Sākums / Jaunumi / Noslēdzies Forums “Izglītība izaugsmei 2018”

Noslēdzies Forums “Izglītība izaugsmei 2018”

trešdiena, 2018. gada 20. jūnijs

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) š.g. 13. un 14.jūnijā organizēja savu ceturto izglītības forumu “Izglītība izaugsmei 2018”, kas norisinājās biznesa augstskolā Turība. Šī gada tēma PĀRMAIŅAS gan vadībai, gan pedagogiem.

Forumā iedvesmojāmies no 9 dažādiem referentiem, piedalījāmies 8 dažādās ekspertdarbnīcās, uzlādējāmies 8 enerģiju darbnīcās, kā arī mācījāmies no dažādu skolu gūtās pieredzes projektā “Atbalsts skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai” (sīkāk lasīt šeit) un no labās prakses piemēriem – pedagogu radošās meistarības konkurss “Radi. Rādi. Redzi – Stunda Latvijas simtgadei” (par RRR konkursu forumā sīkāk lasīt šeit).

Forumā par pārmaiņām atvērtu organizāciju dalījās pieredzē Rīgas Biznesa skolas pārmaiņu vadības konsultants un docents Dr. Atis Zakatistovs*. Organizācijas psiholoģe Katrīna Ošleja* stāstīja par situatīvo līderību, kā mācīt sevi un ļauties pārmaiņām, ļaut citiem iemācīties pašiem, bet Anita Gaile* kā biznesa trenere un koučs runāja par organizāciju kā nepārtrauktu attīstību. Savukārt Ogres 1.vidusskolas direktors  un Iespējamās misijas idejas nesējs Igors Grigorjevs* informēja par pārmaiņu vadību izglītības iestādē un vērsa uzmanību uz astoņām viņa pieredzē būtiskām domām un pirmās dienas noslēgumā par Swedbank attīstību pastāstīja Swedbank Latvija personāla pārvaldes vadītāja Agita Jākobsone*, pieminot mācīšanos kā Swedbank iekšējās kultūras pamatu.

Foruma otrajā dienā  ar savu pieredzi par to,  kādi ir nākotnes izaicinājumi un nodarbināmības risinājumi un dzīvot līdzi laikam izglītībā, dalījās Tatjana Volkova, Banku augstskolas profesore, bet Lelde Vaivode*, sociālā taisnīguma aktīviste, stāstīja par to, ka mainās skola un maināmies mēs, kas īsti notiek pārmaiņu procesā un kas jau ir mainījies un vēl mainīsies? Visus klausītājus ar savu mieru apbūra apzinātības treneris Ansis Jurģis Stabingis*, kurš pastāstīja par apzinātību skolā kā palīgu skolotājiem un skolēniem. Nekur nevajagot skriet un steigties cilvēkiem, lai visu dara roboti. Otrās dienas noslēgumā motivācijas treneris Rolands Eglītis* dalījās ar savu reālo dzīves pieredzi saistībā ar motivāciju, kā es pats varu būt pārmaiņu radītājs un pasauli veidot tādu, kā tieši es vēlos.

RIIMC komanda vēlas izteikt pateicību visiem referentiem, enerģijas darbnīcu un ekspertdarbnīcu vadītājiem, kuri visus dalībniekus iedvesmoja un uzlādēja, kā arī izteikt pateicību vairāk kā 300 foruma dalībniekiem, kas atnāca un piedalījās. Paldies Biznesa augstskolai Turība par sadarbību, atbalstu un viesmīlīgo uzņemšanu!

Foruma bildes pieejamas šeit!

Informāciju sagatavoja Sandra Graudiņa, Zane Namatēva (RIIMC)

*uzklikšķinot uz referanta vārda ir pieejama viņa piedāvātās prezentācijas slaidrāde

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit