Sākums / Jaunumi / Tiešsaistes forums "Izglītība izaugsmei 2021" PIRMSSKOLĀM Pieteikšanās ir atvērta!

Tiešsaistes forums "Izglītība izaugsmei 2021" PIRMSSKOLĀM Pieteikšanās ir atvērta!

pirmdiena, 2021. gada 7. jūnijs

     Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs 2021. gada 15. - 17. jūnijā aicina piedalīties forumā “Izglītība izaugsmei 2021”, kurā 9 Rīgas pirmsskolas

IZAUGSMES STĀSTOS

runās par savu pieredzi, piedaloties projektā “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā”, attīstot pirmsskolu kā mācīšanās kopienu, par gūto atbalstu kompetenču pieejas ieviešanā pedagogiem, īstenojot savu projektu, par izvirzīto projekta mērķi saistībā ar kompetenču izglītību un mācību procesu, kā tas īstenots, par veiksmēm un izaicinājumiem, kā izdevies profesionāli augt, par ieguvumiem, par tālāko attīstību. Pirmsskolas dalīsies ar praktiskām atziņām, veiksmes stāstiem, ko jau izdevies ieviest, rādot praktiskus piemērus.

Forums notiks attālināti platformā Ms Teams.

Aicinām pieteikties Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus, vietniekus un pedagogus, izvēloties norises datumu un tēmas.

 

2021. gada 15. jūnijs 
PIETEIKŠANĀS: 
https://ej.uz/forums1diena

13.00 – 13.05

 

Atklāšana

Inga Draveniece, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra direktores p.i.

 

13.05 – 13.10

Projekta “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā” rezultāti

Dace Sondare, Iveta Razumovska, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra galvenā speciālistes

 

Izaugsmes stāsti

13.10 – 13.40

“No visa kā pa drusciņai”, Madara Osīte, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Ligzdiņa” vadītājas vietniece

Izaugsmes stāstā prezentēsim pieredzi, kādu esam ieguvuši vairāku mēnešu garumā mācoties projektā “Es to varu pats!”, izzinot, pētot un praktiski darbojoties. Dalīsimies ar daļu apgūto metožu un aktivitāšu par bērnu pašvadītas mācīšanās un pašapkalpošanās iemaņu veicināšanu. Prezentētais materiāls atspoguļos gan ikdienišķas sadzīves darbības bez speciālas gatavošanās tām, gan pedagoga apzināti organizētas darbības un aktivitātes bērnu pašvadītas mācīšanās un pašapkalpošanās iemaņu veicināšanai.

 

13.45 – 14.15

“Dabai draudzīgās rotaļlietas”, Irēna Moisejeva, Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolas vadītājas vietniece izglītības jomā

Projektā “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai dabaszinātņu nodarbībās” pedagogi pilnveidoja izpratni par apkārtējās vides izmantošanas iespējām pirmsskolā. Izaugsmes stāstā dalīsimies ar savām radošajām idejām un mācīsimies izgatavot rotaļlietas no otrreiz izmantojamā materiāla: zivtiņu no zeķes un lellīti no dzijas atlikumiem.

 

14.20 – 14.50

“Ja Līgo dienā līst”, Anastasija Čubujeva, Rīgas 61. vidusskolas pirmsskolas izglītības struktūrvienības vadītāja

Projektā “Kompetenču pieejai atbilstošu pasākumu organizēšana kultūrizpratnes veidošanai multikulturālā izglītības iestādē pirmsskolas izglītības posmā” pedagogi pilnveidoja kompetences par bērnu kultūrizpratnes un kultūras tradīciju sistēmiskas apguves mijsakarībām izglītības reformas kontekstā pirmsskolā. Gadskārtu svētkiem ir cieša saikne ar dabu, gadalaiku un cilvēka saimniecisko darbību konkrētā gadalaikā. Pedagogi guva idejas svētku pasākumu organizēšanai un dažādu dabas materiālus izmantošanā, piedaloties meistarklasē “Ziemassvētku rotājumu darbnīca”. Izaugsmes stāstā dalīsimies pieredzē un kopā darināsim stilizētu Jāņu dienas vainadziņu no filca.

Dalībniekiem jāsagatavo filci (zaļā krāsā pamatnei, sarkanā, zilā un tumši zilā ziediem), melnas pērlītes,  karsto līmi, šķēres, lineālu, atlasa lentīti sasiešanai.

 

 

2021. gada 16. jūnijs
PIETEIKŠANĀS: 
https://ej.uz/forums2diena

13.05 – 13.10

Projekta “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā” rezultāti

Dace Sondare, Iveta Razumovska, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra galvenā speciālistes

 

Izaugsmes stāsti

13.10 – 13.40

“Pasaule nav apstājusies”, Svetlana Kostikova ,  Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenītes” metodiķe

Projektā “Es izprotu un varu!” pedagogi pilnveidoja prasmes rotaļnodarbību organizēšanā kompetenču pieejā balstītā mācību saturā un attīstīja izpratni par nepieciešamo materiālu saturu un grūtības pakāpi un to maiņas biežumu mācību jomu centros. Izaugsmes stāstā

prezentēsim pedagogu izveidotās pašdarinātās spēles.

13.45 – 14.15

“Mūzikas pirmsskolas skolotāja un tehnoloģijas”, Evelīna Dombrovska, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes "Pūcīte" mūzikas skolotāja, Olita Riekstiņa vadītājas vietniece izglītības jomā

Īstenotajā projektā “Minimālo digitālo prasmju apgūšana pirmsskolas pedagogiem” mācījāmies par dažādu datorprogrammu izmantošanas iespējām un attīstījām prasmes to lietošanā.  Izaugsmes stāstā praktiski demonstrēsim īpaši  kustīgo bilžu ievietošanu Power Point programmā,  pievienojot izvēlēto mūziku, dalīsimies pieredzē, kā izmantot bilžu materiālu mūzikas stundās.

14.20 – 14.50

Tradicionālās kultūras apguve un iedzīvināšana mūsdienīgā, kompetencēs balstītā mācību procesā”, Rīgas 221. pirmsskolas izglītības iestādes mūzikas skolotāja Inga Gaile

Izaugsmes stāstā prezentēsim projektā “Vērtībās balstītu ieradumu veidošana pirmsskolā” iegūtās praktiskās atziņas,  pedagogu izstrādāto tematisko plānu ar atbilstošu mācību saturu un metodiku integrētai, sistēmiskai un pēctecīgai kultūrizpratnes īstenošanai visās izglītības pakāpēs pirmsskolā, kas bagātīgi papildināts ar tradicionālās kultūras apguves mācību un metodiskajiem materiāliem par Saules gadu, pašgatavotiem mūzikas instrumentiem, rekvizītiem, videomateriāliem, mūzikas fonogrmmām digitālā formātā, nošu materiāliem, tradicionālo svētku un citu tradicionālo norišu scenārijiem, attēliem, fotogalerijām un citiem uzskates un darba materiāliem.

 

2021. gada 17. jūnijs
PIETEIKŠANĀS: 
https://ej.uz/forums3diena

13.05 – 13.10

Projekta “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā” rezultāti

Dace Sondare, Iveta Razumovska, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra galvenā speciālistes

 

Izaugsmes stāsti

13.10 – 13.40

“Mūsu  sasniegumi - 210”, Rīgas 210. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Kristīne Maslova, vadītājas vietniece Anastasija Kuzmina, sporta skolotāja Jekaterina Videcka

Digitālā kompetences attīstība jāsāk jau agrā vecumā, taču būtiski ir dažādas tehnoloģijas un digitālos līdzekļus izmantot jēgpilni, papildinot mācīšanas un mācīšanās iespējas. Izaugsmes stāstā runāsim par projekta “Digitālās caurviju prasmes pirmsskolas vecuma bērniem” norisi, par mūsu veiksmēm un izaicinājumiem. Praktiskajā daļā stāstīsim par iespēju veidot  un organizēt sporta nodarbības attālināti, izmantojot digitālās ierīces. Papildus demonstrēsim filmu par skolotāju vadītājām nodarbībām projekta ietvaros.

13.45 – 14.15

“Protam un darām!”, Rīgas 270. pirmsskolas izglītības iestāde vadītāja Brigita Makijevska, skolotāja Sanita Pētersone

Izaugsmes stāstā runāsim projekta “Proti un dari” norisi,  iepazīstināsim ar mūsdienīgu bērnu raksturojumu,  ieskatīsimies pozitīvas disciplinēšanas noteikumos un dalīsimies ar savu personīgo pieredzes stāstu.

14.20 – 14.50

“Visvērtīgākā ceļamaize”, Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Anna Staceviča, un vadītājas vietniece Vita Kaļva

Projekta “Es varu, es daru, man sanāk!” laikā pedagogi pilnveidoja izpratni par attīstošās vides organizēšanu, lai tā rosinātu bērnu patstāvību izvirzītā mērķa sasniegšanā. Veiksmes stāstu veidosim balstoties uz atziņām, kuras guvām projekta ietvaros organizēto semināru laikā par pirmsskolas vecuma bērnu patstāvīgās darbības sekmēšanu pēc Montesori pedagoģiskās pieejas, iepazīstināsim ar pedagogu izstrādāto mācību materiālu un savu pieredzi bērnu patstāvīgās darbības sekmēšanā.

Svarīgi! Aicinām pieslēgties 10 min. pirms norādītā sākuma laika. 
Apliecības par dalību forumā netiks sagatavotas.

Aicinām pieteikties, izmantojot edu.riga.lv epastu.

Papildus informācija: Dace Sondare, 67105541, Iveta Razumovska, 67105534

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit