Sākums / Jaunumi / Projekta “Darīt kopā” noslēguma pasākums “Sadarbība. Pieredze. Uzticēšanās.” 2020. gada 14. augustā

Projekta “Darīt kopā” noslēguma pasākums “Sadarbība. Pieredze. Uzticēšanās.” 2020. gada 14. augustā

piektdiena, 2020. gada 4. septembris

“Šis projekts ir stāsts par vērtībām sabiedrībā, kas vienota, kurā cits citu uzklausa, ieklausās un dara kopā, kurā esam tik dažādi, bet ar to arī stipri, ja to apzināmies un spējam to novērtēt”, tā pasākuma noslēgumā raksta viens no dalībniekiem. Šķiet, ka šī atziņa ļoti tieši raksturo projektā paveikto un sasniegto. Skolu sadarbības projekti ilga gandrīz gadu, taču dažas iecerētās aktivitātes pārtrauca ārkārtas situācija. Kā rezultātā nācās pārcelt arī noslēguma pasākumu no aprīļa uz augustu. Tas bija viens no pirmajiem lielajiem pasākumiem, kad dalībnieki varēja pulcēties klātienē. Tāpēc prieks par tikšanos bija divreiz tik liels.

Noslēguma pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāja Britu padomes Latvijā vadītāja Zane Matesoviča, savukārt par projektu “Darbīgās kopienas Latvijā” stāstīja Britu padomes Latvijā projektu vadītāja Kristīne Ļeontjeva. Savās pārdomās par cilvēku stereotipiem, bailēm, personīgo robežu pārvarēšanu dalījās režisore Krista Burāne, sakot, ka “cilvēki, nav plēsēji pat tad, ja strādā gaļas paviljonā”. Kristas stāstītais un uzņemto filmu fragmenti dalībniekus rosināja domāt par attiecībām ar sevi, savu komforta zonu un sabiedrību.

Pasākuma otrajā daļā projekta dalībnieki vadīja pieredzes darbnīcas, kurās dalījās ar projekta ieceri, ieguvumiem un izaicinājumiem.

Pasākuma noslēguma dalībnieki dalījās savās pārdomās un atziņas par dzirdēto, redzēto un pārdomāto:

  1. Prieks, ka daudziem izdevies radīt mazus brīnumus.
  2. Darīt to, kas sākotnēji šķiet biedējošs, uzdrīkstēties. Bet vēl labāk – darīt to KOPĀ.
  3. Sadarbība un kolēģu atbalsts ir ceļš uz jaunām idejām un izaicinājumiem. Vajag darīt un nebaidīties no grūtībām.
  4. Svarīgi ir problēmu apzināties, saprast, kā un ar ko to risināt sadarbojoties, tikai tā var ko mainīt jeb “zem stāvoša akmens ūdens netek”.
  5. No šodienas es sapratu, ka nedrīkst stāvēt uz vietas vai malā, bet jāturpina pilnveidoties, laiks izkāpt no komforta zonas.
  6. Domāju par turpinājumu. “Robežas” jau atklātas.
  7. Praktizēt brīvību. Nebaidīties no sadarbības un kļūdām. Uzticēties pieredzei. Mainīt skatu punktu. Iet ārā no komforta zonas.
  8. Kopīgi plānojot, var izdarīt lielas lietas.

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit