Sākums / Notikumi

Notikumi

Angļu valoda, B1 līmenis (padziļināti) (Purvciems)

Rīgā kopā,  Purvciems

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotājiem angļu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas pilnveidotu karjeras iespējas, konkurētspēju darba tirgū, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju. Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšanai, jo kurss turpinās no rudens semestra.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 14.01.2020 līdz 07.04.2020

  50h

  18 (0 brīvas)

Ievads programmā MS Excel (Imanta)

Rīgā kopā,  Imanta

Kurss paredzēts tiem, kuri vēlas apgūt MS Excel programmas pamatus, iegūt nepieciešamās zināšanas, lai veidotu, rediģētu, formatētu un drukātu pamata Microsoft Excel darba lapas, kā arī iegūtu prasmes, kuras nepieciešamas aprēķiniem, izmantojot  formulas un funkcijas, datu atlasīšanai un filtrēšanai.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 10.03.2020 līdz 12.03.2020

  6h

  17 (3 brīvas)

Pašmasāža (Imanta) - notiks 11.03.2020.!

Rīgā kopā,  Imanta

Kursa laikā tiks apgūti pašmasāžas paņēmieni, kurus var pielietot – muguras sāpju gadījumos, sprandas sāpju gadījumos, saspringtu muskuļu atbrīvošanai, relaksācijai, muskuļu spazmu mazināšanai. Tiks apskatīti dažādi palīglīdzekļi – bumbas, masāžas bankas, adatu paklājiņš, kā arī apgūtas metodes, kuras var izmantot ikdienā – pašmasāža ar rokām un muskuļu stiepšana. Tiks apskatīts arī anatomiskais pamatojums, masāžas pozitīvās iedarbības fizioloģija un mērķi.

Dalībniekam nepieciešama masāžas bumba, adatu paklājiņš, masāžas banka un eļļu (daži eks. būs līdzi lektorei).

Uzzināt vairāk

  Kursi

  11.03.2020 18:00 - 21:00

  4h

  20 (0 brīvas)

Spāņu valoda (A1 līmenis, ar nelielām priekšzināšanām) (Āgenskalns)

Āgenskalns,  Rīgā kopā

Valodas apguves programma A1 ar priekšzināšanām  ir paredzēta cilvēkiem, kam ir nelielas priekšzināšanas spāņu valodā.  Kursa laikā tiks apgūti vairāki komunikatīvi temati, kas palīdzēs orientēties spāniskajā vidē, ļaus iepazīt spāņu kultūru un sadzīvi, kā arī pilnveidot dažādas valodas prasmes un kompetences. Ikdienas komunikatīvo vajadzību nodrošināšanai apskatīsim šādus tematus: Kā rezervēt numuru viesnīcā, iepirkties tirdzniecības centrā, pasūtīt restorānā, noīrēt dzīvokli vai mašīnu, nopirkt biļeti stacijā, pastāstīt par pagātnes notikumiem, raksturot sevi un citus cilvēkus, runāt par medicīniska rakstura problēmām u.c. sadzīviskiem tematiem. Vienlaikus kurss sniegs ieskatu Latīņamerikas sadzīvē un kultūrā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 30.01.2020 līdz 02.04.2020

  50h

  17 (0 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis) (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Programmas mērķis: nodrošināt iespēju apgūt angļu valodu pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, veidot izglītības procesā iesaistītajiem izglītojamajiem angļu valodas prasmes, kas nepieciešamas saziņā dažādās sociālās un profesionālās situācijās, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju atbilstoši A2 sākuma līmenim.

Programmas uzdevumi:

1. Gramatika - norādāmie vietniekvārdi this, that, these, those
 - konstrukcija ''there is ( are)
 - " How many … ?''
 - ''some'' un ''any'' lietošana

  - modālā darbības vārda ''can'' tagadne un pagātne
  - palīgdarbības vārda ''to be '' pagātne
  - prievārdi vietas norādīšanai 
2. Telpas un priekšmeti dzīvoklī, sava dzīvokļa apraksts, dialogs par virtuvi
3. Teksts - ''Kāda būs nākotnes māja?''
4. Dialogi -'' Kā parādīt ceļu pilsētā?''
5. Teksts - '' Slaveni pusaudži ''
6. Ikdienas sarunas, izmantojot telefonu
7. Aptaujas lapas aizpildīšana
8. Kā rakstīt oficiālu vēstuli

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 10.02.2020 līdz 06.04.2020

  50h

  17 (0 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis, ar priekšzināšanām, padziļināti) (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Programmas mērķis: nodrošināt iespēju apgūt angļu valodu pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, veidot izglītības procesā iesaistītajiem izglītojamajiem angļu valodas prasmes, kas nepieciešamas saziņā dažādās sociālās un profesionālās situācijās, sagatavojot izglītojamo par patstāvīgu valodas lietotāju atbilstoši A2 padziļinātam līmenim. Tēmas:

1.Vienkāršā pagātne ( regulārie, neregulārie darbības vārdi, ''ago'' lietošana).
2.Saliktie lietvārdi.
3. Pareizas izrunas apgūšana vārdiem, kuros ir neizrunājamie burti.
4. Kārtas skaitļa vārdi. Datumi.
5. Izteicieni, saistībā ar datumiem, laika periodu un laiku.
6. Teksti par slaveniem zinātniekiem, izgudrotājiem, lidotājiem, kosmonautiem, politiķiem, aktieriem, sportistiem.
7. Ikdienas sarunas par brīvdienām, svētku un svinamām dienām. Dialogi saistībā ar tām, apsveikumi.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 11.02.2020 līdz 07.04.2020

  50h

  17 (0 brīvas)

Vācu valodas apguve pieaugušajiem (A2 līmenis) (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotājiem ar nelielām priekšzināšanām - vācu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas palīdzētu komunikatīvo vajadzību nodrošināšanai daudzveidīgās ikdienas situācijās un profesionālajā darbībā Latvijā un ārzemēs atbilstoši A2 valodas apguves līmenim.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 20.01.2020 līdz 16.03.2020

  50h

  17 (4 brīvas)

Itāļu valoda (A2 līmenis, ar nelielām priekšzināšanām) (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Valodas kurss paredzēts padziļinātākai itāļu valodas apguvei kursa dalībniekiem ar nelielām priekšzināšanām (A1 līmenī). Nodarbībās dalībnieki iemācīsies uztvert atsevišķas un  vienkāršas frāzes, apgūs informāciju par personu,  ģimeni, darbu, vietu ģeogrāfisko aprakstu. Spēs izteikties vienkāršos  teikumos, aprakstīt savu izskatu, sajūtas, pastāstīt par brīvo laiku, interesēm.  Kursa valoda: latviešu – itāļu/itāļu – latviešu.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 04.02.2020 līdz 05.05.2020

  80h

  8 (0 brīvas)

Rakstura līderība (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Nodarbību mērķis ir praktiski iepazīstināt dalībniekus ar izpratni par līderību viscēlākajā tās nozīmē.
Nodarbībās tiek praktiski parādīts, kas ir līderības pamats un būtība, un kur slēpjas līdera un jebkura cilvēka pilnība.
Nodarbību laikā dalībnieki iepazīst savas iedzimtās īpašības (temperaments) un saņem praktiskus instrumentus rakstura morālo ieradumu jeb tikumu (apdomība, mērenība, taisnīgums, drosme, cēlsirdība, pazemība) izkopšanai.
Seminārā dalībnieki uzzina, kādi ir galvenie izaicinājumi līderim audzinot savu raksturu un veidojot sevi kā personību, kas vēlāk spēs iedvesmot arī citus.
Izzinot katru rakstura tikumu, dalībnieki iepazīstas un iedvesmojas no izcilām vēsturiskām personībām-līderiem biznesā, politikā un kultūrā.
Semināra noslēgumā tiek doti praktiski un motivējoši norādījumi sava potenciāla atraisīšanai, talantu atklāšanai un tikumiskās līderības principu izkopšanai sevī.  

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 26.02.2020 līdz 04.03.2020

  6h

  17 (8 brīvas)

Saskarsme darba vietā. Problēmas un risinājumi. (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Programmas dalībniekiem būs iespēja papildināt zināšanas par saskarsmi darba vietā, problēmām un iegūt padomus to risināšanā.

Ikviens no mums agrāk vai vēlāk iesaistās profesionālās vai darba attiecībās, kur svarīga loma ir saskarsmei jeb mijiedarbībai ar citiem, vai tie būtu kolēģi, klienti, sadarbības partneri, priekšniecība vai padotie. Dažkārt attiecības profesionālā darba vidē veidojas gludi un kļūst par lielisku enerģijas avotu, taču citkārt īsti pat nav skaidrs, kā tās ir kļuvušas saspīlētas, apgrūtinošas, dažkārt pat aizskarošas, stresu un dažādas saslimšanas, tai skaitā profesionālo izdegšanu veicinošas. Nodarbībās apskatīsim, kas ir “saskarsme darba vietā”, kādi faktori to ietekmē, un kādi ir iespējamie juridiskie risinājumi problēmsituāciju gadījumā. Tāpat pētīsim, kādas pazīmes var liecināt par iespējamu saskarsmes darba vietā izaicinājumu tuvošanos un ko var darīt, lai atvieglotu un uzlabotu psihoemocionālo stāvokli, ja tomēr no problēmsituācijas nav izdevies izvairīties. Papildus arī iegūsim informāciju par dažādām metodēm un paņēmieniem, kā arī kādu izmēģināsim praktiski no tā, ko iespējams izmantot, sastopoties ar problēmām saskarsmē darba vietā, lai samazinātu stresu un profesionālās izdegšanas risku, kā arī gūtu atbalstu sev un sniegtu to citiem.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 25.02.2020 līdz 27.02.2020

  8h

  17 (3 brīvas)

Kāpēc bērni un pusaudži „slikti" uzvedas? (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Problemātiska bērnu uzvedība kļuvusi par mūsdienu dzīves sastāvdaļu. Vecāki neizprot bērnu uzvedības cēloņus, nezina, ko darīt. Arī pedagogi ne vienmēr prot ar situāciju tikt galā. Vecāki vaino pedagogus, pedagogi sūdzas par vecākiem. Cieš visi. Ar ko sākt, lai situāciju uzlabotu? Atbildes uz šo un citiem jautājumiem saņemsiet piedaloties programmas kursos.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  26.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  18 (0 brīvas)

Aktiermeistarības pamati veiksmīgai ikdienai (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Jebkuras profesijas pārstāvim arī ikdienā ir svarīgi prast sevi pasniegt tā, lai apkārtējie pamana ne tikai tavas zināšanas. Ir daži noslēpumi, kas liks apkārtējiem uz mums paraudzīties savādāk. Aktiermeistarība ir svarīga ne tikai aktierim. Viens no veiksmīga biznesa noslēpumiem mūsdienu mainīgajā pasaulē ir prast sevi atbilstoši pasniegt. Kursu dalībnieki iepazīsies ar profesionālas skatuves mākslas atšķirību no pašdarbības, iztēles vingrinājumiem, novērojumiem. Individuālas un grupu etīdes.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  26.02.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (0 brīvas)

Aušana ar pērlītēm – rokassprādzes izgatavošana (Centrs)

Centrs,  Rīgā kopā

Programmas dalībnieki apgūs pamatprincipus aušanā ar pērlītēm, un noaudīs rokassprādzi. Programmas 1.nodarbībā iepazīsimies ar materiālu un rakstu daudzveidību, audīsim rokassprādzi pēc izvēlēta raksta. 2. nodarbībā iepazīsimies ar aizdares veidiem un veidosim aizdari noaustajai rokassprādzei.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 19.02.2020 līdz 04.03.2020

  6h

  15 (0 brīvas)

Knipelētas mežģīnes - II (Centrs)

Rīgā kopā,  Centrs

Knipelēšana ir sens rokdarbu veids, kura pirmsākumi meklējami Itālijā 16. gadsimta otrajā pusē. Ar vienkāršiem koka darbarīkiem - knipelītēm, vijot un krustojot diegu pavedienus, veido visdažādākos pinumus – knipelētas mežģīnes. Knipelētas mežģīnes – II  ir paplašināts kurss, kurā varēs  iepazīties ar knipelēšanas specifikas daudzveidību.  Ja pirmajā kursā dalībnieces apguva  knipelēšanas pamatus, tad  otrais kurss  iepazīstinās ar daudzpāru  tehnoloģijas veidiem, kas raksturīgi knipelētām mežģīnēm latviešu tautas tērpos - kreklu, priekšautu, cepuru, galvas autu un citu priekšmetu rotāšanai.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 13.01.2020 līdz 30.03.2020

  36h

  9 (1 brīvas)

Grāmatvedības pamati (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Kursi dalībniekiem bez priekšzināšanām, programma sniegs pamatzināšanas par grāmatvedības būtību, iepazīstinās ar grāmatvedības pamatprincipiem, grāmatvedības elementiem un Latvijas Republikas likumdošanas aktiem, kas reglamentē grāmatvedības organizāciju un uzskaiti. Nodarbībās tiks attīstītas prasmes un iemaņas grāmatvedības aprēķinu veikšanā, veidlapu aizpildīšanā, kurus nosaka likumdošana un standarti grāmatvedībā. Kursu apgūšanas rezultātā dalībnieki spēs vest grāmatvedības uzskaiti ar vienkāršā un divkāršā ieraksta sistēmu, pratīs sastādīt un noformēt uzņēmumam nepieciešamo grāmatvedības pamata dokumentāciju un finanšu pārskatus. Nodarbības notiks datorklasē.

02.03. – 10.06.2020. plkst. 18.00 – 21.00

(15 nedēļas; 2 x nedēļā, pirmdienās un trešdienās)

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 02.03.2020 līdz 10.06.2020

  120h

  17 (7 brīvas)

Angļu valoda, B1 līmenis (padziļināti) (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotāju angļu valodas apguvei, lai pilnveidotu  dažādas valodas prasmes un kompetences, kas palīdzētu  komunikatīvo vajadzību nodrošināšanai daudzveidīgās ikdienas situācijās un profesionālajā darbībā Latvijā un ārzemēs atbilstoši B1 valodas apguves līmenim. Pirmajā nodarbībā pārbaudes tests līmeņa noteikšanai, jo kurss turpinās no rudens  semestra.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 13.01.2020 līdz 06.04.2020

  50h

  17 (8 brīvas)

Angļu valodas apguve pieaugušajiem, A1 līmenis (bez priekšzināšanām) (Ķengaragā, no rītiem)- no 09.03.2020.

Rīgā kopā,  Ķengarags

Programmas mērķis: nodrošināt iespēju apgūt angļu valodu A1 līmenī pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, lai veicinātu angļu valodas vides paplašināšanos un iedzīvotāju sekmīgu iekļaušanos dzīvē jebkurā vietā, kur izmanto angļu valodu, veicinot kursantu angļu valodas prasmes līmeņa paaugstināšanu vismaz par vienu valodas prasmes līmeni. Kursa noslēgumā dalībnieki apgūs angļu valodu atbilstoši A1 sākuma līmenim.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 09.03.2020 līdz 18.05.2020

  50h

  17 (6 brīvas)

Vācu valoda (A1 līmenis, bez priekšzināšanām) (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Programma paredzēta Rīgas iedzīvotāju vācu valodas apguvei, lai pilnveidotu dažādas valodas prasmes un kompetences, kas palīdzētu komunikatīvo vajadzību nodrošināšanai daudzveidīgās ikdienas situācijās un profesionālajā darbībā Latvijā un ārzemēs atbilstoši A1 valodas apguves līmenim.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 02.03.2020 līdz 29.04.2020

  50h

  17 (9 brīvas)

Rakstura līderība (Ķengarags)

Rīgā kopā,  Ķengarags

Nodarbību mērķis ir praktiski iepazīstināt dalībniekus ar izpratni par līderību viscēlākajā tās nozīmē. Nodarbībās tiek praktiski parādīts, kas ir līderības pamats un būtība un kur slēpjas līdera un jebkura cilvēka pilnība. Nodarbību laikā dalībnieki iepazīst savas iedzimtās īpašības (temperaments) un saņem praktiskus instrumentus rakstura morālo ieradumu jeb tikumu (apdomība, mērenība, taisnīgums, drosme, cēlsirdība, pazemība) izkopšanai.
 

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 20.02.2020 līdz 27.02.2020

  6h

  20 (12 brīvas)

Profesionālās pilnveides izglītības programma “Darba aizsardzība un drošība” (Ķengarags)

Ķengarags,  Rīgā kopā

Profesionālās izglītības programmas mērķis: izglītības procesa rezultātā izglītojamajiem sniegt pamatlīmeņa zināšanas, kas nepieciešamas darba aizsardzības speciālistiem, uzticības personām un darba aizsardzības koordinatoriem par darba vides riska faktoriem un citiem ar darba aizsardzību saistītiem jautājumiem, kā arī veidot darba aizsardzības speciālistu profesionālās kompetences, lai tie spētu vadīt un organizēt darba aizsardzības nodrošināšanai nepieciešamos pasākumus uzņēmumā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 02.03.2020 līdz 18.11.2020

  60h

  20 (17 brīvas)

Efektīvas mācību stundas plānošana un īstenošana sociālajās zinībās 4. klasē

Sociālā un pilsoniskā joma (sociālās zinības, vēsture, politika, ekonomika) sociālo zinību skolotāji, kuri 2020./2021.m.g. mācīs 4.klasi

Nodarbība piedāvā sociālo zinību skolotājiem saplānot sociālo zinību stundas 4. klasē, izprotot produktīvas mācību stundas būtību, jēgpilnu uzdevumu veidošanas pamatprincipus, kas attīsta skolēnu mācīšanās prasmes, un atgriezeniskās saites nodrošināšanu mācību procesā.

Uzzināt vairāk

  Seminārs

  27.02.2020 15:00 - 18:00

  4h

  50 (6 brīvas)

Dabaszinību mācību satura struktūra un sasniedzamie rezultāti skolēna lietpratības veidošanās procesā 1. - 4. klasēs.

Sākumskolas skolotāji,  Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) 1.-4. klašu dabaszinību skolotāji

Sākumskolas 1.- 4.klašu dabaszinību skolotāji tiek aicināti piedalīties un iesaistīties mācīšanās grupā, kuras saturs ietverts 40 stundu programmā. No vienas skolas aicinām vismaz divus vai vairāk skolotājus, lai turpmākajās mācību nodarbībās veidotos skolotāju  sadarbības prasmes. Skolotāju mācīšanās grupa mācības uzsāks februārī un tās turpināsies līdz jūnijam. Katru mēnesi notiks 4 stundu vai 8 stundu nodarbības, kuru datumi tiks laicīgi paziņoti. Skolotāju mācīšanās grupa aktīvi, galvenokārt, praktiski darbosies un  veidos tādu mācību procesu sākumskolas dabaszinību stundā, kas sekmēs skolēna dabaszinātniskās lietpratības attīstību. Programmas ietvaros skolotāji pēc savstarpējas vienošanās vēros divas mācību stundas klātienē un veiks stundas analīzi. Starp klātienes  mācību nodarbībām skolotāji praktiski īstenos savas  plānotās mācību stundas skolā, lai pēc tam dalītos ar veiksmīgiem piemēriem vai nepieciešamajām korekcijām stundas plānos.  Viss programmas saturs tiks sadalīts pa atsevišķiem moduļiem: Dabaszinību standarta un programas izpēte lietpratības jeb kompetences attīstīšanas kontekstā. Iepazīšanās ar lielajām  idejām, kas aptver skolēnam sasniedzamos rezultātus, kas saistīti ar izpratnes veidošanu par dabas parādībām un procesiem. Dažādās mācību satura plānošanas un realizācijas  iespējas skolās. Praktiska darbošanās, lai ikkatrā mācību stundā tiktu apgūta noteikta sasniedzamā rezultāta daļa attiecībā pret plānoto.  Attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieni ar mērķi veicināt  katra skolēna domāšanu par savu mācību procesu. Vispārīgu (caurviju) prasmju un iemaņu aktualizācija, kas skolēnam palīdzēs apgūto izmantot turpmākajā dzīvē. Pētnieciskā darba organizēšanas pamatprincipi. Vērtēšanas veidi snieguma uzlabošanai mācību procecā. Praktiskas pārbaudes darbu veidošanas nodarbības.

Uzzināt vairāk

  Mācīšanās grupa

  26.02.2020 15:00 - 18:00

  40h

  25 (0 brīvas)

Aktualitātes matemātikas mācību jomas saturā

Matemātikas joma (matemātika) 4.-12.klašu matemātikas skolotāji

Metodiskajā dienā pedagogi tiks iepazīstināti ar aktualitātēm par kompetenču pieeju mācību saturā matemātikas jomā. Pedagogi gūs izpratni par mācību programmu un mācību līdzekļu pilnveidotā mācību satura un pieejas īstenošanu un izmantošanas iespējām. Darba kārtība un pieteikšanās no 17.02.2020. www.riimc.lv

Uzzināt vairāk

  Metodiskā diena

  26.02.2020 14:00 - 17:00

  4h

  100 (0 brīvas)

Literatūras stunda skolēnu lietpratības attīstīšanai

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) latviešu valodas un literatūras skolotāji

Programmas mērķis ir  sagatavot  literatūras skolotājus  pārmaiņām mācību procesā, pilnveidojot kompetences par literatūras stundas plānošanu un struktūru, tās vadīšanu un skolēna mācīšanās prasmju attīstīšanu. Kursu dalībnieki  analizēs mācību materiālus, izvirzīs sasniedzamo rezultātu mācību stundā, pārrunās dažāda līmeņa mācību uzdevumu izmantošanu un atgriezeniskās saites nozīmi.  Paredzētas praktiskās nodarbības.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 18.02.2020 līdz 10.03.2020

  20h

  25 (1 brīvas)

Skolotāju palīgu pedagoģiskās kompetences mācību un audzināšanas darbā pirmsskolā (4. grupa) KURSI IR PAR MAKSU

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji skolotāju palīgi

Šobrīd bērni lielāko savas dzīves daļu pavada pirmsskolas izglītības iestādēs, tādēļ pedagogu palīgu loma ir būtiska bērnu emocionālās labsajūtas pilnveidē. Ikdienas procesā norisinās bērna vispārēja attīstība, izziņas procesi, izglītošanās un audzināšana. Svarīgi ir nodrošināt bērniem šos procesu nepārtrauktību. Zināšanas par bērna emocionālo attīstību, rotaļām un spēlēm ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem bērna turpmākajā attīstībā.

Lūgums iestādes rekvizītus ierakstīt piezīmēs, ja iestāde maksā par kursiem!

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 17.02.2020 līdz 27.02.2020

  12h

  25 (0 brīvas)

Konflikti un to risināšanas stratērģijas

Visu skolu pedagogi audzināšanas joma

Konflikti ir savstarpējo attiecību un dzīves organiska sastāvdaļa, un konfliktu noregulēšana mūsu sabiedrībā, it īpaši skolā, ir ikdienas darbs. Konflikti nav tikai destruktīvi, tie sniedz arī iespējas pārmaiņām. Svarīga ir konfliktu anatomija un iespējamie mijiedarbības veidošanas scenāriji. Tos risinot produktīvi, ir iespēja ieraudzīt jaunus resursus un sadarbības partnerus, kā arī skolēniem parādīt adekvātas izturēšanās modeļus problēmu risināšanā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 12.02.2020 līdz 26.02.2020

  6h

  27 (0 brīvas)

Atbalsts skolas vadībai skolēnu vērtību un tikumiskās audzināšanas veicināšanai skolā

Izglītības iestāžu vadība skolu vadības komanda: vismaz 2 cilvēki no katras skolas - direktors, direktora vietnieki audzināšanas darbā

Skolā nepieciešama plānveidīga, organizēta, reflektējoša un pārdomāta morāla audzināšana. Programma piedāvā skolas vadības komandām zinātnē balstītu atbalstu skolēnu vērtību un tikumiskās audzināšanas jomā, ņemot vērā izglītības satura reformas, projekta “Skola2030” nostādnes par vērtībām un tikumisko audzināšanu un starptautisko pieredzi šajā jomā. Dalībnieki varēs pilnveidot zināšanas par šo tēmu, iedziļināties izpratnē par skolas vadības lomu, kā arī iegūt prasmi praktiski plānot un pakāpeniski ieviest, īstenot un novērtēt, sadarbībā ar iesaistītajām pusēm, t.sk. skolotājiem, vecākiem un pašiem skolēniem. Mācīšanās procesā tiks izmantotas aktīvas metodes, darbs grupās, kolēģu atgriezeniskā saite, gadījumu analīze no Latvijas un ārzemēm, kā arī tiks praktiski apgūts inovatīvs un starptautiski validēts skolas izvērtēšanas rīks vērtību un tikumiskās audzināšanas jomā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 12.02.2020 līdz 11.03.2020

  9h

  20 (4 brīvas)

Mācību satura plānošana un īstenošana dizainā un tehnoloģijās 4. klasē (2.grupa)

Tehnoloģiju joma (tehnoloģijas, datorika, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības) Mājturības un tehnoloģiju skolotāji, kuri 2020./21.m.g. mācīs dizainu un tehnoloģijas 4.klasē

Dizaina un tehnoloģiju skolotāji, kuri 2020./21.gadā mācīs 4.klasē, analizēs dizaina un tehnoloģiju programmas parauga 4.klases tematus, plānos tematu apguves secību grupās, plānos temata mācību saturu  atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, veidos uzdevumus, kas attīsta mācīšanās prasmes un sniegs atgriezenisko saiti. Dalībniekiem izlasīt un ņemt līdzi dizaina un tehnoloģiju programmas paraugu 4. klasei (https://mape.skola2030.lv/resources/150). Lūdzu pieteikt 1-2 cilvēkus no skolas (tekstila un/vai koka un metāla tehnoloģijas).

 

Uzzināt vairāk

  seminārs

  27.02.2020 15:00 - 18:00

  4h

  30 (1 brīvas)

Savstarpējā mācīšanās un stundu vērošana matemātikas jomā

Matemātikas joma (matemātika) matemātikas skolotāji 4.-9.kl.

Programma tiks veidota kursu norises procesā, kur paši skolotāji nāks kopā un diskutēs, domājot par to, ko paši vairāk nesaprot un vēlas apgūt. Programmas gaitā skolotāji, kuri pieteikušies šiem kursiem,  paši vadīs mācību stundas, uz kurām tās vērot dosies citi 10 grupas dalībnieki. Pēc katras stundas notiks tās analīze, kura nodrošinās profesionālo pilnveidi stundu sagatavošanā un vadīšanā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  25.03.2020 14:00 - 17:00

  36h

  10 (7 brīvas)

Dabaszinību izzināšana pirmsskolā. 2. grupa

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Programmas saturs ir veidots, lai nodrošinātu  pirmskolas pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi, bērnu intereses radīšanai  par dabaszinībām, organizējot eksperimentēšanā balstītu pedagoģisko mācību  procesu. Nodarbību laikā tiks iegūtas idejas un ieteikumi eksperimentu izvēlei un eksperimentēšanas organizēšanai telpās un apkārtējā vidē  dabaszinībās pirmsskolā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 25.03.2020 līdz 02.04.2020

  12h

  25 (0 brīvas)

Aktualitātes vizuālās mākslas mācību procesā

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vizuālās mākslas skolotāji

Vizuālās mākslas skolotāji pilnveidos izpratni par aktualitātēm kompetenču pieejas mācību saturā, iepazīsies ar mācību programmu, tematiem un atbasta materiāliem, kā arī praktiskiem piemēriem, kā  veidot efektīvu mācību procesu vizuālajā mākslā 1.-6.klasēs.

Uzzināt vairāk

  Metodiskā diena

  25.03.2020 15:00 - 18:00

  4h

  100 (75 brīvas)

Izdegšana pedagoga darbā: problēmas un risinājumi

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Pedagogu profesija ir pakļauta stresam, kas var veicināt „ izdegšanas sindromu”. Lai novērstu iepriekš minēto, būtiski ir izprast, kā darbojas stresa,” izdegšanas sindroma” mehānisms.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 24.03.2020 līdz 31.03.2020

  8h

  25 (0 brīvas)

Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem (6. grupa) KURSI IR PAR MAKSU

Izglītības iestāžu tehniskie darbinieki

Programma papildinās  izglītības iestāžu tehnisko darbinieku zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Nodarbībās aktualizēs zināšanas par bērnu tiesībām un pienākumiem  izglītības iestādē, papildinās zināšanas par efektīvas saskarsmes veidiem un īpatnībām ar dažādu mērķgrupu bērniem, kā arī saskarsmes veidiem un īpatnībām atbilstoši bērna vecumposma īpatnībām. Kursu dalībnieki uzzinās, kur un kādos gadījumos ziņot par vardarbības gadījumiem un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem  izglītības iestādē.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  24.03.2020 09:00 - 15:00

  8h

  25 (20 brīvas)

Atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešana mācību procesā. 3. modulis "Pedagogu sadarbības organizēšana, stundu vērošana un analīze"

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) svešvalodu skolotāji

Profesionālās pilnveides programma (48h)  veidota kā atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā. Programma sastāv no četriem patstāvīgiem moduļiem: mācību procesa plānošana mācību priekšmetu jomas ietvaros (8h); caurviju prasmju apguves plānošana un īstenošana mācību procesā (12h); pedagogu sadarbības organizēšana, stundu vērošana un analīze(16h); mācību sasniegumu vērtēšana (12h). Katrā modulī (īstenošanas laiks februāris-maijs) paredzētas praktiskās nodarbības un mājas darbi.

Uzzināt vairāk

  Kursa modulis

  no 23.03.2020 līdz 20.04.2020

  16h

  25 (5 brīvas)

Mācības latviešu valodas un literatūras stundās, īstenojot kompetenču pieeju

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) latviešu valodas, literatūras skolotāji

Programma veidota skolotājiem, kuri 1.septembrī sāks mācīt latviešu valodu, literatūru 7.un 10.klasēs. Programma sastāv no vairākiem tematiskajiem blokiem: atšķirīgais mācību stundas struktūrā, mācību procesa diferenciācija;  satura plānošana  un sasniedzamais rezultāts 7., 10.klasē; kompleksi mācību uzdevumi, to veidošana; vērtēšana u.c. Paredzētas praktiskas darbnīcas, izstrādāto mācību materiālu aprobācija stundā, atklāto stundu vērošana un analīze.

Uzzināt vairāk

  kursi, praktiskās darbnīcas, atklātās stundas

  20.03.2020 10:00 - 17:00

  40h

  28 (0 brīvas)

Vērtību un tikumu izpratnes pilnveidošanas iespējas skolēnu tikumiskajā audzināšanā

Audzināšanas joma visi skoloāji

Skolotāji pilnveidos izpratni par vērtību un tikumu satura akcentiem mūsdienu tikumiskās audzināšanas kontekstā, tās izaicinājumiem mūsdienās, pilnveidos savas kompetences tikumiskās audzināšanas satura realizācijai un prezentēs savu mācību metodisko līdzekli skolēnu vērtību un tikumu izpratnes sekmēšanai

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 19.03.2020 līdz 25.03.2020

  6h

  25 (0 brīvas)

Aktualitātes mūzikas mācību procesā

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) mūzikas skolotāji

Mūzikas skolotāji pilnveidos izpratni par aktualitātēm kompetenču pieejas mācību saturā un mācību procesa plānošanu, lai veidotu efektīvu mācību procesu mūzikā.

Uzzināt vairāk

  Metodiskā diena

  18.03.2020 10:00 - 13:00

  6h

  100 (68 brīvas)

Pēctecība mācībās no pirmsskolas uz sākumskolu

Sākumskolas skolotāji,  Izglītības iestāžu vadība Sākumskolas skolotāji, kuri 2020./21.m.g. uzsāks darbu 1.klasē un direktoru vietnieki izglītības jomā

Konferences mērķis sniegt atbalstu sākumskolas skolotājiem, kas strādās 1. klasēs 2020/2021.m.g. pēctecības nodrošināšanā pārejā no pirmsskolas izglītības uz skolu. Programma un pieteikšanās būs pieejama www.riimc.lv no 2. marta.

Uzzināt vairāk

  Konference

  no 17.03.2020 līdz 18.03.2020

  5h

  0 (0 brīvas)

Dabaszinību mācību satura struktūra un sasniedzamie rezultāti skolēna lietpratības veidošanās procesā 1. - 4. klasēs.

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) 1.-4. klašu dabaszinību skolotāji

Mācību turpinājums programmas "Dabaszinību mācību satura struktūra un sasniedzamie rezultāti skolēna lietpratības veidošanās procesā 1. - 4. klasēs." esošās grupas dalībniekiem

Uzzināt vairāk

  mācīšanās grupa

  17.03.2020 10:00 - 14:30

  40h

  0 (0 brīvas)

Mācīšanās darbībā "Action learning" pirmsskolu izglītības iestāžu metodiķiem

Izglītības iestāžu vadība pirmsskolu izglītības iestāžu metodiķi

Programmā dalībniekiem būs iespēja rast risinājumus savām grūtībām darbā, atklāt resursus radošām pieejām, lai spētu situācijas risināt citādāk. Dalībnieki darbosies pēc metodes "Action learning" - mācīšanās darbībā, kas ir process, kurā tiek risinātas problēmas, notiek mācīšanās no pieredzes un refleksijas, paaugstinot sadarbošanos grupā un radošumu. Šī ir darba forma, kur izklāstot drošā vidē sarežģītās situācijas, tiek radītas jaunas idejas problēmu risināšanai.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 17.03.2020 līdz 31.03.2020

  12h

  13 (8 brīvas)

Aktualitātes sporta un veselības mācību jomā

Veselības un fiziskās aktivitātes joma (sports, veselība) sporta skolotāji

Sporta skolotāji pilnveidos izpratni par aktualitātēm kompetenču pieejas mācību saturā un veselības un drošības jautājumiem, iepazīsies ar mācību programmu, tematiem un atbalsta materiāliem, kā arī praktiskiem piemēriem, kā  veidot efektīvu mācību procesu sporta stundā. 

Uzzināt vairāk

  Metodiskā diena

  16.03.2020 12:00 - 16:00

  6h

  100 (2 brīvas)

Mācību stratēģijas īstenošanas iespējas krievu valodas (svešvalodas) stundās

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) krievu valodas (svešvalodas) skolotāji

Programmā dalībniekiem tiks pilnveidotas pašvadītas mācību stratēģijas un zināšanas par lasīšanas prasmes attīstīšanas un lietošanas iespējām krievu valodas (svešvalodas) stundās. Praktiskajās nodarbībās tiks apskatīti un apspriesti dažādi stratēģijas paņēmieni. Skolotāji tiks iepazīstināti ar Eiropas valodu portfeļa funkcijām un iespējām, veidojot pašvadīto mācīšanās kompetenci.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 16.03.2020 līdz 03.04.2020

  12h

  25 (4 brīvas)

Mērķtiecīgas mācību vides veidošana un mācību procesa organizēšana pirmsskolā 2. grupa

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Apgūstot prasmi izmantot metodi “runājošā siena”, pedagogi saplānos jēgpilnu,  pēctecīgu un bērniem saistošu pedagoģisko procesu vienam tematam atbilstoši bērnu vecumam pirmsskolā un uzskatāmi ieraudzīs sasaisti ar mācību jomām,  izvirzīs sasniedzamos rezultātus, veidos jēgpilnus uzdevumus tematam, lietos attīstošu atgriezenisko saiti, kā arī izveidos mācību vidi rotaļnodarbībām pirmsskolā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 12.03.2020 līdz 16.04.2020

  16h

  26 (0 brīvas)

Skolotāju palīgu pedagoģiskās kompetences mācību un audzināšanas darbā pirmsskolā(5. grupa) KURSI IR PAR MAKSU

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji skolotāju palīgi

Šobrīd bērni lielāko savas dzīves daļu pavada pirmsskolas izglītības iestādēs, tādēļ pedagogu palīgu loma ir būtiska bērnu emocionālās labsajūtas pilnveidē. Ikdienas procesā norisinās bērna vispārēja attīstība, izziņas procesi, izglītošanās un audzināšana. Svarīgi ir nodrošināt bērniem šos procesu nepārtrauktību. Zināšanas par bērna emocionālo attīstību, rotaļām un spēlēm ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem bērna turpmākajā attīstībā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 12.03.2020 līdz 19.03.2020

  12h

  25 (21 brīvas)

Dabaszinātņu mācību jomas priekšmetu satura struktūra un sasniedzamie rezultāti skolēna lietpratības veidošanās procesā 7.-9. klasēs

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) fizikas, ģeogrāfijas, bioloģijas, ķīmijas skolotāji


Dabaszinātņu mācību jomas skolotāji (fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija), kuri nav līdz šim dziļāk iepazinuši jauno mācību procesu skolēna lietpratības attīstībai, tiek aicināti  piedalīties un iesaistīties mācīšanās grupā, kuras saturs ietverts 32 stundu programmā.  No vienas skolas aicinām vismaz divus vai vairāk dažādu mācību priekšmetu skolotājus, lai turpmākajās mācību nodarbībās veidotos skolotāju  sadarbības prasmes. Skolotāju mācīšanās grupa mācības uzsāks martā un tās turpināsies līdz rudenim/oktobrim. Katru mēnesi notiks 4 stundu vai 8 stundu nodarbības, kuru datumi tiks laicīgi paziņoti. Skolotāju mācīšanās grupa aktīvi, galvenokārt, praktiski darbosies un  veidos tādu mācību procesu, kas sekmēs skolēna dabaszinātniskās pratības attīstību. Programmas ietvaros skolotāji pēc savstarpējas vienošanās vēros katrā priekšmetā divas mācību stundas klātienē un veiks mācību stundas analīzi. Starp klātienes  mācību nodarbībām skolotāji praktiski īstenos savas  izplānotās mācību stundas skolā, lai pēc tam dalītos ar veiksmīgiem piemēriem vai nepieciešamajām korekcijām stundas plānos.Pēc kopējām visu mācību priekšmetu ievadnodarbībām sekos programmas apguve pa atsevišķiem priekšmetiem.  Apgūstamais  programmas saturs tiks sadalīts pa atsevišķiem moduļiem: Dabaszinību standarta un programas izpēte lietpratības jeb kompetences attīstīšanas kontekstā. Iepazīšanās ar lielajām  idejām, kas aptver skolēnam sasniedzamos rezultātus, kas saistīti ar izpratnes veidošanu par dabas parādībām un procesiem. Dažādās mācību satura plānošanas un realizācijas  iespējas skolās. Praktiska darbošanās, lai ikkatrā mācību stundā tiktu apgūta noteikta sasniedzamā rezultāta daļa attiecībā pret plānoto.  Attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieni ar mērķi veicināt  katra skolēna domāšanu par savu mācību procesu. Vispārīgu (caurviju) prasmju un iemaņu aktualizācija, kas skolēnam palīdzēs apgūto izmantot turpmākajā dzīvē. Vērtēšanas veidi snieguma uzlabošanai mācību procecā un praktiskā pārbaudes darbu veidošana.

Uzzināt vairāk

  mācīšanās grupa

  no 11.03.2020 līdz 30.03.2020

  32h

  50 (25 brīvas)

Speciālās zināšanas pedagogiem bērnu tiesību aizsardzības jomā

Visi skolotāji

  Kursi

  no 11.03.2020 līdz 18.03.2020

  8h

  26 (0 brīvas)

Stresa pārvaldība un palīdzības iespējas

Izglītības iestāžu vadība pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji


Stress 21.gadsimtā tiek aplūkots kā viens no būtiskiem ietekmējošiem faktoriem darba kvalitātes nodrošināšanai, saskarsmē starp dažādiem indivīdiem, kā arī individuālās veselības saglabāšanai. Stress var būt gan pozitīvs faktors pārmaiņām, gan arī pārmaiņu kavējošs faktors, tādēļ ir svarīgi atpazīt, kas ir stress, kuras situācijas izraisa stresu kā organizācijai, grupai vai indivīdam, kādas ir stresa reakcijas un stresa pārvaldības, menedžmenta iespējas.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 11.03.2020 līdz 25.03.2020

  8h

  25 (7 brīvas)

Projekts "Durvis" - Mācības latviešu valodā: sistēmiska pieeja, veiksmes un pilnveidojamais (5. seminārs)

Izglītības iestāžu vadība skolu direktori, vietnieki

Rīgas 34. vidusskolas semināra “Mācības latviešu valodā: sistēmiska pieeja, veiksmes un pilnveidojamais” laikā tiks piedāvāta skolas pieredze, kas gūta, piedāvājot pamatskolas izglītojamiem, kuru dzimtā valoda ir krievu, apgūt visus priekšmetus latviešu valodā. Skolas direktore Nataļja Rogaļeva un direktores vietniece izglītības jomā Inga Sokolova stāstīs par to, kas jau paveikts, un to, uz kādiem jautājumiem atbildes vēl tiek meklētas. Seminārā par savu pieredzi, izstrādājot latviešu valodas mācīšanas metodiskos materiālus, stāstīs Latviešu valodas aģentūras Izglītības daļas Galvenā speciāliste, metodiķe Vineta Vaivade.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  10.03.2020 13:00 - 16:00

  4h

  50 (29 brīvas)

“Interaktīvās tāfeles (ActivInspire, Active Board) izmantošanas iespējas pirmsskolā”

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji pēc uzaicinājuma

Pedagogi gūs priekšstatu par interaktīvās tāfeles programmas  pielietošanas iespējām mācību procesā pirmsskolā. Pedagogi apgūs darbu ar programmas  pamatrīkiem, mācīsies izmantot programmas piedāvātās iespējas un veidot interaktīvus materiālus mācību procesa plānošanā un organizēšanā pirmsskolā,  kā arī mācīsies atrast un izmantot internetā pieejamos resursus darbam.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 10.03.2020 līdz 12.03.2020

  8h

  0 (-2 brīvas)

Mērķtiecīgas mācību vides veidošana un mācību procesa organizēšana pirmsskolā. 1. grupa

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Apgūstot prasmi izmantot metodi “runājošā siena”, pedagogi saplānos jēgpilnu,  pēctecīgu un bērniem saistošu pedagoģisko procesu vienam tematam atbilstoši bērnu vecumam pirmsskolā un uzskatāmi ieraudzīs sasaisti ar mācību jomām,  izvirzīs sasniedzamos rezultātus, veidos jēgpilnus uzdevumus tematam, lietos attīstošu atgriezenisko saiti, kā arī izveidos mācību vidi rotaļnodarbībām pirmsskolā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 10.03.2020 līdz 15.04.2020

  16h

  25 (0 brīvas)

Sadarbība mūzikas rotaļnodarbībās

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji pirmsskolas mūzikas skolotāji

Kursu programma aktualizē pirmsskolas mūzikas skolotāja kompetenču pieeju mācību procesā. Īpaši uzsverot caurvijas grupas  “sadarbība” pievēršanu mūzikas rotaļnodarbībās. Ierosmes gan plānošanā, gan ikdienas darba organizēšanā strādājot ar pirmsskolas vecuma bērniem.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 10.03.2020 līdz 27.03.2020

  8h

  27 (0 brīvas)

Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem (5. grupa) KURSI IR PAR MAKSU

Izglītības iestāžu tehniskie darbinieki

Programma papildinās  izglītības iestāžu tehnisko darbinieku zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Nodarbībās aktualizēs zināšanas par bērnu tiesībām un pienākumiem  izglītības iestādē, papildinās zināšanas par efektīvas saskarsmes veidiem un īpatnībām ar dažādu mērķgrupu bērniem, kā arī saskarsmes veidiem un īpatnībām atbilstoši bērna vecumposma īpatnībām. Kursu dalībnieki uzzinās, kur un kādos gadījumos ziņot par vardarbības gadījumiem un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem  izglītības iestādē.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  09.03.2020 09:00 - 15:00

  8h

  25 (19 brīvas)

Dabaszinību izzināšana pirmsskolā, 1. grupa

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Programmas saturs ir veidots, lai nodrošinātu  pirmskolas pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi, bērnu intereses radīšanai  par dabaszinībām, organizējot eksperimentēšanā balstītu pedagoģisko mācību  procesu. Nodarbību laikā tiks iegūtas idejas un ieteikumi eksperimentu izvēlei un eksperimentēšanas organizēšanai telpās un apkārtējā vidē  dabaszinībās pirmsskolā.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 05.03.2020 līdz 11.03.2020

  12h

  25 (0 brīvas)

Atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešana mācību procesā. 2. modulis "Caurviju prasmju apguves plānošana un īstenošana mācību procesā"

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda) svešvalodu skolotāji

Profesionālās pilnveides programma (48h)  veidota kā atbalsts pedagogiem kompetenču pieejas ieviešanā mācību procesā. Programma sastāv no četriem patstāvīgiem moduļiem: mācību procesa plānošana mācību priekšmetu jomas ietvaros (8h); caurviju prasmju apguves plānošana un īstenošana mācību procesā (12h); pedagogu sadarbības organizēšana, stundu vērošana un analīze(16h); mācību sasniegumu vērtēšana (12h). Katrā modulī (īstenošanas laiks februāris-maijs) paredzētas praktiskās nodarbības un mājas darbi.

Uzzināt vairāk

  Kursa modulis

  no 03.03.2020 līdz 31.03.2020

  12h

  25 (0 brīvas)

Personīgo resursu apzināšana un aktivizēšana pirmsskolas pedagoga darbā

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotāji

Pedagogiem ir būtiski izprast, ka tikai pats cilvēks ir atbildīgs par savas dzīves kvalitāti. Atklājot sevī intelektuālo, garīgo un emocionālo resursu daudzveidību, to savstarpējo mijiedarbību, pieaugušais var nostiprināt psiholoģisko komfortu, pašapziņu, pašizjūtu. Jo harmoniskāks būs pieaugušais, jo efektīvāks būs izglītošanas un audzināšanas darbs, kas savukārt labvēlīgi ietekmēs bērnu attīstību un izaugsmi.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  no 02.03.2020 līdz 25.03.2020

  12h

  25 (0 brīvas)

Garšīgu un veselīgu tomātu audzēšana: no sēklas līdz ražas novākšanai

Ķengarags,  Rīgā kopā

Ieskats tomātu šķirņu daudzveidībā. Padomi kā izaudzēt veselīgus stādus. Kā izaudzēt ražu bez ķīmiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem. Dārzniecības “Neslinko” pieredze, iespēja iegādāties Latvijā audzētas sēklas, lai izaudzētu garšīgus un veselīgus tomātus.

Uzzināt vairāk

  Kursi

  03.03.2020 18:00 - 21:00

  4h

  17 (16 brīvas)

Zīmēšanas pamati

Rīgā kopā,  Āgenskalns

  Kursi

  no 12.03.2020 līdz 26.03.2020

  9h

  17 (17 brīvas)

Zīda apgleznošana

Rīgā kopā,  Āgenskalns

  Kursi

  30.03.2020 18:00 - 20:15

  6h

  17 (17 brīvas)

Gleznošanas pamati

Rīgā kopā,  Āgenskalns

  Kursi

  no 09.04.2020 līdz 23.04.2020

  9h

  17 (16 brīvas)

Dzīvokļa funkcionālais plānojums un interjera dizaina stili

Āgenskalns,  Rīgā kopā

  Kursi

  no 20.04.2020 līdz 27.04.2020

  6h

  17 (16 brīvas)

Izproti sevi un citus. Spirāles dinamika.

Āgenskalns,  Rīgā kopā

  Kursi

  23.03.2020 18:00 - 21:00

  4h

  20 (20 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit