lv).
Tiešsaistes seminārs
no 17.02.2021 līdz 23.02.2021
4h
30 (0 brīvas)
Izglītības iestāžu vadība, Skolu direktori skolu direktori, vietnieki
Semināra laikā Ziemeļvalstu ģimnāzijas vadība un pedagogi dalīsies pieredzē par attālinātā mācību procesa plānošanu un īstenošanu, izaicinājumiem un risinājumiem gan pavasarī, gan šobrīd, kopīgu mācīšanos un savstarpēju atbalstu.
Par iespējām attālināto mācību procesu padarīt efektīvāku, izmantojot dažādas metodes un rīkus, pieredzē dalīsies pedagogi, kuri pārstāv matemātikas un valodu mācību priekšmetu jomas.
Tiešsaistes seminārs
23.02.2021 14:00 - 16:00
3h
40 (4 brīvas)
Matemātikas joma (matemātika) matemātikas skolotāji 1.-9.kl.
Šī ir plānota pirmā tikšanās reize, lai iepazītos un ar visiem kopā izrunātu šo kursu virzīšanās iespējas saistībā ar Jūsu interesēm un piedāvājumu. Programma tiks veidota kursu norises procesā, kur paši skolotāji nāks kopā un diskutēs, domājot par to, ko paši vairāk nesaprot un vēlas apgūt. Programmas gaitā skolotāji, kuri pieteikušies šiem kursiem, paši vadīs mācību stundas un katrs vienu ierakstīs kā video stundu, lai dalītos pieredzē ar citiem. Pēc katras vērotās stundas notiks tās analīze, kura nodrošinās profesionālo pilnveidi stundu sagatavošanā un vadīšanā.
Uzzināt vairākTiešsaistes kursi
25.02.2021 14:00 - 17:00
36h
12 (8 brīvas)
Veselības un fiziskās aktivitātes joma (sports, veselība) sporta skolotāji
Programma veidota sporta pedagogiem kā atbalsts attālinātā mācību procesa nodrošināšanai. Pamatskola un pašvadītas, atraktīvas fiziskās aktivitātes. Vidusskola un starpdisciplinārā sadarbība, lekcijas tiešsaistē. Speciālās klases un pielāgotie uzdevumi.Atgriezeniskās saites iegūšana, analīze, nepieciešamība.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
25.02.2021 15:00 - 18:00
4h
30 (0 brīvas)
Audzināšanas joma visi pedagogi
Programmā tiks izskatītas biežāk sastopamās problēmsituācijas, ar ko mēs - pedagogi - sastopamies ikdienas darbā - nepārtrauktās trauksmes un steigas ietekmi uz bērna psihoemocionālo stāvokli, kas savukārt būtiski ietekmē attiecības, disciplīnu, sadarbības norisi, mācīšanās kvalitāti un produktivitāti. Izskatīsim un analizēsim arī cēloņus šīm situācijām, lai veiksmīgi rastu risinājumu.
Nodarbībā trenēsimies atpazīt, identificēt stresa cēloņus, apskatīsim to ietekmi uz smadzenēm no fizioloģiskās puses (kas ir ārpus bērna kontroles), kā arī praktizēsim metodes, kas palīdz rast izeju no šādām situācijām.
Apgūstot apzinātību un praktizējot šīs metodes, pedagogs spēj labāk palīdzēt bērniem apgūt vairākas kompetences:
➢ sevis apzināšanos - izprast sevi;
➢ pārvaldīt sevi - savas emocijas, domas, uzvedību;
➢ izprast apkārtējos cilvēkus (empātija, tolerance);
➢ saprasties ar citiem - attiecību veidošanas prasmes
➢ pieņemt atbildīgus lēmumus
➢ koncentrēties un vadīt savu uzmanību.
Tiešsaistes seminārs
no 25.02.2021 līdz 04.03.2021
6h
30 (0 brīvas)
Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) svešvalodu skolotāji
Metodiskā pēcpusdiiena veidota sadarbībā ar Rīgas Teikas vidusskolas skolotājiem. Nodarbību laikā apskatīsim četru IKT rīku izmantošanas iespējas mācību procesā (mentimeter, flipgrid, quizizz, commonlit). Darbs notiks rotējoši četrās grupās. Kursi notiks MS Teams vietnē. Lai pieslēgtos nepieciešams @edu.riga.lv e-pasts.
Uzzināt vairākTiešsaistes seminārs
08.02.2021 15:00 - 18:00
4h
60 (0 brīvas)
Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija