Sākums / Jaunumi / Par Rīgas pilsētas/novada mācību priekšmetu olimpiāžu organizēšanu un norisi 2020./2021. m.g.

Par Rīgas pilsētas/novada mācību priekšmetu olimpiāžu organizēšanu un norisi 2020./2021. m.g.

trešdiena, 2020. gada 9. septembris

Informējam, ka Valsts izglītības un satura centrs 2020./2021. izsludinājis šādas novada/pilsētas mācību olimpiādes un noteicis to norises veidu un laiku:

Lai ievērotu  09.06.2020. Ministru kabineta noteikumus Nr. 360   “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” (turpmāk – Noteikumi), Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (turpmāk – Centrs) ir saskaņojis ar RD IKSD Izglītības pārvaldi  kārtību, kādā 2020./2021. m.g. organizējamas 2. posma (Rīgas pilsētas) mācību priekšmetu olimpiādes.

Olimpiādes, kuras saskaņā ar VISC noteikto paredzēts organizēt klātienē, šajā mācību gadā jāorganizē katrā skolā, nevis pēc rajonu principa kā citus gadus, tādējādi maksimāli izvairoties no Covid-19 infekcijas izplatīšanās.  Pirms katras olimpiādes Centrs sagatavos rīkojumu par olimpiādes norises kārtību, iekļaujot tajā visu nepieciešamo informāciju veiksmīgai olimpiādes norisei. Šobrīd plānojam, ka VISC sagatavotie un Centra pavairotie olimpiādes uzdevumi tiks izsniegti katras skolas atbildīgajai personai iepriekšējā dienā pirms olimpiādes dienas Kaņiera ielā 15 - līdzīgi, kā tas tiek darīts ar eksāmenu uzdevumu izsniegšanu.

Skolām ir nosūtīta tabula ar aptauju par prognozējamo skolas skolēnu skaitu pa olimpiādēm, kurā lūdzam sniegt visus nepieciešamos datus (prognozējamais skolēnu skaits, atbildīgais par skolēnu datu ievadi, ziņas par olimpiādes vadītājiem, novērotājiem un darbu labotājiem u.c.). līdz 15.09.2020. Gadījumos, ja no skolas uz pilsētas/novada olimpiādi virzīsiet 1-2 skolēnus, Centrs meklēs risinājumus, kā iespējami efektīvi, bet tai pašā laikā epidemioloģiski droši risināt šādus gadījumus. Atkārtoti vēršam uzmanību uz drošības pasākumiem, kuri jāievēro saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu arī olimpiāžu drošai norisei Jūsu skolā.

Attiecībā uz tiešsaistes olimpiādēm organizatorisku izmaiņu šajā mācību gadā nav. Lūdzam sekot līdzi informācijas Centra mājas lapā un iepazīties ar rīkojumiem par olimpiāžu organizēšanas kārtību Rīgas pilsētā.

Aptaujas tabula šeit

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit