Sākums / Jaunumi / Seminārs par lasītprasmi Rīgas Anniņmuižas vidusskolā

Seminārs par lasītprasmi Rīgas Anniņmuižas vidusskolā

piektdiena, 2018. gada 23. marts

12.martā Rīgas Anniņmuižas vidusskolā uz semināru “Lasītprasme kā viens no pamatelementiem kompetenču pieejai mācību saturā” pulcējās galvaspilsētas skolu pedagogi. Šo semināru organizēja Rīgas Anniņmuižas vidusskolas vadības komanda sadarbībā ar Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru.

 

Rīgas Anniņmuižas vidusskolas direktore Tatjana Pulle, sveicot 54 galvaspilsētas pedagogus, informēja, ka šī ir semināra pirmā daļa, kam turpinājums sekos rudenī. Direktores vietnieks Mihails Basmanovs informēja par projektu “Kompetenču pieeja mācību saturā”, kā rezultātā skolēni attīstīs svarīgas zināšanas, prasmes un attieksmes, starp kurām nozīmīga vieta ierādāma skolēnu lasītprasmei. M.Basmanovs uzsvēra, ka bērna un jaunieša attīstību un vispārējās izglītības satura apguves kvalitāti vistiešāk ietekmē skolotāji, jēgpilni iesaistot katru skolēnu mācībās un veidojot atbilstošu mācību vidi.

Rīgas Anniņmuižas vidusskolas skolotājas semināra klausītājiem demonstrēja praktiskus integrēto stundu paraugus, aicinot skolēnu lomā iejusties pašiem pedagogiem. Varēja vērot divas matemātikas stundas – direktores vietnieces izglītības jautājumos Irinas Baikovas sagatavoto nodarbību par radošajiem uzdevumiem matemātikas stundās un matemātikas skolotājas Elvīras Žuravikinas demonstrēto darbu ar teksta uzdevuma analīzi.

Lielu atsaucību guva arī integrētā vācu valodas nodarbība, kuru demonstrēja Valodu metodiskās komisijas vadītāja, vācu valodas skolotāja Svetlana Bubnova. Skolotāja bija izvēlējusies domino spēles principu kā labāku lasītā izpratnes metodi. Pirms stundas demonstrācijas S.Bubnova dalījās pieredzē par saviem pētījumiem lasītprasmes veicināšanas aspektos jaunākajā vācu metodiskajā literatūrā.

Vizuālās mākslas skolotāja Zane Gruberte un vēstures skolotāja Irina Povedjonoka demonstrēja ļoti radošu un saistošu integrēto stundu par lasītprasmes attīstību vēstures un vizuālās mākslas stundās, uzdodot skolēniem pēc vairāku 20.gs. vēstures tekstu fragmentu izlasīšanas iztēloties šos tekstu fragmentus kā abstraktas gleznas (teksts kā emocionāla līdzpārdzīvojuma avots).

Pēc semināra pedagogi savos novērtējumos atzīmēja būtiskāko:

“Seminārs noderīgs, droši turpiniet. Patīkama atmosfēra.”

“Ļoti interesanti bija iepazīties ar jaunāko pētījumu par lasītprasmi. Ļoti laba ideja – “Domino spēle”, kā arī tekstu saistīšana ar emocijām, krāsām un mākslu. Paldies vadītājam!”

 “Viss ļoti patika! Noteikti izmantošu piedāvātās metodes un uzdevumus savā darbā. Ļoti vēlams seminārus turpināt!”

“Ļoti pozitīvs piemērs kā vienas skolas skolotāji savā starpā sadarbojas.”

“Ļoti labi, ka ir materiāli un piemēri, kurus var paņemt līdz arī “taustāmā” formātā. Ļoti labs formāts, ka tiek iesaistīti arī skolotāji un var izmēģināt uzdevumus.”

“Interesants, labi plānots, organizēts seminārs.”

“Labas idejas interesantam mācību procesam (kā radošā veidā sasaistīt vairākus mācību priekšmetus).”

“Patika semināra pārdomātā struktūra, pasniedzēju sadarbība, kopējā atmosfēra, bija interesanti uzdevumi.”

“Interesantas idejas, labas paraugstundas!”

“Interesantas un jaunas idejas stundai. Paldies par uzdrošināšanos un radoši māksliniecisko semināru.”

“Daudz jaunu ideju un domu, kā “atsvaidzināt” stundas.”

 

Informāciju sagatavoja: Rīgas Anniņmuižas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Inga Zariņa

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit