Sākums / Jaunumi / Metodiskā diena “Mūsdienīgs un efektīvs mācību process sākumskolā”

Metodiskā diena “Mūsdienīgs un efektīvs mācību process sākumskolā”

ceturtdiena, 2019. gada 31. oktobris

     2019. gada 24. oktobrī Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs organizēja  metodisko dienu sākumskolas skolotājiem un direktoru vietniekiem “Mūsdienīgs un efektīvs mācību process sākumskolā”, kas notika Rīgas Franču licejā, Mēness ielā 8. Pasākums bija plaši apmeklēts - piedalījās 140 sākumskolas pedagogi.

 

     Metodiskā diena norisinājās divās daļās. Pirmajā daļā Rīgas Franču liceja direktores vietniece izglītības jomā Ilze Mateviča dalījās pieredzē par pārmaiņu vadīšanu sākumskolā, uzsākot mērķtiecīgu pārmaiņu procesu sākumskolā un uzsverot, ka pārmaiņu laikā būtiski ir uzdrīkstēties sapņot un darīt, nebaidīties kļūdīties un uzņemties atbildību (prezentācija). Savukārt, Rīgas 84. vidusskolas sākumskolas skolotāja Gunta Sakaviča rosināja pedagogus domāt, vai caurviju prasmes ir kā atslēgas, ar kurām var atslēgt visu, varbūt tās vienkārši ir saknes un spārni un kas 21.gadsimta jauniešiem noderēs vairāk (prezentācija). Rīgas Imantas vidusskolas skolotāja  Iveta Veinberga runāja par to, kā efektīvāk organizēt skolotāju savstarpējo sadarbību (prezentācija). Otrajā daļā notika 6 meistarklases, kur trīs bija paredzētas sākumskolas skolotājiem un trīs -direktoru vietniekiem. Skolotājiem meistarklases vadīja : Inga Lūse, Rīgas Franču liceja sākumskolas skolotāja, par tēmu “Kā veicināt skolēna pašvadītu mācīšanos?”, Inga Kauškale, Mežciema pamatskolas matemātikas un informātikas skolotāja,  par tēmu “Digitālās iespējas mācību stundās- palīgs vai slogs?”, Gunta Sakaviča, Rīgas 84. vidusskolas sākumskolas skolotāja, par tēmu “Ceļojums Bruņa pasaulē”. Direktoru vietniekiem meistarklases vadīja: Ilze Mateviča,  Rīgas Franču liceja direktores vietniece izglītības jomā, par tēmu “Atgriezeniskās saites sniegšana un saņemšana””, Inita Alvatere, Mežciema pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā, par tēmu “Atbalstošas un motivējošas mācību vides veidošana skolā” , Indra Markova, sertificēta supervizore, par tēmu “Sadarbības lielceļš”.     RIIMC metodiskās dienas darba grupa pateicas praktiķiem par pieredzes apmaiņu un aicina visus pedagogus iegūtās  prasmes un zināšanas izmantot profesionālās kompetences pilnveidei mācību procesā.

     Sagatavoja: Kitija Čipāne, RIIMC Izglītības vadības un projektu nodaļas galvenā speciāliste

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit