Sākums / Jaunumi / Par aktualitātēm saistībā ar pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanu

Par aktualitātēm saistībā ar pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanu

ceturtdiena, 2018. gada 2. augusts

 

Informējam par pēdējā laika aktualitātēm un tuvākā laika pasākumiem, kas saistīti ar Valsts izglītības satura centra (turpmāk - VISC) īstenotā ESF projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” jeb Skola2030 darbu pie pilnveidotā mācību satura un pieejas vispārējā izglītībā.

Izmaiņas normatīvajos dokumentos un mācību satura un pieejas ieviešanas laika grafikā

2018.gada 21.jūnijā Saeima 3.lasījumā pieņēma grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas sniedz iespēju IZM virzīt uz apstiprināšanu Ministru kabinetā pirmsskolas izglītības vadlīnijas, valsts pamatizglītības standartu un vispārējās vidējās izglītības standartu, brīvāk plānot procesu sākumskolas posmā, jo to vairs neierobežos 40 minūšu stundas nosacījums, kā arī tālāk detalizēt izglītības satura plānošanas principus un pieeju vidusskolā.

Šis lēmums arī nozīmē, ka bērni mācības pirmajā klasē uzsāks septiņu nevis sešu gadu vecumā, tādēļ atbilstoši tam Skola2030 pārskatīs mācību saturu un mācību līdzekļus pirmsskolai un pamatizglītības 1.posmam, tajā skaitā tiks veidoti papildu mācību līdzekļi attiecīgā vecuma bērniem.

Tāpat šis lēmums nozīmē to, ka pilnveidotā mācību satura un pieejas pakāpeniska ieviešana vispārējā izglītībā Latvijā sāksies gadu vēlāk nekā sākotnēji plānots:

2019.gada 1.septembrī stāsies spēkā pilnveidotais mācību saturs un pieeja pirmsskolā, 2020.gada 1.septembrī – 1., 4., 7. un 10.klasē, 2021.gada 1.septembrī – 2., 5., 8. un 11.klasē, 2022.gada 1.septembrī – 3., 6., 9. un 12.klasē.

Informējam arī, ka VISC jūlija beigās plāno nodot IZM virzīšanai uz apstiprināšanu Ministru kabinetā pirmsskolas izglītības vadlīnijas un pamatizglītības standartu, bet vasaras beigās – vispārējās vidējās izglītības standartu. Skola2030 turpina darbu pie satura dokumentu un mācību līdzekļu izstrādes, kā arī gatavojas aprobācijas semināriem projekta pilotskolām un citiem informatīviem un izglītojošiem pasākumiem.

Plānotie pasākumi skolotājiem, pašvaldību izglītības jomas vadītājiem un speciālistiem

Šī gada 27. septembrī Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības namā, Merķeļa ielā 13 notiks Skola2030 organizēta konference “Lietpratība pamatizglītībā”, kuras mērķis ir nostiprināt izpratni un veidot dialogu par skolotāja kā mācību vadītāja lomu, lai katram skolēnam būtu iespēja iegūt mūsdienīgas lietpratības izglītību.

Šoreiz konferencē īpaši aicināti piedalīties visu mācību jomu un mācību priekšmetu skolotāji, kuri strādā ar pamatskolas skolēniem un kuri līdz šim nav iesaistījušies Skola2030 mācībās vai citās aktivitātēs. Vietu skaits konferencē ir ierobežots. Līdz 13. augustam iespējams pieteikt interesi dalībai konferencē un turpmākās informācijas saņemšanai šajā saitē: https://ej.uz/konf_sept_2018.

Tiem, kuri būs izrādījuši interesi dalībai, augusta vidū tiks nosūtīts aicinājums reģistrēties uz konferenci un vairāk informācijas. Vairāk informācijas par konferenci Skola2030 Facebook lapā: https://www.facebook.com/Skola2030/

Aicinām Jums sekot projekta aktualitātēm mūsu mājas lapā www.skola2030.lv.

Ar cieņu
Velga Kakse,
projekta vadītāja
velga.kakse@831.visc.gov.lv

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit