Aktuālie Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai skolā" 2021/2022 Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā” 2021/2022 Projekts “Koučings skolas izaugsmei” (CoDe) Projekts “Mācīšanās sadarbībā – kā to novērtēt?” (UPGRADE) Projekts "Klimata pārmaiņu mācīšana skolās akcentējot konstruktīvo žurnālistiku" (TIN TIN) Projekts “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide Rīgā” Īstenotie Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā" 2020/2021 Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošana skolā" 2020/2021 Projekts "Darīt kopā" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas ieviešanai pirmsskolā” 2019/2020 Izglītība izaugsmei 2019 Projekts mazākumtautību skolām "Efektīva mācību stunda latviešu valodā" Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi Projekts "Darīt kopā II" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā Projektu konkurss “Atbalsts pirmsskolas pedagoģisko mērķu sasniegšanai” Projektu konkurss “Atbalsts skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai" Izglītība izaugsmei 2018 Skola, kas mācās "Leading to Learn Together" LELETO Latviešu valodas pilnveidošana vidusskolas pedagogiem mūsdienīgai lietpratībai Rīgas gada sporta skolotājs Izglītība izaugsmei 2017 Izglītība izaugsmei 2016 Izglītība izaugsmei 2015 Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas ieviešanai skolā" 2019/2020 Projekts vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājiem “Mācīt - lai uzlabotu latviešu valodas apguvi vidusskolā” Esam rīdzinieki! DELECA Mācīšanās mācot Runājam latviski Latviešu valoda saliedētai sabiedrībai
Sākums / Projekti / Projekts "Klimata pārmaiņu mācīšana skolās akcentējot konstruktīvo žurnālistiku" (TIN TIN)

Projekts "Klimata pārmaiņu mācīšana skolās akcentējot konstruktīvo žurnālistiku" (TIN TIN)

     Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (turpmāk - RIIMC) sadarbībā ar Rīgas 45. vidusskolu, Rīgas 86. vidusskolu  un vadošo partneri no Spānijas (Documenta Creaciones Multimedia Avanzadas SL)  un partneriem ( Asociacion de Periodistas de Informacion Ambiental - Spānija,  Amsterdam International Community School - Nīderlande,  TALLINN UNIVERSITY - Igaunija, un CENTRO DE ESTUDIOS MARNI - Spānija ) ir uzsācis īstenot Erasmus+ projektu “Klimata pārmaiņu mācīšana skolās akcentējot konstruktīvo žurnālistiku” (TeachINg about climate change in schools whilsT addressINg fake news and constructive journalism - TIN TIN) .

!!! Projekts ilgst līdz 2022. gada 30. septembrim.

     Projekta mērķis ir atbalstīt skolas un pedagogus par klimata pārmaiņu mācīšanu un ilgtspējību izglītībā, nodrošinot dažādu rīku un resursu pieejamību, kā arī palielināt izpratni par klimata pārmaiņām un ilgtspēju, izmantojot aktīvu, kritisku un konstruktīvu pieeju, kas veicina uzvedības izmaiņas.

     Projekta rezultātā tiks  izstrādāts vides žurnālistikas brīvpieejas tiešsaistes kurss vidusskolām, izveidota e-apmācības platforma ar mērķi stimulēt radošu un konstruktīvu pieeju jaunu tiešsaistes tehnoloģiju un multimediju potenciāla pilnīgākai izmantošanai.

     Pedagogiem būs pieejami inovatīvi e-apmācības resursi un instrumenti  atbalstam klimata pārmaiņu mācīšanai skolā. Tiešsaistes kurss būs starppriekšmetu un viegli īstenojams dažādu priekšmetu skolotājiem (ne tikai dabaszinātņu skolotājiem) dažādos līmeņos.

     Skolēniem, lai kļūtu par pārmaiņu veidotājiem, būs iespēja aktīvi piedalīties izpētes, analīzes un uzvedības izmaiņu priekšlikumu izstrādes procesā. Būs pieejami resursi un rīki, kas palīdzēs uzlabot sociālās prasmes, kritisko domāšanu, digitālās prasmes, “zaļās” prasmes un redzēt savu attīstības progresu labākai izpratnei par klimata pārmaiņām.

Eramus+ projekta TIN TIN  1. Ziņu lapa (LV)

Eramus+ projekta TIN TIN 2. Ziņu lapa (LV)

Informāciju sagatavoja- D.Keidāne, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit