Aktuālie Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai skolā" 2021/2022 Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā” 2021/2022 Projekts “Koučings skolas izaugsmei” (CoDe) Projekts “Mācīšanās sadarbībā – kā to novērtēt?” (UPGRADE) Projekts "Klimata pārmaiņu mācīšana skolās akcentējot konstruktīvo žurnālistiku" (TIN TIN) Projekts “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide Rīgā” Īstenotie Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā" 2020/2021 Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošana skolā" 2020/2021 Projekts "Darīt kopā" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas ieviešanai pirmsskolā” 2019/2020 Izglītība izaugsmei 2019 Projekts mazākumtautību skolām "Efektīva mācību stunda latviešu valodā" Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi Projekts "Darīt kopā II" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā Projektu konkurss “Atbalsts pirmsskolas pedagoģisko mērķu sasniegšanai” Projektu konkurss “Atbalsts skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai" Izglītība izaugsmei 2018 Skola, kas mācās "Leading to Learn Together" LELETO Latviešu valodas pilnveidošana vidusskolas pedagogiem mūsdienīgai lietpratībai Rīgas gada sporta skolotājs Izglītība izaugsmei 2017 Izglītība izaugsmei 2016 Izglītība izaugsmei 2015 Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas ieviešanai skolā" 2019/2020 Projekts vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājiem “Mācīt - lai uzlabotu latviešu valodas apguvi vidusskolā” Esam rīdzinieki! DELECA Mācīšanās mācot Runājam latviski Latviešu valoda saliedētai sabiedrībai
Sākums / Projekti / DELECA

DELECA

Skolas vadības kapacitātes paaugstināšana uz faktiem un pierādījumiem balstīta  skolas kvalitātes pilnveidei (DELECA)

Rīgas Izglītības un Informatīvi metodiskais centrs kopš 2012. gada 1. oktobra ir viens no partneriem  Eiropas Komisijas mūžizglītības programmas apakšprogrammas "Comenius", Daudzpusējie projekti, Vienošanās nr. 2012-4241/001-001 projektā "Skolas vadības kapacitātes paaugstināšana uz faktiem un pierādījumiem balstīta skolas kvalitātes pilnveidei" (DELECA). Projekts noslēdzās 2015. gada 30. septembrī. Projekta gaitā tika veikta sākotnējā izpēte visās projekta partnervalstīs. Paralēli projekta partneri no Antverpenes Universitātes izstrādāja direktoru profesionālās pilnveides programmas teorētisko ietvaru. Abi šie dokumenti ir pieejami projekta mājas lapā: www.deleca.org gan angļu valodā, gan visās projekta partneru valodās. Projekta galvenais izstrādātais produkts ir profesionālās pilnveides programma skolu direktoriem un vietniekiem. Skolu direktori ir viena no tām profesionālajām grupām, kurai ir nepieciešama dziļāka izpratne par datu un  pierādījumu nozīmību un mērķtiecīgu izmantošanu. Projekta sākotnējā izpētē atklajās, ka daļa Eiropas valstu neuzskata, ka direktoru profesionālās pilnveides programmās būtu jāietver darbs ar datiem. Viens no šī projekta mērķiem ir sniegt ieguldījumu skolu direktoru kapacitātes pilnveidei, izmantojot un interpretējot datus un pierādījumus, kā arī pielietojot tos praksē skolas attīstības pilnveidei.

Apgūstot projekta gaitā izstrādāto profesionālo komptenču pilnveides programmu, skolu direktori būs kompetentāki šādās jomās:

  • datu izmantošanas kultūras veidošana,
  • datu partība,
  • izpētes kultūras veidošana skolās,
  • datu izmantošana, lai uzlaboto skolas efektivitāti un profesionālo atbildību,
  • fokusēšanās uz profesionālām sarūnām, diskusijām,
  • pārliecība, ka dati ir pieejami skolas kolektīvam,
  • datu izmantošana, lai veicinātu diskusijas, pārspriestu jaunus attīstības virzienus un uzraudzītu progresu ar ārējām iesaistītajām pusēm

Šī projekta ietvaros ir sagatavota profesionālo kompetenče pilnveides programma, ko var izmantot vietējā/nacionālajā kontekstā. Pēc projekta beigām programmu ir paredzēts īstenot gan partnervalstīs, gan arī plašāk. Izglītošanas procesā būs iesaistīti gan skolu direktori, gan lektori.

Profesionālo kompetenču pilnveides programma palīdzēs skolu direktoriem:

  • izprast un gūt zināšanas par galvenajiem datu avotiem mācību procesa un skolas attīstības pilnveidei,
  • attīstīt kompetenci saprast šādus datus,
  • attīstīt kompetenci strādāt ar šādiem datiem.

Vairāk informācijas var iegūt projekta mājas lapā www.deleca.org

Profesionālo kompetenču pilnveides programma „Skolas vadības kapacitātes paaugstināšana uz faktiem un pierādījumiem balstītas  skolas kvalitātes pilnveidei”


Rīgas Izglītības un Informatīvi metodiskais centrs kopš 2012. gada 1. oktobra ir viens no partneriem  Eiropas Komisijas mūžizglītības programmas apakšprogrammas "Comenius", Daudzpusējie projekti, Vienošanās nr. 2012-4241/001-001 projektā "Skolas vadības kapacitātes paaugstināšana uz faktiem un pierādījumiem balstīta skolas kvalitātes pilnveidei" (DELECA). Projekta koordinators ir Izglītības vadības nacionālā skola no Slovēnijas, pārējie partneri – Brno Universitāte (Čehija), Upsalas Universitāte (Zviedrija), Antverpenes Universitāte (Beļģija). Projekta īstenošanas ilgums ir trīs gadi. DELECAS mērķis ir attīstīt skolu direktoru kompetences uzlabot skolas darbu, balstoties uz iegūtajiem datiem un pierādījumiem. Tā sasniegšanai projekta laikā ir jāsagatavo profesionālās pilnveides programmu skolu direktoriem – uz datiem un pierādījumiem balstīta skolas attīstība. Pirmajā projekta gadā tika sagatavots teorētiskais ietvars (pieejams latviešu http://www.deleca.org/national-sections/55  un angļu valodā http://www.deleca.org/outcomes projekta mājas lapā www.deleca.org), kas kalpo par pamatu programmas izstrādei. Paralēli visās dalībvalstīs notika situācijas izpēte, cik lielā mērā skolu direktoru izmanto dažādus datus un pierādījumus, lai pilnveidotu skolas darbu un kādas ir direktoru zināšanas un prasmes, lai veiktu datu analīzi. Teorētisko ietvaru un situācijas izpētes rezultātus partneri prezentēja gadskārtējā izglītības vadītāju konferencē ENIRDELM 2013, gada septembrī. jau pusgadu projekta partneri strādā pie profesionālās programmas izveides. Programma sastāv no šādiem moduļiem: Problēmas noteikšana, datu un pierādījumu iegūšanas metodes, datu analīze un interpretācija, pētnieciskas vides veidošana, darbību plānošana. Līdz septembrim katrs no moduļiem tiks izmēģināts kādā no projekta partneru piedāvātajiem profesionālās pilnveides kursiem.

Buklets

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit