Sākums / Jaunumi / Projekts “Panākumi visiem” ir noslēdzies!

Projekts “Panākumi visiem” ir noslēdzies!

otrdiena, 2020. gada 22. decembris

     Projekts "Panākumi visiem" tika radīts vispārizglītojošo skolu pedagogiem, kuri strādā ar bērniem, kuriem nepieciešams īpašs atbalsts (speciālās izglītības programma, individuālie mācību plāni). Tā mērķis bija - iemācīties izvēlēties un izmantot visefektīvāko pieeju, lai skolēni saņemtu sev visatbilstošāko atbalstu ceļā uz panākumiem.

     Projekts uzsākās š.g. februārī, tas tika izstrādāts kā pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Panākumi visiem: efektīva pieeja darbā ar bērniem ar speciālām vajadzībām” 52h apjomā. Projektā tika plānotas teorētiskās un praktiskas nodarbības, “Atvērtās durvis” dažādās Rīgas skolās un dalībnieku darbošanās ekspertu vadībā. Katram dalībniekam vajadzēja darboties kopā ar ekspertu – speciālo skolu pedagogu,  kopā vadīt mācību stundas, kopīgi atrodot labākās individuālās metodes un pieejas skolēniem ar īpašu atbalstu.

 

     Projekts sākās ar nodarbībām par tēmu, kas ir iekļaujošā izglītība un par citādā pieņemšanu  - empātiju Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas pedagogu vadībā. Projekta programmā bija iespēja apmeklēt 3 “Atvērtās durvis” dažādas speciālās skolās – Rīgas 3. pamatskolā, Rīgas 5. pamatskolā un Rīgas Valda Avotiņa pamatskolā.

     Covid-19 pandēmijas dēļ projekts tika apturēts no marta līdz septembrim.

     Projekts atsākās septembrī ar atkaltikšanās nodarbību “Pedagogi un dažādie ZPD” Rīgas Nacionālajā bibliotēkā, kuru vadīja SIA Audemio vadītāja Indra Markova. Nodarbībā “Pedagogi un dažādie ZPD” atcerējāmies, kas tika apgūts projekta sākumā, ko stundās izmantojam pašlaik,  ko vēl vēlamies uzzināt.

     Oktobrī, attālinātajā nodarbībā, skolotāji  apguva tēmu “Individuālā plāna izveide un īstenošana” Rīgas 1. pamatskolas ekspertu  vadībā. Novembrī notika nodarbības par tēmu “Sadarbība ar vecākiem un skolas personālu” Rīgas 3. pamatskolas pedagogu vadībā. Novembra beigās dalībnieki piedalījās online darbnīcās “Motivācijas lēciens matemātikas stundās” lektores Antras Blāzes, Rīgas 3. pamatskolas skolotājas,  un “Pasper soli pretim” lektores Ilzes Jerātes, Rīgas Kultūru vidusskolas skolotājas vadībā. Projektu finālā dalībnieki prezentēja savus ieguvumus, zaudējumus, izvirzītās un sagaidītās gaidas projekta sākumā un beigās, to visu apkopojot  projekta portfelī - "Mans portfelis".  Procesu vadīja psiholoģe Inga Dreimane.

     Sakām lielus PALDIES iesaistītajiem lektoriem un dalībniekiem.
     Attēlos projektu dalībnieki.


Rakstu sagatavoja Zane Namatēva, Rīgas izglītības un informatīvi metodiskā centrs Izglītības vadības un projektu nodaļas galvenā speciāliste

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit