Sākums / Jaunumi / Projekta "K-10" atklāšanas pasākums "Sapņu komanda"

Projekta "K-10" atklāšanas pasākums "Sapņu komanda"

trešdiena, 2020. gada 29. janvāris

 

     22. janvārī Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā darbu sāka projekts “K-10” ar mērķi palīdzēt skolām izveidot reālu sadarbības modeli pārmaiņu vadīšanai un ieviešanai savā skolā. Projekta dalībniekiem tika organizēts projekta iedvesmas pasākums “SAPŅU KOMANDA”. 15 darbnīcas un 14 lektori par komandas veidošanu, motivēšanu, iedvesmošanu un pastāvēšanu.

     Rīta iedvesmas stāstā par KOMANDAS SPĒKU dalījās finanšu nozares komandas vadītāja, grāmatu un pašizaugsmes metožu autore Jolanta Jerāne, kas uzskata, ka komandas spēks ir vienotībā, un vadītājs ir tas, kurš veido un sargā šo vienotību. Jolanta akcentē vārdu ATTIEKSME: A – atgriezeniskā saite, T - taisnīgums, T - tolerance, I - ieklausīšanās, E - elastīgums, K - komunikācija, S - saspēle, M – mērķis un E – enerģija kā galvenos atslēgas vārdus komandas veidošanai. Jolanta uzsver, ka katram vadītājam ir tādi darbinieki, kādus viņš ir pelnījis, un katram darbiniekam ir tāds vadītājs, kādu viņš ir pelnījis.

     Katrs dalībnieks pasākuma laikā varēja apmeklēt 3 dažādas darbnīcas saistībā ar komandas veidošanu, mērķu izvirzīšanu un saliedētību. Lūk, neliels ieskats dažās darbnīcās. Biznesa konsultante un trenere Jana Strogonova darbnīcā APZINĀTIES SAVAS STIPRĀS PUSES uzsvēra, ka ir būtiski apzināties, fokusēties uz savām stiprajām pusēm un tās ir jāattīsta, jo tā var gūt lielus panākumus.  Stiprā puse ir tā, kas mūs stiprina. Darbnīcā SAPULCE/ TIKŠANĀS AR PIEVIENOTO VĒRTĪBU sertificēta supervizore, koučs un Audemio.lv vadītāja Indra Markova dalījās ar rīkiem, instrumentiem, lai veiksmīgi novadītu sapulci/ tikšanos un kopīgi ar dalībniekiem izpētīja, kādi mēdz būt tipiskākie šķēršļi veiksmīgai sapulcei. Izaugsmes trenere, koučs un Izdzivotvirsotnes.lv vadītāja Lāsma Poļikeviča darbnīcā VIENOTAS VĒRTĪBAS, MISIJA, VĪZIJA. KĀ UN KĀDĒĻ TĀS DEFINĒT? deva iespēju dalībniekiem piedzīvot vērtību, misijas un vīzijas radīšanas procesu, apzināties to nozīmīgumu un rast idejas to iedzīvināšanai skolās. Treneris Jānis Vītols darbnīcā KAS VEIDO KOMANDAS SALIEDĒTĪBU? praktiski aplūkoja komandas saliedētības fāzes, ar ko atšķiras spēcīgas komandas no trauslām komandām. Dalībnieki iejutās “vadītāja” un “sekotāja” lomās, lai mācītos viens no otra pieredzes. Darbnīcā KĀ MOTIVĒT NEAKTĪVUS SKOLOTĀJUS? dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar motivācijas sistēmu un aizdomāties par saviem personīgajiem standartiem un disciplīnu, ko izvirza paši sev. Uzņēmējs, motivators un dzīves zinātnieks Niks Jansons uzsvēra, ka pat visneinteresantākās lietas var padarīt par interesantām. Viss atkarīgs no paša attieksmes. Niks uzskata, ka ir jāizvirza pareizi jautājumi, lai sasniegtu mērķi, piem., ko es varu izdarīt, lai mani skolēni izdarītu vēl vairāk? Kā es varētu motivēt savus skolēnus izdarīt labāk?

     Dienas noslēgumā stratēģiskās, pārmaiņu un kvalitātes vadības konsultante un Dynamic University valdes locekle Līna Dzene uzdeva projekta dalībniekiem - skolu komandām - veikt FUNKCIJU UN ATBILDĪBAS AUDITU savās skolās. Funkciju audits ir esošo funkciju un procesu izvērtējams. Skolu komandām ir jāizvērtē funkciju un pienākumu sadale, kā arī darbinieku noslodze. Funkciju audits skolām ļaus ieskatīties šī brīža situācijā, sniegs ieteikumus darba organizācijai un materiālus vadītājiem, uz kura bāzes pieņemt lēmumus. Nākamā tikšanās reize plānota februāra beigās, kad skolu komandas prezentēs savus FUNKCIJU AUDITUS. Redzēsim, kā viņiem būs gājis.

Rakstu sagatavoja Zane Namatēva Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra Izglītības vadības un projektu nodaļa galvenā speciāliste

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit