Sākums / Notikumi / Lietišķā valoda un publiskā runa (Centrs)

Lietišķā valoda un publiskā runa (Centrs)

Nodarbībās tiks raksturota lietišķa latviešu valoda, latviešu valodas kultūra, pašreizējās valodas normas, sniegta izpratne par to, kas ir kļūda un kas nav. Nodarbības palīdzēs rast atbildes uz strīdīgiem lietišķas valodas prakses jautājumiem. Klausītāji tiks iepazīstināti ar saīsinājumiem,  abreviatūrām, tiks skaidrots to  lietojums un pareizrakstība; no valodas prakses viedokļa tiks skaidroti arī diskutablie jautājumi lietišķajā saziņā.  Iegūtās  atziņas un apgūtās rakstīšanas – izteikšanās prasmes varēs piemērot savā praktiskajā darbā gan lietišķā mutvārdu saziņā, gan lietišķajos rakstos. Nodarbību otrajā daļā tiks sniegta informācija par valodas lietojumu publiskajā runā, analizētas biežāk pieļautās gramatikas, leksikas un pareizrunas kļūdas,  kā arī, pamatojoties uz šo informāciju, sniegti padomi, kā plānot un strukturēt savu vēstījumu, veidot to atbilstoši mērķauditorijai, padarīt to vienkāršu un viegli uztveramu.

Pieteikties

  Mērķauditorija

Rīgā kopā,  Centrs

 Profesionālās pilnveides forma

Kursi

  Lektors

Dite Liepa, Dr. philol. LU Latviešu valodas institūts

  Norises laiks un vieta

18.02.2020 17:30 - 20:30

25.02.2020 17:30 - 20:30

Rīgas N. Draudziņas vidusskola, Bruņinieku iela 24A

  Mācību stundu skaits

8
1 mācību stundas ilgums 45 minūtes

  Dalības maksa

26,40 EUR
26,40 EUR

 Kontaktpersona

Inga Liepniece, t.67105544, inga.liepniece@riga.lv

  Vietas

17 (4 brīvas)

Pieteikties

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit