Sākums / Jaunumi / RIIMC uzsāk projektu "Palīdzēsim bērniem iekļauties"

RIIMC uzsāk projektu "Palīdzēsim bērniem iekļauties"

pirmdiena, 2021. gada 15. februāris

   Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (turpmāk – RIIMC) ir uzsācis projektu “Palīdzēsim bērniem iekļauties”. Projekts radīts ar mērķi veicināt iekļaujošas izglītības īstenošanu vispārizglītojošā skolā. Pedagogi projektā uzzinās par sadarbības nozīmi bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanā, iegūs idejas un padomus, kā risināt uzvedības problēmas starp skolēniem, kā uzlabot sadarbību ar vecākiem, kā veidot individuālos plānus un tiks iepazīstināti ar lasītprasmes komponentiem. 

   Projekts veidots moduļu sistēmā un norisināsies visu 2021. gadu. Pagaidām visas moduļu nodarbības ir plānotas tiešsaistē.

 

Moduļa galvenās tēmas:

  • Sadarbība ar skolas personālu, vecākiem, skolēniem. Sadarbība caur pienākumu. Juridiskās sekas.
  • Skolēnu uzvedības problēmas.
  • Skolēnu individuālā plāna izveide un īstenošana.
  • Citādā pieņemšana. Darbs ar iebraucēju bērniem. 
  • Kā palīdzēt skolēnam iejusties jaunajā vidē? Kā palīdzēt iejusties attālinātajā mācību procesā? 
  • Disleksija un diskalkulācija u.c. tēmas.

   1. modulis “Sadarbība ar skolas personālu un vecākiem, ar skolēniem. Sadarbība caur pienākumu. Juridiskās sekas.” norisinājās š.g. 11. februārī platformā MS Teams lektores Zandas Rūsiņas vadībā. Lektore informēja pedagogus par sadarbības nozīmi gan ar vecākiem un pedagogiem, gan ar pašvaldību, gan ar citiem bērnu tiesību aizsardzības struktūrvienībām, sniedza padomus, kā rīkoties dažādās situācijās, kā motivēt ikvienu personu pildīt savus pienākumus bērnu tiesību nodrošināšanā.

   Katrā modulī RIIMC ir aicinājis dalīties pieredzes stāstā par aktuālu tēmu kādu no audzēkņu vecākiem, kuri ar to saskarās ikdienā. 1. modulī pieredzes stāstā dalījās mamma Kristīne Deņosiva, uzsverot galvenās nianses par bērniem ar speciālām vajadzībām mājas vidē un ļāva dalībniekiem aizdomāties par vecāku sajūtām audzinot bērnu ar speciālām vajadzībām.

   Par turpmāko norisi, moduļu tēmām un datumiem sekojiet www.riimc.lv.

Rakstu sagatavoja Zane Namatēva,
Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra Izglītības vadības un projektu nodaļas galvenā speciāliste

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit