Sākums / Jaunumi / 46899 rīdzinieki izvēlējušies apgūt jaunas iemaņas un prasmes

46899 rīdzinieki izvēlējušies apgūt jaunas iemaņas un prasmes

otrdiena, 2022. gada 20. decembris

Apgūt jaunas iemaņas un prasmes Eiropas Savienības fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” līdz 2022. gada nogalei izvēlējušies 46899 rīdzinieki, kas atbilst 58% no kopējā uzņemto dalībnieku skaita visā Latvijā.

Uzņemto rīdzinieku skaits pa kārtām:

1. kārta – 2104
2. kārta – 2167
3. kārta – 3834
4. kārta – 5038
Attālinātā kārta – 5429
5. kārta – 8811
6. kārta – 6648
7. kārta – 12475
8. kārta – 393
Iedzīvotāju pieprasītāko izvēļu vidū gadu gaitā ir bijusi IKT un elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozare, mūžizglītības kompetences, uzņēmējdarbības nozare, būvniecības nozare u.c.

Par projektu:
ESF fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb Mācību pieaugušajiem mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot vairāk nekā 45 miljonus eiro. Projekta īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.

Informācija vienkopus ir aplūkojama šeit un tīmekļvietnē.

Par karjeras konsultantu:
Lai mērķtiecīgāk varētu izvēlēties, ko apgūt nākotnē, rīdziniekiem ir iespēja saņemt bezmaksas karjeras konsultanta konsultācijas, kas palīdzēs atrast atbilstošāko mācību jomu. Konsultāciju iespējams saņemt klātienē Rīgas Izglītības un informatīvu metodiskajā centrā (iepriekš vienojoties par tikšanās laiku) vai pa tālruni 67105546, kā arī e-pastā: Kitija.Cipane@riga.lv.

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv.

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit