Sākums / Projekti / Projekts “Koučings skolas izaugsmei” (CoDe)

Projekts “Koučings skolas izaugsmei” (CoDe)

    
     Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs  sadarbībā ar partneriem - Masarika Universitāte (Čehija), Skolu inspektorātu (Rumānija), Pētniecības un izglītības tehnoloģiju centru (Kipra), Izglītības un attīstības aģentūru (Horvātija), centru “Mācies Šefildai” (Lielbritānija) – no 2019. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. janvārim īsteno Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projektu “Koučings skolas izaugsmei” (CoDe). Projekta Nr.  2019-1-LV01-KA201-040345). Projekta vadošais partneris ir Valsts Izglītības un satura centrs (VISC).

     Projekta ilgtermiņa mērķis ir paplašināt skolu skaitu, kur koučinga metode tiek izmantota sistemātiski.
     Projekta tiešais mērķis ir izpētīt projekta dalībvalstu pieredzi un labās prakses piemērus koučinga izmantošanā pārmaiņu vadībā   un atbalstošas mācību vides radīšanā.
    
     Lai sasniegtu tiešo mērķi, ir izvirzīti konkrēti specifiskie mērķi:

 • Apzināt un apkopot labās prakses piemērus, kas parāda, kā koučings sekmīgi strādā organizācijās no dažādiem sektoriem, lai nodrošinātu nepārtrauktu darbinieku izaugsmi.
 • Gūt apstiprinājumu, ka koučings ir nozīmīgs skolām individuālai un komandas izaugsmei un attīsta sadarbību starp skolotājiem.

     Projektā plānotās aktivitātes:

 • Organizēt un piedalīties mācību vizītēs partnervalstīs, lai pētītu koučinga pielietojumu individuālā un grupas līmenī. Vizīšu laikā tiks apmeklētas dažādu pakāpju izglītības iestādes, valsts un pašvaldību iestādes, NVO un biznesa organizācijas.
 • Apkopot labās prakses piemērus no partnervalstīm un individuālās un grupu koučinga tehnikas, izveidojot digitālu resursu grāmatu.
 • Izplatīt labo koučinga praksi, iepazīstinot skolas un izmēģinot dažādās tehnikas un elementus visās partnervalstīs.

     Paredzamie projekta rezultāti:

 • Mācību vizītēs gūtā pieredze.
 • Apgūtas individuālā un grupu koučinga tehnikas.
 • Izveidota digitālā resursu grāmata.

Informāciju sagatavoja Signe Neimane, RIIMC direktore, atbildīgā par projekta īstenošanu, Daina Kupča, projekta vadītājas asistente

 • Sagatavotas skrejlapas par projektu "Koučings skolas izaugsmei" latviešu un angļu valodā
 • Sagatavota projekta pirmā Ziņu lapa par projektā veiktajām aktivitātēm
 • Turpinot īstenot projektā plānotās aktivitātes, visi projektā iesaistītie partneri veikuši koučinga izpēti skolās un biznesa organizācijās. Šī dokumentālā pētījuma mērķis bija: (1) aprakstīt koučinga kārtību, iespējas un ierobežojumus izvēlētajās skolās un uzņēmumos un (2) identificēt koučinga ieviešanas specifiku un izaicinājumus / ierobežojumus izvēlētajās skolās. Apkopotais materiāls angļu valodā (kā tas paredzēts projektā) apskatāms šeit. Coaching in schools and companies

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

67105580 67105547
Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit