Sākums / Jaunumi / ERASMUS+ Projekta “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi” mācību plānošanas sanāksme Kauņā

ERASMUS+ Projekta “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi” mācību plānošanas sanāksme Kauņā

ceturtdiena, 2018. gada 22. marts

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs  kā partnerorganizācija piedalījās   ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekta “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi (contract Nr. 2017-1-LT01-KA201-035254) plānošanas sanāksmes mācību aktivitātē Kauņas Pedagogu tālākizglītības centrā ar mērķi iepazīt partnervalstu izglītības iestāžu  mācību procesa organizāciju, skolēnu mācīšanās sasniegumus un pedagogu prasmi veidot labvēlīgu, drošu un motivējošu skolas vidi. Projektu koordinē Kauņas Pedagogu tālākizglītības centrs. Sanāksmes laikā tika apspriesta projekta norises gaita, lomu un pienākumu izpilde, budžeta sadalījums, komunikācijas un informācijas apmaiņa dalībnieku starpā, kā arī projekta rezultātu izplatīšana, ietekme un novērtējums.

Projekts ilgs līdz 2019. gada 1.oktobrim.

 

Kauņas Pedagogu tālākizglītības centrā  piedalījās partnervalstu pārstāvji no Kauņas Pedagogu tālākizglītības centra (Lietuva), “Fitjar upper secondary school” (Norvēģija), “KPDoNE - KOCAELİ provincial directorate of education” (Turcija) un Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra. Projekta dalībnieki  no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas un Turcijas kopīgās diskusijās vienojās par gatavojamo mācību materiālu komplekta struktūru, saturu, mācīšanās rezultātiem un metodēm, kā arī par katra partnera pienākumiem, laika grafiku un informācijas apmaiņu materiālu izstrādes procesā. Rezultātā tiks sagatavots skolēnu kritiskās domāšanas attīstīšanas uzdevumu krājums un metodiskie ieteikumi pedagogiem. Mācību materiālu komplekts tiks veidots trim vecuma grupām: pirmsskolas skolēniem, sākumskolas- pamatskolas skolēniem un  vidusskolas skolēniem. Projekta dalībnieki piedalījās arī darbnīcā, kuras laikā tika diskutēts par inovatīvi attīstošu kvalitatīvu izglītību un augstākās domāšanas prasmju attīstīšanu skolēniem.


Foto no projekta arhīva. Projekta komanda Kauņā, pirmās projekta sanāksmes laikā

Tika apmeklētas projektā iesaistītās Kauņas pilsētas partnerskolas: Kauņas Panemūnes sākumskola, Kauņas pirmsskolas izglītības iestāde “Giliukas”, Kauņas  Kazimira  proģimnāzija un  Kauņas ģimnāzija “Saule”.  Katrā skolā vai pirmsskolas izglītības iestādē  bija iespēja izstaigāt un iepazīt skolu, tās vēsturi un tradīcijas,  vērot mācību nodarbības,  lai pēc tam diskutētu un apspriestu par skolā un stundās  redzēto un dzirdēto. Pēc iestāžu iepazīšanas prezentācijām  bija iespēja  uzdot jautājumus skolotājiem un skolas administrācijai, lai labāk iepazītu un izprastu skolas ikdienu.

Nākošā plānotā projekta mācību aktivitāte notiks aprīļa beigās Norvēģijā (Fitjar upper secondary school), kuras laikā notiks mācību nodarbības  par augstākā līmeņa radošās un kritiskās domāšanas attīstīšanu. 

Informāciju sagatavoja - D.Keidāne, S.Graudiņa; Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit