Sākums / Jaunumi / ERASMUS+ Projekta “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi” mācību sesija Fitjārā (Norvēģija)

ERASMUS+ Projekta “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi” mācību sesija Fitjārā (Norvēģija)

piektdiena, 2018. gada 11. maijs

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs kā partnerorganizācija piedalījās   ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekta “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi” (contract Nr. 2017-1-LT01-KA201-035254) ar mērķi uzlabot dalībnieku kompetences, lai efektīvi attīstītu radošumu, augstāku kritiskās un radošās domāšanas līmeni, kā veicināt veiksmīgu problēmu risināšanu un attīstīt praktiskās iemaņas, lai attīstītu dalībniekos speciālās prasmes, kas nepieciešamas, lai izveidotu augstas kvalitātes izglītojošus produktus.

 

Fitjāras vidusskolā (Norvēģija) piedalījās partnervalstu pārstāvji no Kauņas Pedagogu tālākizglītības centra (Lietuva), Kauņas Panemūnes sākumskolas, Kauņas pirmsskolas izglītības iestādes “Giliukas”, Kauņas  Kazimira  proģimnāzijas un  Kauņas ģimnāzijas “Saule”, Fitjāras vidusskolas (Norvēģija), KPDoNE - KOCAELİ izglītības direktorāta (Turcija) un Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra. Projekta dalībnieki  mācījās un uzlaboja savas zināšanas par inovatīvi attīstošu kvalitatīvu izglītību un augstākās domāšanas prasmju attīstīšanu, dalījās pieredzē par kritiskās domāšanas metodēm un aktīvi piedalījās diskusijās, kā pareizi izmantot katru kritiskās domāšanas metodi, tām pielāgojot uzdevumus.

Partnervalstu pārstāvji kopīgās diskusijās vienojās par gatavojamo mācību materiālu komplekta struktūru, saturu, mācīšanās rezultātiem un metodēm, kā arī par katra partnera pienākumiem, laika grafiku un informācijas apmaiņu materiālu izstrādes procesā.

Foto no projekta arhīva. Projekta komanda Fitjārā, pirmās mācību sesijas laikā.

Mācību sesijas laikā tika apmeklētas:

 • Fitjāras pilsētas Rimbareides Bērnu un jauniešu skola,
  Rimbareides Bērnu un jauniešu skola ir bērnu un jauniešu skola, kas atrodas Fitjar pašvaldībā, Hordalandā. Skolā ir 366 studenti, un tie ir sadalīti 18 klasēs. Skolai svarīgas jomas ir mācību vide, profesionālā un personiskā attīstība, lasīšanas un rakstīšanas apmācība un IKT.
  Rimbareides bērnu un jauniešu skolas devīze: “Zināšanas un draudzība roku rokā”.
 • Rietumu Norvēģijas Lietišķo zinātņu universitāte,
  Western Norwegian University of Applied Sciences ( Norwegian : Høgskolen på Vestlandet ) ir Norvēģijas valsts augstākās izglītības iestāde, kas izveidota 2017. gada janvārī, apvienojot agrāk neatkarīgās koledžas piecās pilsētiņās: Bergena, Fērde, Haugesunda, Sogndala un Storda. Vecākās programmas saistībā ar skolotāju izglītību Stordā aizsākušās 1839. gadā. Kopējais studentu skaits ir aptuveni 16000, un tajā ir 1400 akadēmisko un administratīvo darbinieku.
  Rietumu Norvēģijas Lietišķo zinātņu universitāte nodrošina profesionālo izglītību veselības un sociālo zinātņu, inženierzinātņu, ekonomikas un administratīvās zinātnes, mūzikas un mācību jomā. Tiek piedāvātas bakalaura un maģistra līmeņa, tālākizglītības un doktorantūras (doktorantūras) līmeņa izglītības programmas.
 • Bergenas Amālijas Skramas tālākizglītības skola,
  Amālija Skramas vidusskola (Amalie Skram videregåendeskole) atrodas Bergenas centrā, kas dibināta 2014. gadā, skolas nosaukums ir atmiņā un par godu rakstnieka Amālijai Skramai (1846-1905). Skola piedāvā mācību priekšmetus “Plašsaziņas līdzekļi un komunikācija”,“Studiju specializācija”,“Pakalpojumu sniegšana”, “Transports un būvniecības studijas vispārējās izglītības kvalifikācijai”.

Izglītības iestādēs  bija iespēja iepazīt vidi, to vēsturi un tradīcijas, vērot mācību nodarbības,  lai pēc tam diskutētu un apspriestu par skolā un stundās  redzēto un dzirdēto. Pēc iestāžu iepazīšanas prezentācijām  bija iespēja  uzdot jautājumus skolotājiem un skolas administrācijai, lai labāk iepazītu un izprastu izglītības iestāžu ikdienu.

Nākošā plānotā projekta mācību aktivitāte notiks novembra sākumā Turcijā KPDoNE - KOCAELİ izglītības direktorātā (KPDoNE - KOCAELİ provincial directorate of education), kuras laikā turpināsies mācību nodarbības par augstākā līmeņa radošās un kritiskās domāšanas attīstīšanu. 

Projektu koordinē Kauņas Pedagogu tālākizglītības centrs. Projekts ilgs līdz 2019. gada 1. oktobrim.

Informāciju sagatavoja – S.Graudiņa, I.Liepniece; Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit