Sākums / Jaunumi / Izglītības attīstības projekts "Izglītība izaugsmei" 2014. gada novembris - 2015. gada 17. - 18. jūnijs

Izglītības attīstības projekts "Izglītība izaugsmei" 2014. gada novembris - 2015. gada 17. - 18. jūnijs

pirmdiena, 2015. gada 9. marts

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopš 2014. gada novembra īsteno izglītības attīstības projektu „Izglītība izaugsmei”. Projekta mērķis ir veicināt izpratni par izglītības procesu attīstību un mērķtiecīgu inovāciju ieviešanu.

Mērķa sasniegšanai esam izvirzījuši šādus uzdevumus: apzināt un popularizēt labās prakses piemērus inovāciju ieviešanā, aktivizēt skolas vadību izzinošai un radošai darbībai, veicināt pedagoģiskā personāla ieinteresētību savā un skolas attīstībā, veicināt Rīgas skolu vadību sadarbību. 

 

. Projektu veido 3 aktivitātes :

  1. Skolu komandu darba grupas „Domājam, darām kopā”

Šīs aktivitātes ietvaros skolu komandas (2 - 4 vadības pārstāvji no skolas, tai skaitā skolas direktors) darbojas trīs mācību grupās: „Efektīva cilvēkresursu vadība”, „Efektīvas komandas veidošana un vadība” un „Skolas stratēģija Rīgas attīstības kontekstā”.  Piedalās 46 skolas, 150 dalībnieki.

  1.  Pedagogu radošās darbības konkurss „Radi, rādi, redzi”

Aktivitātes mērķis ir aktivizēt pedagogu radošo darbību un veicināt mūsdienīgu pētnieciski praktisko mācību metožu izmantošanu. Konkursa laikā pedagogi demonstrē kādu no pētnieciski praktiskajām mācību metodēm citiem pedagogiem, piemēram, mācību eksperiments, pētnieciskais laboratorijas darbs, pētījums, spēles, projekts, mācīšanās ārpus klases. Dalībai konkursā ir pieteikti 98 dalībnieki.

  1. Skolu veiksmes stāsti „Mācot mācāmies paši”

Skolas veiksmes stāstus skolas attīstībā, mācību darbā, audzināšanas darbā, ārpusklases pasākumos, darbā ar vecākiem un citās jomās demonstrē citu skolu pedagogiem atklātajās metodiskajās pēcpusdienās, semināros, diskusijās un citos veidos pēc skolas ieskatiem. Aktivitātē ir pieteikti 46 veiksmes stāsti.

Projekts „Izglītība izaugsmei” noslēgsies ar  „Izglītības forumu” 2015. gada 17.-18. jūnijā.

Projekta aktivitātes „Radi. Rādi. Redzi.” un „Mācot mācāmies paši” ir publiski pieejamas interesentiem. Plašāka informācija ir meklējama pedagogu profesionālo kompetenču pilnveides plānā: www.riimc.lv

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit