Sākums / Jaunumi / Noslēdzies ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekts “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi''

Noslēdzies ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekts “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi''

otrdiena, 2020. gada 21. janvāris

Noslēdzies ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekts “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi (contract Nr. 2017-1-LT01-KA201-035254)
 

 

2019. gada 1.decembrī noslēdzies ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekts “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi (contract Nr. 2017-1-LT01-KA201-035254), kurā Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs piedalījās kā partnerorganizācija. Projekts risinājās no 2017. gada un to koordinēja Kauņas Pedagogu tālākizglītības centrs (Lietuva). Kā  partneri darbojās mācību iestādes: “Fitjar upper secondary school” (Norvēģija), “KPDoNE - KOCAELİ provincial directorate of education” (Turcija) un Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (Latvija).

Projekta gaitā ir notikušas gan vietējās aktivitātes, kuru laikā interesentiem sniegta informācija par projekta norisi un pieejamiem materiāliem, kas noderīgi pedagogiem, gan starptautiskās mācību aktivitātes, kuru laikā 2 RIIMC darbinieki guva gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas, kā stiprināt esošās kritiskās domāšanas prasmes un izveidot kritiskās un radošās domāšanas attīstīšanas mācību līdzekļus skolēniem un pedagogiem. Šis projekts bija vērsts uz tādu prasmju attīstīšanu, kā dziļās domāšanas, kritiskās un radošās domāšanas mācīšanās metodes pedagoģiskajā mācību procesā.  Projekts deva iespēju partnerorganizācijām, kas darbojas pedagogu kvalifikācijas paaugstināšanā,  izveidot  kritiskās un radošās domāšanas attīstīšanas mācību līdzekļus skolēniem un pedagogiem (skolotājiem, vecākiem) starptautiskā mērogā. Projekta gaitā notika mobilitātes braucieni uz projektā iesaistītajām dalībvalstīm. Katrā no projektā iesaistītajām valstīm (Lietuva, Turcija, Norvēģija, Latvija)  norisinājās semināri saskaņā ar projektā plānotajām tēmām. Kā kopējais projekta  rezultāts ir elektroniskā salikumā izveidots skolēnu kritiskās un radošās  domāšanas attīstīšanas uzdevumu krājums un metodiskie ieteikumi pedagogiem, vecākiem. Mācību materiālu komplekts ir veidots trim vecuma grupām: pirmsskolas skolēniem, sākumskolas- pamatskolas skolēniem un  vidusskolas skolēniem. Ar izveidoto materiālu  tika iepazīstināti projekta katras partnervalsts apmēram 30 pedagogi. Šo uzdevumu krājums un metodiskie ieteikumi pieejami https://riimc.lv/lv/projekti/aktivi/efektiva-starptautiska-partneriba-katra-skolena-panakumi

 

Materiālos tiek atklātas tēmas dažādos mācību priekšmetos: dabas zinībās, matemātikā, sociālajās zinībās, latviešu valodā, angļu valodā, vizuālajā mākslā, rokdarbos, klases stundām atsevišķi un arī integrēti.

Visi projektā iesaistītie pedagogi tika aicināti uz projekta 2 noslēguma pasākumiem 2019. gada septembra beigās un 2020. gada janvārī. Viens no pasākumiem katram dalībniekam bija viena vērota stunda, bet otrs noslēguma pasākums notika RIIMC š.g. 8. janvārī.

Septembrī ieinteresētākajiem un aktīvākajiem Rīgas vispārizglītojošo skolu un arī pirmsskolu pedagogiem, kuri labprāt iesaistījās projekta materiālu izpētē un aprobācijā, tika piedāvāts vērot divas atklātās mācību stundas, kurās tika izmantotas kritiskās domāšanas metodes un uzdevumi.

Atklātās stundas vēroja arī projekta partneri 2019. gada aprīlī Rīgas 84.vidusskolā un Rīgas 94.vidusskolā, kad Rīgā viesojās katras partnervalsts 2 dalībnieki. Ļoti interesanta viņiem šķita angļu valodas stunda Rīgas 94.vidusskolā (skolotāja Dita Grigore), jo stundas tēmu un notiekošo ārzemju viesiem bija vieglāk uztvert saistībā ar izmantoto angļu valodu.

Septembrī viena stunda no piedāvātajām bija angļu valoda 4. klasē Rīgas Ziepniekkalna vidusskolā, otra bija fizikas stunda 10. klasē Rīgas 45.vidusskolā. Pēc abām stundām notika nelielas sarunas par vērojumiem stundās. Sarunu laikā skolotāji un vērotāji labprāt dalījās pārdomās un pieredzē. Paldies atklāto stundu vadīšanā skolotājām Ditai Grigorei no Rīgas Ziepniekkalna vidusskolas un Marikai Melnei no Rīgas 45.vidusskolas.

            Iesakām skolām pēc iespējas iepazīties ar abiem izveidotajiem materiāliem cerībā, ka katrā skolā ir arī kāds angļu valodas speciālists, kas var palīdzēt tiem skolotajiem, kuri angļu valodā nav tik stipri. Materiālus izmantot varētu sākt tieši angļu valodas skolotāji, bet mēs zinām, ka mūsu vidū ir arī daudz radošu un svešvalodas zinošu sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas pedagogu, kuri ir citu mācību priekšmetu vadošie speciālisti. Lai izdodas!


 

Informāciju sagatavoja:

Daina Keidāne, projekta “Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi” RIIMC koordinatores asistente

Sandra Graudiņa, projekta koordinatore

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit