Sākums / Jaunumi / Projekts “Darīt kopā II”

Projekts “Darīt kopā II”

pirmdiena, 2020. gada 26. oktobris

British Council pārstāvniecība Latvijā un Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs 2020. gada 22. oktobrī uzsāka kopprojekta skolām “Darīt kopā II” (“Building Trust through Collaboration II”) īstenošanu.

 

Tajā ar 4 Latvijas pašvaldību Izglītības pārvalžu uzaicinājumu piedalās 12 skolu skolotāji no Viļānu novada, Ludzas novada, Rīgas un Pierīgas (Stopiņu novads) latviešu un mazākumtautību skolām, veidojot skolu sadarbības pārus.

Projekta mērķis ir uzlabot sadarbību starp latviešu un mazākumtautību skolām, izglītojot dažādu mācību priekšmetu skolotājus un 8. vai 9. klašu skolēnus par reālās dzīves problēmrisināšanas metodēm vietējā kopienā/novadā. 

 

Ieguvumi:

1) skolotāji iemācīsies problēmu risināšanas metodiku,

2) uzlabosies sadarbība starp latviešu un mazākumtautību skolām,

3) tiks identificēta reāla apkaimes/novada problēma un sniegts tās risinājums.

 

Pirmajā tikšanās reizē skolu komandas prezentēja savas vizītkartes, iekļaujot informāciju par abām partnerskolām un raksturojot savu apkaimi/novadu.

Lai sekmīgi uzsāktu sadarbības projektu, pirmā nodarbība sākās ar iepazīšanos “Darbīgās kopienas” kopienu līderu vadībā. Semināra laikā, izmantojot dažādas aktivitātes, dalībnieki galvenokārt runāja un domāja par sevi (kas es esmu, kas mani raksturo, kā veidojies mans profesionālās izaugsmes ceļš, ko es gaidu no projekta, cik pats esmu gatavs iesaistīties rezultāta sasniegšanā, kāda būs mana atdeve. Tālākais darbs 2020. gadā notiks attālināti. Jaunās metodikas apguve projekta dalībniekiem notiks 3 tiešsaistes nodarbībās, kuras vadīs 2 fasilitatori – K. Ļeontjeva un I. Zvejniece. Bet savu veikumu dalībnieki demonstrēs jau 2021. gada janvārī klātienē, lai sniegtu atgriezenisko saiti par saprasto, darīto, veiksmēm un grūtībām ceļā uz rezultātu.

 

Šobrīd esam ceļa sākumā. Paldies visiem projekta dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos un mācīšanos būt un darīt kopā!

Rakstu sagatavoja Inga Draveniece, projekta “Darīt kopā II” vadītājas asistente

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit