Sākums / Jaunumi / Projekts “Kā kļūt par vadītāju pirmsskolā”

Projekts “Kā kļūt par vadītāju pirmsskolā”

trešdiena, 2019. gada 20. marts

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) 2019. gadā īsteno projektu “Kā kļūt par vadītāju pirmsskolā” (100h).

Projekta mērķis ir sagatavot 25 topošos pirmsskolas vadītājus sekmīgas vadītāja karjeras uzsākšanai.

 

Projekta īstenošana norisinās  4 posmos:

1. posms – pretendentu pieteikšanās, atsūtot CV un Motivācijas vēstuli;

2. posms – tests “Perspektīvo vadītāju kompetenču novērtēšana un attīstība”;

3. posms  - profesionālās pilnveides programmas īstenošana;

4. posms – projekta izvērtējams un noslēgums.

Projektam tika iesniegti 21 pretendentu pieteikums no Rīgas pirmsskolas  izglītības iestādēm, atbalstu saņēma 20 dalībnieces, bet dalību projektā turpina 19 topošās pirmsskolu vadītājas no Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēm.  

 Esam ļoti gandarīti un lepni, ka interesi par RIIMC projektu ”Kā kļūt par vadītāju pirmsskolā” ir izrādījušas arī citas pašvaldības un projektā tika iesaistītas 10 topošās pirmsskolu vadītājas gan no Rēzeknes, Daugavpils, Bauskas, Dundagas, Jelgavas, Ozolniekiem un Tīnūžiem. Tas nozīmē, ka kopumā projektā mācās 29 dalībnieces.   

Šobrīd norisinās projekta 3.posms – profesionālās pilnveides programmas īstenošana. Tās ietvaros topošās vadītajās apgūst tādas tēmas kā darba tiesiskās attiecības; pārmaiņu vadīšana pirmsskolā;  koučings vadītāja darbā; lietvedības un normatīvo aktu izpratne  un analīze; organizācijas kultūra, vīzija, vērtības mērķi; lietišķā etiķete un pārliecinošas prezentācijas prasmes; saskarsme un konfliktu risināšanas stratēģijas; komandas veidošana.

 Programmas ietvaros paredzēta arī prakse dažādās Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī ēnošanas prakse uzņēmumos.

Projekta noslēgumā topošajām vadītājām vajadzēs prezentēt savu vīziju “Es “X” pirmsskolas vadītāja”.

 

Sagatavoja: Kitija Čipāne, projekta “Kā kļūt par vadītāju pirmsskolā” vadītāja.

 

Ieskats jau notikušajās aktivitātēs:

1. att. Projekta vadītāja Kitija Čipāne  kārto organizatoriskus jautājumus.

2. att. Projekta dalībnieces uzklausa “Līderības testa” vadītājas S. Pallo norādes un ieteikumus

3.  att. Projektu dalībnieces plāno budžetu

4.att. Sadarbības aktivitāte “Vardīšu locīšana”

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit