Sākums / Jaunumi / Erasmus+ projekta “Skola, kas mācās” rezultātu izplatīšanas konference

Erasmus+ projekta “Skola, kas mācās” rezultātu izplatīšanas konference

piektdiena, 2018. gada 12. oktobris

RIIMC jau otro gadu koordinē Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projektu “Skola, kas mācās” (Leading to Learn Together -  LELETO), kura partneri ir Ventspils Izglītības pārvalde, Tartu universitāte (Igaunija), Utenas izglītības centrs (Lietuva), Silēzijas universitātes nodibinājums EDU-RES (Polija) un Līdsas pilsēta (Anglija).

 

Projekta mērķis ir izveidot jaunu pieeju pedagogu profesionālajai pilnveidei - pieredzē balstīta pedagogu profesionālā izaugsme un atbalsts.

Projekta gaitā ir notikušas piecas mācību vizītes visās dalībvalstīs ar mērķi iepazīties, izpētīt un atklāt skolu labo praksi profesionālās pilnveides organizēšanā. Kopumā partneri ir apmeklējuši 41 skolu un 17 pirmsskolas, vairākas bibliotēkas, kultūras un izglītības centrus, interešu izglītības iestādes, kas sniedz nozīmīgu ieguldījumu profesionālajā pilnveidē, sadarbojoties ar skolām.

Projekta otrajā gadā partneri apkopoja labās prakses piemērus un sagatavoja rokasgrāmatu, kas ir domāta skolu vadītājiem, pedagogiem un pašvaldībām. Rokasgrāmata ir sagatavota angļu, latviešu, poļu, lietuviešu un igauņu valodās un ir pieejama katra partnera mājas lapā no š.g. 1. novembra. Rokasgrāmatu veido katras valsts izglītības un profesionālās pilnveides konteksts, kam seko labās prakses piemēri.

4. un 5. oktobrī partneri un uzaicinātie viesi pulcējās projekta rezultātu izplatīšanas konferencē Rīgā. Konferencē piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku, kas aktīvi iesaistījās rokasgrāmatas labās prakses piemēru analīzē un diskusijās par to praktisku pielietošanu citos kontekstos. Konferences otrajā dienā dalībnieki devās uz vairākiem ar izglītību nesaistītiem uzņēmumiem: Swedbanka, SEB banka, Scandi Motors, Maxima un Tiesnešu mācību centrs ar mērķi iepazīt pieredzi darbinieku profesionālās pilnveides organizēšanā un vajadzību izzināšanā. Šīs tikšanās veicināja diskusiju par pieredzes pārņemšanu un izmantošanu skolas kontekstā.

​   

  

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit