Sākums / Notikumi / Dabaszinību mācību satura struktūra un sasniedzamie rezultāti skolēna lietpratības veidošanās procesā 1. - 4. klasēs.

Dabaszinību mācību satura struktūra un sasniedzamie rezultāti skolēna lietpratības veidošanās procesā 1. - 4. klasēs.

Sākumskolas 1.- 4.klašu dabaszinību skolotāji tiek aicināti piedalīties un iesaistīties mācīšanās grupā, kuras saturs ietverts 40 stundu programmā. No vienas skolas aicinām vismaz divus vai vairāk skolotājus, lai turpmākajās mācību nodarbībās veidotos skolotāju  sadarbības prasmes. Skolotāju mācīšanās grupa mācības uzsāks februārī un tās turpināsies līdz jūnijam. Katru mēnesi notiks 4 stundu vai 8 stundu nodarbības, kuru datumi tiks laicīgi paziņoti. Skolotāju mācīšanās grupa aktīvi, galvenokārt, praktiski darbosies un  veidos tādu mācību procesu sākumskolas dabaszinību stundā, kas sekmēs skolēna dabaszinātniskās lietpratības attīstību. Programmas ietvaros skolotāji pēc savstarpējas vienošanās vēros divas mācību stundas klātienē un veiks stundas analīzi. Starp klātienes  mācību nodarbībām skolotāji praktiski īstenos savas  plānotās mācību stundas skolā, lai pēc tam dalītos ar veiksmīgiem piemēriem vai nepieciešamajām korekcijām stundas plānos.  Viss programmas saturs tiks sadalīts pa atsevišķiem moduļiem: Dabaszinību standarta un programas izpēte lietpratības jeb kompetences attīstīšanas kontekstā. Iepazīšanās ar lielajām  idejām, kas aptver skolēnam sasniedzamos rezultātus, kas saistīti ar izpratnes veidošanu par dabas parādībām un procesiem. Dažādās mācību satura plānošanas un realizācijas  iespējas skolās. Praktiska darbošanās, lai ikkatrā mācību stundā tiktu apgūta noteikta sasniedzamā rezultāta daļa attiecībā pret plānoto.  Attīstošas atgriezeniskās saites organizēšanas paņēmieni ar mērķi veicināt  katra skolēna domāšanu par savu mācību procesu. Vispārīgu (caurviju) prasmju un iemaņu aktualizācija, kas skolēnam palīdzēs apgūto izmantot turpmākajā dzīvē. Pētnieciskā darba organizēšanas pamatprincipi. Vērtēšanas veidi snieguma uzlabošanai mācību procecā. Praktiskas pārbaudes darbu veidošanas nodarbības.

Pieteikties

  Mērķauditorija

Sākumskolas skolotāji,  Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija)

1.-4. klašu dabaszinību skolotāji

 Profesionālās pilnveides forma

Mācīšanās grupa

  Lektors

Zina Jonušaite, Babītes vidusskola

  Norises laiks un vieta

26.02.2020 15:00 - 18:00

Kaņiera iela 15, Rīga

  Mācību stundu skaits

40
1 mācību stundas ilgums 45 minūtes

  Dalības maksa

RD IKSD padotības izglītības iestāžu pedagogiem bez maksas
citiem EUR 76.00

 Kontaktpersona

Daina Keidāne, t. 67105550, daina.keidane@riga.lv

  Vietas

25 (0 brīvas)

Pieteikties

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit