Sākums / Notikumi

Notikumi

Itāļu valodas apguve pieaugušajiem (A1 līmenis, bez priekšzināšanām)- Centrā - kursu sākums pārcelts uz 10. novembri!

Rīgā kopā,  Centrs

Nepilnu četru mēnešu garumā būs iespēja apgūt itāļu valodas pašus pamatus, lai varētu minimāli komunicēt sadzīviskās situācijās. Kurš ir pabijis Itālijā zina, ka tā ir valsts, kur dažkārt pat nevar “izsprukt” ar labām angļu valodas zināšanām. Bet itāļi jūs ļoti novērtēs, ja kaut minimāli mēģināsiet runāt viņu skanīgajā valodā. Kursa laikā aplūkosim situācijas bārā, restorānā, veikalā, transportā, ceļojumā, runājot un stāstot par lietām, kas ir svarīgas jums: kas patīk, ko darāt, kā atpūšaties, kādi ir laikapstākļi jūsu zemē, u.t.t.. Kā variet pasūtīt viņu rīta brokastu cornetto! Saprotami, ka neiztiksim arī bez gramatikas apguves, lai tomēr zinātu, kas ir valodas pamatā. Spēlēsim galda spēles, apgūstot svarīgākos darbības vārdus, veikalu nosaukumus, kur iegādājamies attiecīgās preces. Iespēju robežās, apciemosim Itāļu valodas nedēļas pasākumus oktobrī, ko rīko Itālijas vēstniecība Rīgā. Pieejot mācībām ar radošumu un prieku, neizpaliks arī rezultāts!    

Valodas kurss paredzēts itāļu valodas apguvei kursa dalībniekiem bez priekšzināšanām (A1 līmenī). Kursa valoda: latviešu – itāļu/itāļu – latviešu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 10.11.2020 līdz 23.02.2021

  80h

  15 (4 brīvas)

Dienas un vakara meikapa veidošana - Centrā - Mainīti norises datumi - 27.,29.,30.10.

Rīgā kopā,  Centrs

Kursu klausītāji apgūs dienas un vakara meikapa tehnikas, pielietojumu, praktisku meikapu veidošanu, pareizo materiālu izvēli, instrumentu pielietošanu. Kursu klausītājiem līdzi jāņem materiāli un instrumenti: otu komplekts, pincete, sūklis, matu lente, vates diski, vates kociņi, kosmētikas noņēmējs, sejas krēms, konsīlers, tonālais krēms, birstošais pūderis, bronzeris, vaigu sārtums, uzacu ēnas, acu ēnas (kādas ir), acu zīmulis (brūns, melns, balts), skropstu tuša, ēnu bāze, lūpu krāsa un lūpu zīmulis (vienā tonī), lūpu spīdums, spogulis “uz kājiņas”. Pirmajai nodarbībai materiālus līdzi nevajag ņemt. Ja kādai dalībniecei trūkst kāds instruments vai materiāls - uzreiz nesteidzieties pirkt, jo lektore visu izstāstīs pirmajā tikšanās reizē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 27.10.2020 līdz 30.10.2020

  9h

  15 (3 brīvas)

Jēgpilnas tikšanās klātienē un tiešsaistē un privātās dzīves līdzsvaram - Centrā

Rīgā kopā,  Centrs

Arvien biežāk cilvēki var izvēlēties – strādāt birojā vai pieslēgties attālināti no mājām, veltīt darbam klasisko darba laiku pa dienu vai kombinēt ar privāto dzīvi un darīt darbu agri no rīta, vēlu vakaros vai naktīs. Dažreiz gan izvēle ir diezgan nosacīta, it īpaši ģimenēs ar bērniem, kuri vēl patstāvīgi nevar pārvietoties vai apgūt mācību vielu, un dažreiz darbs ir jādara konkrētā laikā, it īpaši, ja iesaistīti ir citi cilvēki (kolēģi, klienti, termiņi utt.). Šobrīd, kad vairāk kā jebkad iepriekš ir izplūdušas robežas starp darbu un privāto dzīvi, aktuāli kļūst kvalitatīvi, efektīvi un jēgpilni izmantot katrai dzīves jomai veltīto laiku.

Tikšanās notiek gan darba dzīves, gan privātās dzīves kontekstā, gan klātienē gan, tiešsaistes vidē. Lai arī kopīgie principi ir līdzīgi neatkarīgi no tikšanās formas, tomēr katrai videi ir savas atšķirības, kuras ņemot vērā, iespējams tikšanos izvērst vērtīgāku, efektīvāku un jēgpilnāku. Pētījumi liecina, ka tikšanām, kuras tiek uztvertas kā neefektīvas, ir būtiska negatīva ietekme uz to, kā cilvēks jūtas darba dienas beigās, un laiks, ko neefektīva tikšanās paņem no laika, ko citādi būtu varēts izmantot individuāli veicamiem darbiem, bieži tiek kompensēts ar strādāšanu pirms-pēc darba laika un brīvdienās uz privātās un ģimenes dzīves laika rēķina. Savukārt pievēršot uzmanību dažādiem tikšanās organizēšanas un vadīšanas aspektiem, salīdzinoši īsā laika posmā uzlabojas dažādi rādītāji, ieskaitot no 62% uz 92% palielinās apmierinātība ar darba/privātās dzīves līdzsvaru – tā raksta “Harward Business Review” jau 2017.gada jūlija-augusta izdevumā.

Interaktīvā semināra laikā apzināsim, kāda ir biežāk izmantotā tikšanos organizēšanas un vadīšanas labā prakse, kā atšķiras tikšanās klātienē un tiešsaistē, kā arī praktiski izmēģināsim dažus paņēmienus saistībā ar tikšanos organizēšanu un vadīšanu, lai uzlabotu darba-privātās dzīves līdzsvaru.

Uzzināt vairāk

  kursi

  26.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (14 brīvas)

Pulsa sildītāju (mauču) adīšana ar pērlītēm - Centrā - kursi pārcelti un notiks 25. novembrī!

Rīgā kopā,  Centrs

Pulsa sildītāju (mauču) adīšana pazīstama Eiropā jau  no 20.gs. Latvijā tie bija tautastērpa neatņemama sastāvdaļa  Dienvidkurzemē. Šobrīd pulsa sildītāji ir ļoti populāri tērpu aksesuāri. Dalībnieki iemācīsies adīt pulsa sildītājus ar pērlītēm, kā iedvesmas avotu izmantojot rakstu zīmes, lai papildinātu savus tērpus vai izgatavotu lielisku dāvanu savai labākajai draudzenei.  Par to, kas jāņem līdzi, informēsim atsevišķi.

Uzzināt vairāk

  kursi

  25.11.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (0 brīvas)

Spāņu valoda (A1 līmenis) - Imantā

Rīgā kopā,  Imanta

Valodas apguves programma paredzēta cilvēkiem, kuri vēlas apgūt spāņu valodu iesācēju līmenī. Kursa laikā tiek apskatīti vairāki komunikatīvi temati, kas ļauj orientēties spāniskajā vidē un tuvāk iepazīt Spānijas un Latīņamerikas sadzīvi un kultūru. Nodarbības veidotas tā, lai attīstītu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas ļautu sazināties daudzveidīgās ikdienas situācijās.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 10.11.2020 līdz 11.02.2021

  50h

  15 (4 brīvas)

Mākoņpakalpojumi jeb Google tiešsaistes rīku izmantošana - Imantā

Rīgā kopā,  Imanta

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt papildus zināšanas, lai izmantotu Google piedāvāto rīku klāstu, kā arī iespējās šos rīkus izmantot ikdienas darbā. Seminārs palīdzēs lietotājiem veiksmīgi uzsākt darbu ar Google rīkiem, veidot tiešsaistes dokumentus, organizēt videokonferences, izmantojot Google Meet bezmaksas platformu. Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.

Lai piedalītos kursos, nepaciešams Google konta (piemēram, Gmail) lietotājvārds un parole, ko var iegūt reģistrējoties Google (pamācība: https://support.google.com/accounts/answer/27441?hl=lv).

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 10.11.2020 līdz 24.11.2020

  12h

  12 (2 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis) - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotājiem angļu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas pilnveidotu karjeras iespējas, konkurētspēju darba tirgū, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju atbilstoši A2 sākuma valodas līmenim. Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšanai.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 16.09.2020 līdz 14.12.2020

  50h

  15 (1 brīvas)

Lietišķā apģērba iespējas savu mērķu sasniegšanai - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programma piedāvā lekciju, diskusiju, teoriju un praktiskos ieteikumus. Galvenās tēmas: Mode, stils, apģērba etiķete. Pareiza stāja un gaita. Apģērbu papildinoši elementi. Apģērba hierarhija uzņēmumā. Amatpersonu ģērbšanās stils un kļūdas. Vizuālā tēla sasaiste ar ietekmi uz personas, zīmola, organizācijas reputāciju. Kam jābūt veiksmīga darbinieka drēbju skapī.

Modes dizainers Gints Bude bija pirmais, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1990. gada 2. novembrī atvēra savu modes namu. Pirmais Latvijā sāka profesionāļu modeļu sagatavošanu savā Tērpu demonstrētāju studijā un ļoti daudziem vizuālo jomu pārstāvjiem ir bijis pirmais skolotājs un padomdevējs. Gints Bude veido stilus modes žurnāliem, ir vadījis TV raidījumu "Ievas pārvērtības", eksperta statusā piedalās TV24 raidījumā “Spices stila pavēlnieks”, ir apģērba, stila un etiķetes eksperts, lasa lekcijas par vizuālā tēla nozīmi sabiedrībā, apģērba valkāšanas etiķeti un modi. Latvijas Amatniecības kameras meistars.

Uzzināt vairāk

  kursi

  28.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (11 brīvas)

Aušana ar pērlītēm – rokassprādzes izgatavošana - Ķengaragā notiks 2. un 9. decembrī

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programmas dalībnieki apgūs pamatprincipus aušanā ar pērlītēm, un noaudīs rokassprādzi. Programmas 1.nodarbībā iepazīsimies ar materiālu un rakstu daudzveidību, audīsim rokassprādzi pēc izvēlēta raksta. 2. nodarbībā iepazīsimies ar aizdares veidiem un veidosim aizdari noaustajai rokassprādzei.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 02.12.2020 līdz 09.12.2020

  6h

  15 (9 brīvas)

Programma MS PowerPoint: no ievada līdz lietpratējam - Ķengaragā

Rīgā kopā,  Ķengarags

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas iegūt nepieciešamās zināšanas, lai veidotu prezentācijas MS PowerPoint programmā. Kursā tiks apgūtas  galvenās prasmes, lai veidotu un pārveidotu prezentācijas, izmantojot vienkāršas un paplašinātas Microsoft Office PowerPoint iespējas: grafiskos objektus slaidā (Smart Art, diagrammas, gatavās formas), prezentācijas noformēšanas iespējas, slaidu pārejas un objektu animācijas, un  vadības pogu, un hipersaišu ievietošanu prezentācijā. Kurss paredzēts lietotājiem ar pamatzināšanām datoru lietošanā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 21.10.2020 līdz 11.11.2020

  12h

  12 (3 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (B1 līmenis) - Purvciemā

Rīgā kopā,  Purvciems

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotājiem angļu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas pilnveidotu karjeras iespējas, konkurētspēju darba tirgū, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju atbilstoši B1 sākuma valodas līmenim. Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšana.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 10.11.2020 līdz 16.02.2021

  50h

  15 (1 brīvas)

Laimes tehnoloģijas - Purvciemā

Rīgā kopā,  Purvciems

21. gadsimtā dažādu jomu speciālisti ir sapratuši, ka laime nav nejaušs stāvoklis, bet gan izmērāma, likumsakarīga un vadāma. Pats galvenais – laimes stāvoklis ir vērtīgs. Gan uzņēmumam – laimīgi darbinieki ir ražīgāki, radošāki un mazāk slimo, gan ikviena personiskajā dzīvē.

Semināra laikā būs iespēja novērtēt savu personisko laimes līmeni, uzzināt par vienkāršiem un praktiskiem paņēmieniem laimes sajūtas iegūšanai, par “laimes slazdiem” – uzskatiem un rīcībām, kas traucē būt laimīgiem, par to, vai tiešām ārējie apstākļi nosaka mūsu laimes līmeni un kas ir “atliktā laime”.  Analizēsim situācijas, kurās jūs atrodaties savu spēju un laimes virsotnē. Ikviens no semināra aizies ar savu personisko plānu, kā dzīvot laimīgāk.

Uzzināt vairāk

  kursi

  27.10.2020 18:00 - 21:00

  4h

  15 (0 brīvas)

Mācību saturs un pieeja vizuālajā mākslā 7. klasē (2.grupa)

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vizuālās mākslas skolotāji, kuri 2020./2021.m.g. māca 7. klasi

Vizuālās mākslas skolotāji plānos tematu apguves secību un  temata mācību saturu  atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, veidos uzdevumus, kas attīsta mācīšanās prasmes, kā arī attīstīs prasmes veidot un lietot snieguma līmeņa aprakstu, sniegt atgriezenisko saiti skolēniem.

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  30.10.2020 14:00 - 17:00

  4h

  30 (18 brīvas)

Skolotāju palīgu pedagoģiskās kompetences mācību un audzināšanas darbā pirmsskolā. KURSI IR PAR MAKSU!

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji skolotāju palīgi

Šobrīd bērni lielāko savas dzīves daļu pavada pirmsskolas izglītības iestādēs, tādēļ pedagogu palīgu loma ir būtiska bērnu emocionālās labsajūtas pilnveidē. Ikdienas procesā norisinās bērna vispārēja attīstība, izziņas procesi, izglītošanās un audzināšana. Svarīgi ir nodrošināt bērniem šo procesu nepārtrauktību.Tiks pilnveidotas skolotāju palīgu kompetences mērķtiecīgi plānot ikdienas darbu ar bērniem, lai veicinātu bērnu emocionālo attīstību un uzlabotu skolotāju palīgu un bērnu sadarbību un pozitīvas savstarpējās attiecības un zināšanas par bērna emocionālo attīstību, rotaļām un spēlēm.  Lūdzam piezīmēs ierakstīt iestādes rekvizītus, ja par kursiem maksā iestāde.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 28.10.2020 līdz 29.10.2020

  12h

  16 (10 brīvas)

Izglītība izaugsmei 2020

Izglītības iestāžu vadība pirmsskolas izgītības iestāžu vadītāji, vietnieki, skolotāji

Darba kārtība un pieteikšanās www.riimc.lv no 13.10.2020.

Uzzināt vairāk

  Forums

  27.10.2020 10:00 - 14:00

  4h

  75 (0 brīvas)

Mācību saturs un uzdevumi vizuālajā mākslā 7. klasē. No idejas līdz radošajam darbam

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vizuālās mākslas skolotāji, kuri 2020./2021.m.g. māca 7. klasi

Jaunie sasniedzamie rezultāti, Skola2030 programmas dotās iespējas, papildus resursi (mājaslapas, mākslinieki).
Stundas process (virzīšana no idejas līdz radošajam darbam), ideju ģenerēšanas shēmas, pieredze.
Skolotāju pieredze izmantojot dotos uzdevumus, veiksmīgie/neveiksmīgie piemēri.
Vērtēšanas iespējas un nozīme mākslā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 22.10.2020 līdz 01.12.2020

  8h

  30 (4 brīvas)

Mūzikas mācību satura plānošana un īstenošana

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vispārizglītojošo skolu mūzikas skolotāji

Seminārs notiks attālināti ( Microsoft Teams platforma)

Pedagogi pilnveidos  izpratni par mācību satura un pieejas plānošanas principiem mācību jomā, praktiski darbojoties, iepazīsies ar tematu apguves iespējām atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, lai realizētu skolēniem paredzētos uzdevumus un attīstītu viņu mācīšanās prasmes.

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  22.10.2020 10:00 - 14:30

  6h

  60 (0 brīvas)

No standarta līdz mācību stundai

Veselības un fiziskās aktivitātes joma (sports, veselība) vispārizglītojošo skolu sporta skolotāji

Seminārs atcelts

Pedagogi pilnveidos izpratni par mācību programmu tēmu ietvaru, tematu plānošanu un sasniedzamā rezultāta izvirzīšanu katrai mācību stundai, pilnveidos izpratni par skolēna mācīšanās prasmju attīstīšanu, snieguma līmeņu aprakstu un vērtēšanas pamatprincipiem,  praktiski apgūs pašvadītas mācīšanās metodiku mācību priekšmetā Sports un veselība

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  21.10.2020 10:00 - 14:30

  6h

  60 (0 brīvas)

Daudzpusīga tekstu lietotprasme – spēja radīt un izprast dažādus tekstus

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) latviešu valodas skolotāji

Kursa programma sniegs iespēju pedagogiem bagātināt savu pieredzi par jēgpilnu tekstu izmantošanu mācību procesā, lai sasniegtu standartā noteiktos rezultātus, kas ietver zināšanas, izpratni, prasmes, attieksmes un vērtības.
Pedagogi gūs ierosmi apzinātas lasīšanas kompetenču pilnveidošanā:

  •  kā sagatavot skolēnu lasīšanas procesam (pirmslasīšanas uzdevumi);
  •  kā koncentrēt skolēna uzmanību tekstam lasīšanas laikā;
  •  kā iegūt atgriezenisko saiti no skolēna  pēc teksta lasīšanas;
  •  kā veicināt lasīšanu ārpus mācību procesa, attīstot patstāvīgās lasīšanas ieradumus;
  •  kā pilnveidot digitālo un vizuālo lasītprasmi;
  •  kā rosināt skolēniem pašiem radīt savus tekstus.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 21.10.2020 līdz 23.10.2020

  16h

  30 (0 brīvas)

Pieredzes stāsti dizainā un tehnoloģijās 7. klasē. Rīgas Teikas vidusskolas pieredze

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) dizaina un tehnoloģiju skolotāji 7. klasē

Programmā lektori dalīsies pieredzē, kā īsteno tematu apguvi dizainā un tehnoloģijās 7. klasē atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, veicinot starpjomu sadarbību ar sociālajām zinībām, attīstot skolēnu  mācību uzņēmumu darbību skolā un dizaina domāšanu. Skolotāji praktiski mācīsies, kā izmantot snieguma līmeņa aprakstus prasmju apguves vērtēšanā dizaina procesā. Aicinu kokapstrādes skolotājus (vēl 8 papildus vietas) pieteikties epastā: dace.sondare@riga.lv.

Uzzināt vairāk

  Pieredzes stāsts

  21.10.2020 10:00 - 13:00

  4h

  25 (0 brīvas)

Atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā (pamatskolas un vidusskolas mazākumtautības ( krievu) valodas un literatūras skolotājiem)

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) pamatskolas un vidusskolas mazākumtautības (krievu) valodas un literatūras skolotāji

Profesionālās pilnveides programma veidota kā atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā. Pedagogi pilnveidos zināšanas par  izmaiņām mācību priekšmeta saturā, par mācību satura plānošanu, izmaiņām vērtēšanā un  efektīvas mācību stundas modelēšanu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 19.10.2020 līdz 22.10.2020

  16h

  40 (0 brīvas)

Uzdevumi kompleksa snieguma mērīšanai dabaszinātnēs: veidošana un vērtēšana

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) ķīmijas, bioloģijas, fizikas, ģeogrāfijas skolotāji

Programmas satura apguve sekmēs pedagogu izpratni par dabaszinātņu jomas priekšmetu mācību uzdevumu kvalitāti un kritērijiem uzdevuma izveidei. Nodarbību gaitā tiks noskaidrota atšķirība starp punktu vērtēšanas  shēmu un snieguma līmeņu  aprakstu. Tiks analizēti dažāda veida uzdevumi un izveidots kompleksa snieguma uzdevumu komplekts ar dažādu saturu, "pasi"un vērtēšanas kritērijiem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 15.10.2020 līdz 05.11.2020

  12h

  18 (1 brīvas)

Dabaszinību mācību satura struktūra un sasniedzamie rezultāti 4.-6.kl. dabaszinībās

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) 4.-6. klašu dabaszinību skolotāji

Programmas satura apguve pilnveidos un paplašinās dabaszinību pedagogu izpratni par to, kā plānot jauno mācību saturu 4.-6.klašu posmā dabaszinībās arī  starp mācību priekšmetiem (jomām), kā arī gūs ieskatu, kā īstenot praksē starpdisciplināru mācīšanu un  mācīšanos, kuras rezultāts ir lietpratība.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 14.10.2020 līdz 05.11.2020

  12h

  18 (0 brīvas)

Bērnu disciplinēšanas metodes pirmsskolā

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Programma paredzēta skolotāju zināšanu papildināšanai, lai izprastu bērnu vecumposmu īpatnības un aktuālās vajadzības, jo to apmierināšana un ievērošana vistiešākā veidā ir saistīta ar bērna iekļaušanos pirmsskolā, lai  bērnam mazinātu nevēlamās uzvedības izpausmes, kā arī disciplinēšanā tiktu uzsvērta bērna personības un individualitātes attīstība.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 13.10.2020 līdz 13.11.2020

  8h

  25 (0 brīvas)

Bērnu disciplinēšanas metodes pirmsskolā

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Programma paredzēta skolotāju zināšanu papildināšanai, lai izprastu bērnu vecumposmu īpatnības un aktuālās vajadzības, jo to apmierināšana un ievērošana vistiešākā veidā ir saistīta ar bērna iekļaušanos pirmsskolā, lai  bērnam mazinātu nevēlamās uzvedības izpausmes, kā arī disciplinēšanā tiktu uzsvērta bērna personības un individualitātes attīstība.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 12.10.2020 līdz 12.11.2020

  8h

  26 (0 brīvas)

Mērķtiecīgas mācību vides veidošana un mācību procesa organizēšana pirmsskolā (4.grupa)

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Temata plānošana, izmantojot “runājošās sienas” pirmsskolā dažādās vidēs.
“Runājošo sienu” izmantošana, ņemot vērā konkrētā bērnu vecuma vajadzības, darbības veidus.
Jēgpilnu uzdevumu plānošana un īstenošana atbilstoši sasniedzamajam rezultātam jomās.
Vērtēšana. Atgriezeniskā saite.
2.nodarbība notiks e-vidē-ZOOM.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 09.10.2020 līdz 13.11.2020

  16h

  30 (0 brīvas)

Ievads 3D modelēšanā un 3D printēšanā pedagogiem

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) informātikas, programmēšanas un datorikas skolotāji

Programma paredz 8 stundu skolotāju apmācību attālināti kādā no platformām, lai sniegtu priekšstatu par programmas Autodesk Fusion 360 lietošanu un pamatfunkciju apgūšanu. Tāpat skolotāji tiks apmācīti sagatavot 3D failus printēšanai, kā arī iepazīstināti ar 3D printeru lietošanu.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 08.10.2020 līdz 22.10.2020

  8h

  31 (0 brīvas)

Radošās rakstīšanas elementi pamatskolā

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda),  Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāji

Pedagogi  ar praktisku ieteikumu un uzdevumu palīdzību pilnveidos izpratni par radošās rakstīšanas izmantošanu pamatskolā, īstenojot pilnveidoto valsts pamatizglītības standartu. Nodarbībās plānotas kursu dalībnieku diskusijas, grupu un individuālais  darbs.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 07.10.2020 līdz 29.10.2020

  12h

  30 (9 brīvas)

Pieejas un iespējas jaunajā mācību saturā pamatskolā

Sociālā un pilsoniskā joma (sociālās zinības, vēsture, politika, ekonomika) sociālās zinības un vēstures skolotāji pamatskolā

Pedagogi pilnveidos izpratni par mācību satura un pieejas plānošanas principiem mācību jomā, pārrunās galvenos akcentus jaunajos standartos un paraugprogrammās; praktiski darbosies, veicot tematisko plānošanu atbilstoši sasniedzamajam rezultātam; iepazīsies ar mācību materiālu jēgpilnu izmantošanu pilnveidotā mācību satura un jaunās mācīšanās pieejas īstenošanai. 05.10. nodarbība notiks e-vidē, 30.10. klātienē Rīgas 64. vidusskolā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 05.10.2020 līdz 30.10.2020

  8h

  30 (0 brīvas)

Emocionālās inteliģences un paškontroles nozīme pedagoga darbā ar pusaudžiem

Visi skolotāji

1. nodarbībā: Emocionālās inteliģences jēdziens un tā nozīme pedagoga darbā. Emocionālās inteliģences modelis un izmantošanas līmeņi. Pedagoga  emocionālo spēju novērtēšanas process.Emociju klasifikācija. 2. nodarbībā: Saskarsmes vadlīnijas kontaktā ar pusaudžiem. Pusaudžu problemātiskas uzvedības cēloņu izprašana un tās novēršana. Veselīgas mācību vides radīšana.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 30.11.2020 līdz 07.12.2020

  8h

  25 (0 brīvas)

Jaunā kompetenču izglītībā balstītā mācību satura apguve pamatskolā un vidusskolā (Latvijas un pasaules vēsturē, vēsturē un sociālajās zinātnēsI)

Sociālā un pilsoniskā joma (sociālās zinības, vēsture, politika, ekonomika) vēstures skolotāji

Nodarbībās dalībnieki pilnveidos zināšanas par mācību satura atpakaļvērsto plānošanu, apguvi un vērtēšanu Latvijas un pasaules vēsturē  (pamatskolā) un vēsturē un sociālajās zinātnēs I (vidusskolā),  snieguma līmeņa aprakstu veidošanu sadarbībā ar sociālās un pilsoniskās jomas un citu jomu mācību priekšmetu skolotājiem. Tiks sniegti metodiskie ieteikumi jaunas pieejas īstenošanai, ietverot akcentus saturā, uzdevumu veidošanā, vērtēšanā un caurviju prasmju apgūšanā, analizēta mācību stunda (aktualizācija, apjēgšana, refleksija) , akcentējot kritisko domāšanu, problēmrisināšanu, metakognitīvo stratēģiju darbināšanu. 26.11.e-vide (Webex platformā) un 30.11. klātiene RIIMC, Kaņiera 15

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 26.11.2020 līdz 30.11.2020

  12h

  30 (10 brīvas)

Pieredzes stāsts - attālinātais mācību process sportā

Veselības un fiziskās aktivitātes joma (sports, veselība) sporta skolotāji

Reģistrējoties lūgums norādīt savu edu.riga.lv  e-pasta adresi. Programmā lektore dalīsies pieredzē, kā  izmanto dažādus digitālos resursus attālinātā mācību procesā sportā un kā nodrošināt atgriezenisko saiti.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes seminārs

  25.11.2020 16:00 - 19:00

  4h

  30 (0 brīvas)

Projekts "Durvis" - Rīgas 28. vidusskolas pieredze attālināta izglītības procesa organizēšanai, izmantojot ZOOM platformu

Izglītības iestāžu vadība skolu direktori, vietnieki

Rīgas 28. vidusskolas semināra “Rīgas 28. vidusskolas pieredze attālinātā mācību procesa organizēšanā, izmantojot Zoom platformu” laikā tiks piedāvāta skolas pieredze, kas gūta, attālināto izglītības procesa organizēšanā un vadīšanā.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes seminārs

  25.11.2020 13:00 - 17:00

  4h

  100 (98 brīvas)

Pieredzes apmaiņas izbraukuma seminārs uz Siguldas Valsts ģimnāziju

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības),  Matemātikas joma (matemātika) 7.-12.klašu skolotāji

Lūdzam pieteikties ne vairāk kā 2-3 vienas izglītības iestādes skolotājus, kuri pēdējos gados nav piedalījušies kādā izbraukuma seminārā, lai pieredzē apmainītos var arī citu izglītības iestāžu pedagogi. Tiks piedāvāta dalīšanās pieredzē par jaunā kompetencēs balstītā mācību satura ieviešanas darbiem - par skolotāju sadarbību mācot vienu prasmi, realizējot kopēju mērķi kādā klašu grupā, par skolotāju mācīšanās grupām, par pašvadītas mācīšanās mācīšanu skolēniem, par efektīvas stundas modeli. Izbraukšana no Aspazijas bulvāra 5 pagaidām plānota plkst. 8.30. Detalizēta programma tiks izsūtīta uz izbraukuma semināra pieteikto dalībnieku e-pastiem. 

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  25.11.2020 08:30 - 17:00

  6h

  25 (13 brīvas)

Latviešu valoda 10.klasē

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) latviešu valodas skolotāji, kuri māca 10.klasēs

Seminārā skolotāji tiks iepazīstināti ar tematisko plānu 10.klasei latviešu valodā mācību gadam un divu tematu -“Komunikācijas process un tā elementi” un “Latviešu valoda izglītībā un tehnoloģijās”- atsegumu. Skolotāji strādās ar darba lapām, mācību materiāliem un diagnosticējošo darbu, kas tika izstrādāti Skola2030 ietvaros latviešu valodas mācībām 10.klasē. Nodarbībā diskutēs par meklējumiem un atradumiem formatīvās vērtēšanas īstenošanai -  dažādiem formatīvās vērtēšanas variantiem.

Uzzināt vairāk

  Pieredzes apmaiņas seminārs

  25.11.2020 15:00 - 18:00

  4h

  30 (30 brīvas)

Mērķtiecīgas mācību vides veidošana un mācību procesa organizēšana pirmsskolā (6.grupa)

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Temata plānošana, izmantojot “runājošās sienas” pirmsskolā dažādās vidēs. “Runājošo sienu” izmantošana, ņemot vērā konkrētā bērnu vecuma vajadzības, darbības veidus. Jēgpilnu uzdevumu plānošana un īstenošana atbilstoši sasniedzamajam rezultātam jomās. Vērtēšana. Atgriezeniskā saite.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 25.11.2020 līdz 11.12.2020

  16h

  30 (0 brīvas)

Kompetenču pieejā balstīta mācību procesa veidošana 7.klases bioloģijas mācību procesā atbilstoši “Noteikumiem par valsts pamatizglītības standartu un pamatizglītības programmu paraugiem”

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) bioloģijas skolotāji

Programmas apguves laikā tiks  aktualizēta izpratne par mācību procesa daudzpakāpju plānošanu (standarts, programma, tematiskais plāns), akcentējot skolēnu mācīšanās aktivitāšu un sasniedzamo rezultātu plānošanu. Skolotājiem tiks pilnveidota  prasme organizēt mūsdienīgu, inovatīvu, kompetenču pieejai izglītībā atbilstošu mācību procesu, akcentējot radoši pētniecisko darbību, skolēnu pašizziņu un pašvadību, kā arī  prasme integrēt mācību procesā dažādus pētniecības elementus, lai attīstītu skolēnu vispārējās prasmes un caurviju prasmes. Mūsdienīga mācību procesa organizēšanai skolotāji tiks iepazīstināti art izmantojamiem resursiem- Zvaigzne ABC mācību grāmatas “Bioloģija 7.klasei” (2020.gads).

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 24.11.2020 līdz 02.12.2020

  8h

  25 (7 brīvas)

Mācību pieeja un uzdevumi vizuālajā mākslā 1. klasē

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vizuālās mākslas skolotāji, kuri 2020./2021.m.g. māca 1. klasi

Pedagogi pilnveidos  izpratni par mācību satura un pieejas plānošanas principiem vizuālajā mākslā, praktiski darbojoties, iepazīsies ar tematu apguves iespējām atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, lai realizētu skolēniem paredzētos uzdevumus un attīstītu viņu mācīšanās prasmes, dalīsies pieredzē. Līdzi ņemt savus izveidotos un īstenotos mācību uzdevumus 1.klasei.

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  23.11.2020 15:00 - 18:00

  4h

  30 (27 brīvas)

Lasītprasmes attīstīšanas aktualitātes pirmsskolā

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Programmā tiks analizētas lasītprasmes attīstīšanas aktualitātes pirmsskolā.  Praktiskajos darbos apspriesta labā prakse, tekstu satura un izvēlētās  metodikas saistība ar bērna motivāciju, mācīšanos, emocionālo, intelektuālo, radošo un sociālo attīstību, kā arī daudzveidīgiem kultūras (dzīves) kontekstiem. Skolotāji dalīsies pieredzē, gūs un paši radīs jaunas idejas, kā organizēt bērnam personīgi nozīmīgu un kultūrorientētu  lasītprasmes apguvi, kā vērtēt bērnu sniegumu un organizēt pašvērtējumu. Reflektēs par savām izaugsmes iespējām īstenot mūsdienu prasībām atbilstošu lasītprasmes apguves procesu pirmsskolā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 20.11.2020 līdz 24.11.2020

  12h

  15 (0 brīvas)

Mācību satura plānošana un īstenošana datorikā 1.klasē

Sākumskolas skolotāji sākumskolas skolotāji, kuri māca datoriku 1.klasē (nav informātikas vai datorikas skolotāji)

Programma paredzēta sākumskolas skolotājiem darbam klātienē, kuri mācīs datoriku 1.klasē un kuri nav informātikas vai datorikas skolotāji. Skolotāji, kuri 2020./21.gadā mācīs 1.klasē datoriku, kursos analizēs programmas parauga tematus, praktiski darbojoties, iepazīsies ar tematu apguves iespējām atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, lai realizētu skolēniem paredzētos uzdevumus un attīstītu viņu mācīšanās prasmes, arī sniegs atgriezenisko saiti. Dalībniekiem nepieciešams izlasīt un kursos izmantot datorikas programmas paraugu 1. klasei www.skola2030.lv

Uzzināt vairāk

  kursi

  20.11.2020 14:00 - 17:00

  4h

  15 (14 brīvas)

Vēsture un sociālās zinības 4. klasē

Sociālā un pilsoniskā joma (sociālās zinības, vēsture, politika, ekonomika) sociālo zinību skolotāji 4. klasē

Sociālo zinību skolotāji pilnveidos izpratni par mācību satura un pieejas akcentiem mācot vēstures jautājumus 4. klasē. Skolotāji analizēs programmas parauga tematus, praktiski darbojoties, iepazīsies ar tematu apguves iespējām atbilstoši sasniedzamajam rezultātam.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 19.11.2020 līdz 26.11.2020

  8h

  15 (1 brīvas)

Mācību saturs un pieeja dizainā un tehnoloģijās 10. klasē

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) dizaina un tehnoloģiju skolotāji, kuri māca vai mācīs 10. klasē

Programmā dalībnieki pilnveidos izpratni par mācību satura un pieejas akcentiem pamatkursa “Dizaina un tehnoloģiju I” īstenošanā, dalīsies pieredzē par  mācību satura apguves norisi, kā veidot starpdisciplināru mācību procesu, diskutēs par mācību sasniegumu vērtēšanas formām un metodiskajiem paņēmieniem.

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  19.11.2020 15:00 - 18:00

  4h

  30 (24 brīvas)

Uzdevumi kompleksa snieguma mērīšanai dabaszinātnēs: veidošana un vērtēšana (2. grupa)

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) ķīmijas, bioloģijas, fizikas, ģeogrāfijas skolotāji

Programmas satura apguve sekmēs pedagogu izpratni par dabaszinātņu jomas priekšmetu mācību uzdevumu kvalitāti un kritērijiem uzdevuma izveidei. Nodarbību gaitā tiks noskaidrota atšķirība starp punktu vērtēšanas  shēmu un snieguma līmeņu  aprakstu. Tiks analizēti dažāda veida uzdevumi un izveidots kompleksa snieguma uzdevumu komplekts ar dažādu saturu, "pasi"un vērtēšanas kritērijiem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 19.11.2020 līdz 03.12.2020

  12h

  16 (9 brīvas)

Speciālās zināšanas pedagogiem bērnu tiesību aizsardzības jomā

Visi skolotāji

1. nodarbībā:
- kopīgais un atšķirīgais starp bērnu tiesībām, pienākumiem un pieaugušo tiesībām, pienākumiem,
- pieaugušo cilvēku uzvedības instrumenti saskarsmē ar bērniem, pusaudžiem un citiem pieaugušajiem, - robežas starp drošu disciplinēšanu, agresiju un vardarbību, vardarbības veidi, tai skaitā mobings.
2. nodarbībā:
-sadarbība ar vecākiem: profilakse, konfliktu risināšana, sadarbība pēc tam,
- sadarbība ar kolēģiem, citiem speciālistiem un institūcijām,
- palīdzība sev situācijās, kad bijis iesaistītas vardarbības risināšanā.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 16.11.2020 līdz 19.11.2020

  8h

  35 (0 brīvas)

Emocionālās inteliģences un paškontroles nozīme pedagoga darbā ar pusaudžiem

Visi skolotāji

1. nodarbībā: Emocionālās inteliģences jēdziens un tā nozīme pedagoga darbā. Emocionālās inteliģences modelis un izmantošanas līmeņi. Pedagoga  emocionālo spēju novērtēšanas process.Emociju klasifikācija. 2. nodarbībā: Saskarsmes vadlīnijas kontaktā ar pusaudžiem. Pusaudžu problemātiskas uzvedības cēloņu izprašana un tās novēršana. Veselīgas mācību vides radīšana.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 16.11.2020 līdz 23.11.2020

  8h

  25 (0 brīvas)

1.-4. klašu dabaszinību mācību stundas sasniedzamais rezultāts un attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieni. (2. grupa)

Sākumskolas skolotāji 1.-4. klašu dabaszinību skolotāji

Profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas satura apguve sekmēs  pedagogu izpratni par sasniedzamā rezultāta un attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieniem dabaszinību stundā. Nodarbību gaitā tiks akcentēta uzmanība par to kā veicināt  katra skolēna domāšanu par savu mācību procesu, kas saistīti ar izpratnes veidošanu par dabas parādībām un procesiem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 12.11.2020 līdz 26.11.2020

  8h

  20 (15 brīvas)

Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem (15. grupa) KURSI IR PAR MAKSU

Izglītības iestāžu tehniskie darbinieki

Programma papildinās  izglītības iestāžu tehnisko darbinieku zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Nodarbībās aktualizēs zināšanas par bērnu tiesībām un pienākumiem  izglītības iestādē, papildinās zināšanas par efektīvas saskarsmes veidiem un īpatnībām ar dažādu mērķgrupu bērniem atbilstoši bērna vecumposma īpatnībām. Kursu dalībnieki uzzinās, kur un kādos gadījumos ziņot par vardarbības gadījumiem un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem  izglītības iestādē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  12.11.2020 09:00 - 15:00

  8h

  9 (0 brīvas)

Skolēna snieguma vērtēšana dizaina un tehnoloģiju mācību procesā

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) dizaina un tehnoloģiju skolotāji

Semināra tematika: Skolēna mācību snieguma vērtēšanas formas un metodiskie paņēmieni. Vērtēšanas pieeja un pamatprincipi. Formatīvās vērtēšanas svarīgākie aspekti. Efektīva atgriezeniskā saite.  Summatīvā vērtēšana. 

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  11.11.2020 15:00 - 18:00

  4h

  30 (17 brīvas)

Speciālās zināšanas pedagogiem bērnu tiesību aizsardzības jomā

Visi skolotāji

1. nodarbībā:
- kopīgais un atšķirīgais starp bērnu tiesībām, pienākumiem un pieaugušo tiesībām, pienākumiem,
- pieaugušo cilvēku uzvedības instrumenti saskarsmē ar bērniem, pusaudžiem un citiem pieaugušajiem, - robežas starp drošu disciplinēšanu, agresiju un vardarbību, vardarbības veidi, tai skaitā mobings.
2. nodarbībā:
-sadarbība ar vecākiem: profilakse, konfliktu risināšana, sadarbība pēc tam,
- sadarbība ar kolēģiem, citiem speciālistiem un institūcijām,
- palīdzība sev situācijās, kad bijis iesaistītas vardarbības risināšanā.

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 09.11.2020 līdz 12.11.2020

  8h

  35 (0 brīvas)

Skolēna snieguma vērtēšana vizuālajā mākslā

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vizuālās mākslas skolotāji, kuri strādā 4. vai 7. klasē

Programmas tematika: Vērtēšana mācīšanās uzlabošanai un efektīvas atgriezeniskās saites sniegšana skolēnam ikdienā. Vērtēšanas veidi, kompleksums un kompleksi uzdevumi.

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  09.11.2020 15:00 - 18:00

  4h

  30 (19 brīvas)

Mācību procesa plānošana un īstenošana krievu valodas (svešvalodas) stundās 7. klasē

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) krievu valodas (svešvalodas) skolotāji

Programmas mērķis ir pilnveidot krievu valodas (svešvalodas) skolotāju izpratni par mācību priekšmeta programmas parauga uzbūvi, mācību stundas uzbūvi, stundas plānošanu, sasniedzamā rezultāta izvirzīšanu mācību stundai, ka arī par formatīvo un summatīvo vērtēšanu.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 06.11.2020 līdz 20.11.2020

  8h

  15 (0 brīvas)

Mācību satura plānošana un īstenošana datorikā 1.klasē

Sākumskolas skolotāji sākumskolas skolotāji, kuri māca datoriku 1.klasē (nav informātikas vai datorikas skolotāji)

Programma paredzēta sākumskolas skolotājiem darbam klātienē, kuri mācīs datoriku 1.klasē un kuri nav informātikas vai datorikas skolotāji. Skolotāji, kuri 2020./21.gadā mācīs 1.klasē datoriku, kursos analizēs programmas parauga tematus, praktiski darbojoties, iepazīsies ar tematu apguves iespējām atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, lai realizētu skolēniem paredzētos uzdevumus un attīstītu viņu mācīšanās prasmes, arī sniegs atgriezenisko saiti. Dalībniekiem nepieciešams izlasīt un kursos izmantot datorikas programmas paraugu 1. klasei www.skola2030.lv 

Uzzināt vairāk

  kursi

  06.11.2020 14:00 - 17:00

  4h

  15 (11 brīvas)

1.-4. klašu dabaszinību mācību stundas sasniedzamais rezultāts un attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieni. (1. grupa)

Sākumskolas skolotāji 1.-4. klašu dabaszinību skolotāji

Profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas satura apguve sekmēs  pedagogu izpratni par sasniedzamā rezultāta un attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieniem dabaszinību stundā. Nodarbību gaitā tiks akcentēta uzmanība par to, kā veicināt  katra skolēna domāšanu par savu mācību procesu, kas saistīti ar izpratnes veidošanu par dabas parādībām un procesiem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 05.11.2020 līdz 19.11.2020

  8h

  20 (1 brīvas)

Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem (14. grupa) KURSI IR PAR MAKSU

Izglītības iestāžu tehniskie darbinieki

Programma papildinās  izglītības iestāžu tehnisko darbinieku zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Nodarbībās aktualizēs zināšanas par bērnu tiesībām un pienākumiem  izglītības iestādē, papildinās zināšanas par efektīvas saskarsmes veidiem un īpatnībām ar dažādu mērķgrupu bērniem atbilstoši bērna vecumposma īpatnībām. Kursu dalībnieki uzzinās, kur un kādos gadījumos ziņot par vardarbības gadījumiem un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem  izglītības iestādē.

Uzzināt vairāk

  kursi

  05.11.2020 09:00 - 15:00

  8h

  7 (0 brīvas)

Latviešu valoda 10. klasē

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) latviešu valodas skolotāji, kuri māca 10. klasēs

Seminārā skolotāji tiks iepazīstināti ar tematisko plānu 10.klasei latviešu valodā mācību gadam un divu tematu -“Komunikācijas process un tā elementi” un “Latviešu valoda izglītībā un tehnoloģijās”- atsegumu. Skolotāji strādās ar darba lapām, mācību materiāliem un diagnosticējošo darbu, kas tika izstrādāti Skola2030 ietvaros latviešu valodas mācībām 10.klasē. Nodarbībā diskutēs par meklējumiem un atradumiem formatīvās vērtēšanas īstenošanai -  dažādiem formatīvās vērtēšanas variantiem.

Uzzināt vairāk

  Pieredzes apmaiņas seminārs

  04.11.2020 15:00 - 18:00

  4h

  30 (19 brīvas)

Mērķtiecīgas mācību vides veidošana un mācību procesa organizēšana pirmsskolā (5.grupa)

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Temata plānošana, izmantojot “runājošās sienas” pirmsskolā dažādās vidēs.
“Runājošo sienu” izmantošana, ņemot vērā konkrētā bērnu vecuma vajadzības, darbības veidus.
Jēgpilnu uzdevumu plānošana un īstenošana atbilstoši sasniedzamajam rezultātam jomās.
Vērtēšana. Atgriezeniskā saite.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 04.11.2020 līdz 27.11.2020

  16h

  30 (0 brīvas)

Mūzikas rotaļnodarbību plānošana un īstenošana, aktualizējot kompetenču pieeju

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma),  Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji pirmsskolas mūzikas skolotāji

Kursu programma aktualizē kompetenču pieeju mūzikas rotaļnodarbību plānošanā un sniedz ierosmes īstenošanā praksē. Programma palīdzēs veidot pedagogu izpratni par sasniedzamā rezultāta un attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieniem.

Tematika: Kompetenču pieejā balstīta pedagoģiskā procesa plānošana; Sasniedzamais rezultāts - tā formulēšana atbilstoši bērnu vecumposmam; Sasniedzamais rezultāts un vērtēšana . 04.11. nodarbība notiks e-vidē, 11.11. klātienē RIIMC, Kaņiera 15.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 04.11.2020 līdz 11.11.2020

  8h

  30 (-1 brīvas)

Pašvadīta mācīšanās sporta nodarbībās pirmsskolā

Veselības un fiziskās aktivitātes joma (sports, veselība),  Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji pirmsskolas sporta skolotāji

Programmas mērķis ir sagatavot sporta pedagogus pārmaiņām izglītības procesā, pilnveidojot prasmes plānot un vadīt efektīvu sporta nodarbību, kurā attīstīs un stiprinās bērnos pašvadības paradumus. Pedagogi veiks dažādus praktiskos uzdevumus, lai pilnveidotu savu pedagoģisko meistarību, kā arī plānos savās nodarbībās bērnu pašvadītu mācīšanos.                              

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 03.11.2020 līdz 12.11.2020

  8h

  30 (0 brīvas)

Matemātikas mācību satura apguve kompetencēs balstītā pieejā pirmsskolā un sākumskolā

Matemātikas joma (matemātika) pirmsskolas un sākumskolas skolotāji

Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā aktualizētas mūsdienīgas darba metodes, padziļinātas prasmes un zināšanas par kompetencēs balstītu matemātikas mācību procesu pirmsskolā un sākumskolā. Pedagogiem tiks nodrošināta iespēja pilnveidot prasmi radoši izmantot iegūtās zināšanas un prasmes pedagoģiskajā procesā, plānojot matemātikas nodarbības un skolēnu individuālo darbu un sekmējot skolēnu izziņas un domāšanas attīstību saskaņā ar kompetencēs balstītu mācību procesu, pilnveidot prasmi plānot un īstenot skolēna mācīšanos rosinošu vidi kompetencēs balstītā matemātikas mācībā pirmsskolā un sākumskolā, izvērtēt mācību metožu, metodisko paņēmienu un darba organizācijas formu kvalitāti skolēna individuālo sasniegumu kontekstā.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 03.11.2020 līdz 17.11.2020

  8h

  25 (0 brīvas)

Kvalitatīvs pirmsskolas pedagoģiskais process

Izglītības iestāžu vadība pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju vietnieki un metodiķi

Programma apvieno teoriju un praktiskus ieteikumus pirmsskolu izglītības iestāžu vadītāju vietniekiem/metodiķiem, lai veicinātu kvalitatīvas izglītības principu ieviešanu pirmsskolas pedagoģiskajā praksē: sadarbība, darbs komandā un pedagoģiskā procesa novērtēšana un plānošana. 

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 03.11.2020 līdz 10.11.2020

  8h

  20 (0 brīvas)

Microsoft Teams izmantošana skolas darbā (4. grupa)

Visi skolotāji vispārizglītojošo skolu pedagogi, kuri sāk darbu Ms Teams

Tematika:
• Microsoft Teams vides raksturojums;
• Mācību darba organizēšanas iespējas Microsoft Teams vidē;
• Darba grupu veidošana efektīvai komunikācijai;
• Uzdevumu uzdošana skolēniem;
• Tiešsaistes nodarbību vadīšana.
Lai piedalītos vebinārā, dalībniekiem nepieciešams dators ar iebūvētu skaļruni vai skandām vai austiņas, vēlams mikrofons, interneta pieslēgums. Mācību laikā  varēs uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Reģistrējoties lūgums norādīt savu epastu (@edu.riga.lv).

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes seminārs

  no 03.11.2020 līdz 05.11.2020

  4h

  30 (0 brīvas)

Pedagogu un vecāku efektīva sadarbība pirmsskolā

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Mūsdienu vecāki arvien aktīvāk veido sociālās grupas, pārrunājot notiekošo sociālajos tīklos, dažādās grupās, komunicē ar pedagogiem, izsaka savu viedokli par audzināšanas un mācīšanas stilu, kas bieži vien ir pamācošā vai pretenciozā formā, tādēļ pedagogam būtiski ir pilnveidot savas prasmes komunikācijā (mutvārdu un rakstiskajā) ar vecākiem. Komunikācijas stils un forma ir tā, kas var veidot efektīvu turpmāko sadarbību ar vecākiem.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 02.11.2020 līdz 09.11.2020

  8h

  25 (0 brīvas)

Konflikti un to risināšanas stratēģijas

Audzināšanas joma visi skolotāji

Programmas dalībnieki praktiski vingrināsies risināt dažāda veida konfliktus, iemācīsies saskatīt savus resursus konfliktu risināšanā, kā arī apgūs apzinātības prakses vingrinājumus

Uzzināt vairāk

  Tiešsaistes kursi

  no 02.11.2020 līdz 16.11.2020

  6h

  25 (0 brīvas)

Projekta "Iedot roku" 2. modulis “Kā palīdzēt skolēnam iejusties jaunajā vidē “

Nodarbības saturs:

  • Atbalsta sniegšana un mācību procesa nodrošināšana jauniebraucējiemArita Līpenīte, Rīgas Pļavnieku pamatskolas direktores vietniece.

Anotācija:

- Ko darīt, ja klasē ir skolēns – jauniebraucējs?

Skolotājs un dokumentācija, ja klasē ir skolēns – jauniebraucējs. Ikdienas mācību procesa aktuālie jautājumi, lai sekmētu skolēnu jauniebraucēju iekļaušanos mācību procesā.

 

  • Atbalsta sistēmas loma un efektivitāte – Māra Abricka-Priedīte, Rīgas Pļavnieku pamatskolas logopēde

Anotācija:

Skolēna, skolēna vecāka, skolotāja, skolas vadības un atbalsta personāla loma, lai sekmētu skolēnu jauniebraucēju iekļaušanos mācību procesā.

 

  • “Kā individuāli strādāt ar jauniebraucējiem ikdienas mācību procesā.” - Ramona Poga, Rīgas Pļavnieku pamatskolas pedagogs

Anotācija:

Dalīšanās pieredzē ar ko sākt nodarbības, atgādņu un darba lapu veidošana SymWriter, kā palīdzēt jauniebraucējiem mācību stundas laikā; individuāla atbalsta sniegšanas metodes skolēniem – jauniebraucējiem; pedagoga palīga pieredze darbā ar jauniebraucējiem –atgādņu veidošana.

Sekojiet līdzi informācijai RIIMC mājas lapā: www.riimc.lv.

Uz 2. moduļa nodarbību 27.10. pieteikties šeit:

Kontaktinformācija: Kitija Čipāne, projekta vadītāja, tel. 67105546, e-pasts: kitija.cipane@riga.lv. 

Uzzināt vairāk

  Kursa modulis

  27.10.2020 14:00 - 17:00

  4h

  30 (7 brīvas)

1.un 4. klašu latviešu kā otrās valodas mācību stundu plānošana. No standarta līdz stundas modelēšanai.

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) 1. un 4. klašu latviešu kā otrās valodas skolotāji

Programmas mērķis ir pārrunāt galvenos akcentus jaunajos standartos un paraugprogrammās latviešu kā otrās valodasapguvē, kā tas atspoguļosies mācību procesā. Nodarbībā praktiski darbosimies, veicot tematisko plānošanu un mācību stundu modelēšanu 1. un 4. klasei atbilstoši 9G ieteikumiem. Lektore dalīsies pieredzē par sadarbības veidošanu ar citu priekšmetu skolotājiem.  Atgriezeniskās saites sniegšana un vērtēšana.

Uzzināt vairāk

  kursi

  no 26.10.2020 līdz 02.11.2020

  8h

  30 (23 brīvas)

Latviešu valoda 10. klasē

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) latviešu valodas skolotāji, kuri māca 10. klasēs

Seminārā skolotāji tiks iepazīstināti ar tematisko plānu 10.klasei latviešu valodā mācību gadam un divu tematu -“Komunikācijas process un tā elementi” un “Latviešu valoda izglītībā un tehnoloģijās”- atsegumu. Skolotāji strādās ar darba lapām, mācību materiāliem un diagnosticējošo darbu, kas tika izstrādāti Skola2030 ietvaros latviešu valodas mācībām 10.klasē. Nodarbībā diskutēs par meklējumiem un atradumiem formatīvās vērtēšanas īstenošanai -  dažādiem formatīvās vērtēšanas variantiem.

Uzzināt vairāk

  Pieredzes apmaiņas seminārs

  28.10.2020 15:00 - 18:00

  4h

  30 (23 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit