Sākums / Jaunumi / Ar 24 radošajām darbnīcām noslēdzies projekts “Atbalsts pirmsskolas pedagoģisko mērķu sasniegšanai”

Ar 24 radošajām darbnīcām noslēdzies projekts “Atbalsts pirmsskolas pedagoģisko mērķu sasniegšanai”

piektdiena, 2019. gada 1. marts

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā 2019. gada 26. februārī notika projekta “Atbalsts pirmsskolas pedagoģisko mērķu sasniegšanai” noslēguma pasākums PIEREDZE. LABĀS PRAKSES PIEMĒRI. REZULTĀTI, kuru apmeklēja rekordliels skaits pirmsskolu vadītāju, vietnieku, metodiķu un pedagogu.

 

Iedvesmojošs, aizraujošs, interesants, superīgs, praktisks, daudzveidīgs, radošs, izzinošs, vērtīgs – tā vienā vārdā pasākumu raksturoja 208 dalībnieki.

1. daļā  ekspertu vadībā dalībnieki meklēja atbildes uz jautājumiem: “Vai viegli būt bērnam?”, “Kāpēc pedagogiem ir svarīgi mācīties un augt kopā?”, “Kā sadarboties un kopā mācīties?”, bet 2. daļā Rīgas pirmsskolu izglītības iestāžu vadītāji, vietnieki un pedagogi 24 darbnīcās un stendos prezentēja projekta rezultātus:  kā veicās ar kopīgo mācīšanos, kādas aktivitātes tika īstenotas, ko pedagogi apguva, izmēģināja un ieviesa savā pedagoģiskajā darbā. 

Pirmsskolām aktuālas tēmas bija:

Projekta dalībnieki kā galvenos ieguvumus atzīmēja: izpratne par kompetenču pieeju, jaunas zināšanas, metodes, pieredzes apmaiņa, daudz praktisku ideju, sadarbība ar kolēģiem, speciālistiem, vecākiem, nodarbību vadīšana un darba plānošana, vides uzlabošana, valodas pilnveide, kolēģu iepazīšana u.c.

Pedagogi aptaujas anketās norādīja, ka iegūtās kompetences nākotnē izmantos, uzlabojot mācību procesu: veiksmīgāk plānos darbu, izmantos jaunas metodes un paņēmienus, dalīsies ar idejām, varēs piedāvāt bērniem jaunas mācīšanās metodes, varēs uzlabot mācību procesu, atrisinās problēmas, veidos labāku sadarbību ar kolēģiem, ņems vērā bērna intereses, profesionālāk sadarbosies ar vecākiem, iekārtos labāku, bērna attīstībai piemērotu mācību vidi, uzlabos latviešu valodas lietojumu, izmantos piktogrammas, žestus, uzlabos pasaku stāstīšanu u.c.

Noslēguma pasākuma dalībnieki  atzinīgi vērtēja dalīšanos pieredzē, idejas, aktivitātes un spēles, sadarbības iespējas, kā arī kopā mācīšanos.

Daudziem dalībniekiem Stīvena un Koveja atziņa “Ja vēlaties nelielas izmaiņas, mainiet savu uzvedību, ja vēlaties strauju, kvalitatīvu lēcienu, mainiet savas paradigmas” būs iedvesma piedalīties izglītojošos projektos arī turpmāk.

Pasākuma foto pieejami šeit

Lai izdodas!

Darba grupa: D.Sondare, A.Krečko, S.Katkeviča

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit