Sākums / Jaunumi / British Council un RIIMC kopprojekts skolām “Darīt kopā” uzsāk savu ceļu 2019. gada 13. augustā

British Council un RIIMC kopprojekts skolām “Darīt kopā” uzsāk savu ceļu 2019. gada 13. augustā

otrdiena, 2019. gada 20. augusts

British Council pārstāvniecība Latvijā un Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs 2019. gada 13. – 14. augustā uzsāka kopprojekta skolām “Darīt kopā” (“Building Trust through Collaboration”) īstenošanu. Tajā ar 5 Latvijas pašvaldību Izglītības pārvalžu uzaicinājumu piedalās 14 skolu skolotāji no Liepājas, Rēzeknes, Rīgas, Jūrmalas un Ventspils latviešu un mazākumtautību skolām, veidojot skolu sadarbības pārus.

 

Projekta mērķis ir veicināt sadarbību starp latviešu un mazākumtautību skolām ideju un pieredzes apmaiņai mācību procesa organizācijas un vadības kvalitātes pilnveidei, gatavojoties kompetenču pieejas ieviešanai 2020./21. mācību gadā - starp viena vai dažādu priekšmetu skolotājiem, vadības komandām, metodisko komisiju vadītājiem u.c., mācoties un īstenojot sadarbības projektu kopā, kā arī izmantojot Lielbritānijas skolu pieredzi un idejas. Kopumā tiks īstenoti 7 projekti.

Pirmajā tikšanās reizē skolu komandas prezentēja savas vizītkartes, iekļaujot informāciju par abām partnerskolām un cilvēkiem, kuri darbosies projektā, atbildot uz jautājumu – kāpēc mums ir svarīgi piedalīties.

Detalizētai skolu sadarbības projektu izstrādei notika 2 dienu ievadseminārs atpūtas kompleksā “Turbas” Ikšķiles novada Turkalnē. Galvenās tēmas bija pievērstas sadarbības izpratnes jautājumiem un sadarbības prasmju attīstīšanai starp projekta skolām, publicitātes aspektiem un praktiskai projektu plānošanai un vadīšanai:

1. Sadarbības dažādie aspekti izglītībā: skolotājs – skolotājs; skola – skola; pilsēta – pilsēta. (Inga Pāvula, projekta satura vadītāja)

 2. Kā strādāt  ar sociālajiem medijiem? Kā plānot skolu projektu publicitāti. (Kristīne Tjarve, British Council pārstāvniecības Latvijā komunikācijas vadītāja)

3. Praktiskā projektu vadība. (Signe Neimane, projekta vadītāja)

Ieskats skolu komandu ieguvumos:

“Negaidījām, ka mums izdosies tik labi sadarboties ne tikai darba grupā, bet arī ar citiem kolēģiem un projekta vadību”. /Rēzekne/

“Sašaurinājām un konkretizējām mērķi, rezultātus, saplānojām iesaistīto cilvēku skaitu, sākām veidot konkrētu aktivitāšu plānu.” /Rēzekne/

“Ieguvām jaunus draugus. Pilnībā visu pārstrādājām.” /Jūrmala/

“Negaidījām, ka projekts tik ļoti aizraus, jaunas iepazīšanās.” /Rīga.

“Ļoti precīza un plānota darba organizācija. pozitīva sadarbība divu dienu garumā.” /Liepāja/

“Precizējām un īsinājām sava projekta mērķi, konkretizējām projekta rezultātus. Gaidas attaisnojās.” /Rīga/

“”Ieslēdzās” realitātes sajūta – tas jādara būs konkrētiem cilvēkiem, jāatrod tam laiks. “Baigais” menedžments!” /Rīga

Lai top sadarbības projekti un ieceres īstenojas! Paldies visiem projekta dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos un mācīšanos darīt kopā!

 

Rakstu sagatavoja Inga Draveniece, projekta “Darīt kopā” vadītājas asistente

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit