Aktuālie Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai skolā" 2021/2022 Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā” 2021/2022 Projekts “Koučings skolas izaugsmei” (CoDe) Projekts “Mācīšanās sadarbībā – kā to novērtēt?” (UPGRADE) Projekts "Klimata pārmaiņu mācīšana skolās akcentējot konstruktīvo žurnālistiku" (TIN TIN) Projekts “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide Rīgā” Īstenotie Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā" 2020/2021 Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošana skolā" 2020/2021 Projekts "Darīt kopā" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas ieviešanai pirmsskolā” 2019/2020 Izglītība izaugsmei 2019 Projekts mazākumtautību skolām "Efektīva mācību stunda latviešu valodā" Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi Projekts "Darīt kopā II" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā Projektu konkurss “Atbalsts pirmsskolas pedagoģisko mērķu sasniegšanai” Projektu konkurss “Atbalsts skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai" Izglītība izaugsmei 2018 Skola, kas mācās "Leading to Learn Together" LELETO Latviešu valodas pilnveidošana vidusskolas pedagogiem mūsdienīgai lietpratībai Rīgas gada sporta skolotājs Izglītība izaugsmei 2017 Izglītība izaugsmei 2016 Izglītība izaugsmei 2015 Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas ieviešanai skolā" 2019/2020 Projekts vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājiem “Mācīt - lai uzlabotu latviešu valodas apguvi vidusskolā” Esam rīdzinieki! DELECA Mācīšanās mācot Runājam latviski Latviešu valoda saliedētai sabiedrībai
Sākums / Projekti / Izglītība izaugsmei 2019

Izglītība izaugsmei 2019

     2019. gada 12. jūnijā, mācību gada noslēgumā, gandrīz divi simti piecdesmit pedagogi un izglītības speciālisti piedalījās Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra (turpmāk - RIIMC) organizētājā forumā “Izglītība izaugsmei 2019", kurš šogad notika Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā. Forumā pārsvarā piedalījās skolotāji no Rīgas, taču bija arī pedagogi no Pierīgas, Krāslavas, Kuldīgas, Liepājas un Tukuma.
     Forums tika organizēts jau piekto gadu un šoreiz par atslēgas vārdiem tika izvēlētas RIIMC vērtības: efektivitāte, sadarbība, atbildība.
     Forumu atklāja RIIMC direktore Signe Neimane, aicinot pedagogus gan paskatīties atpakaļ uz gada laikā padarīto, gan skatīties nākotnē, ejot reformām un pārmaiņām pa priekšu.

     Padalīties savā pieredzē par katru no RIIMC vērtībām tika uzaicināti lektori: Artūrs Visockis-Rubenis, Claudio A.Rivera un Gunta Jēkabsone, personības, kuri ar savu pieredzi iedvesmoja foruma dalībniekus būt drosmīgiem, eksperimentēt, kļūdīties un labot savas kļūdas, lai savs darbs patiktu un lai tas uzmundrinātu arī skolēnus būt tikpat radošiem un pozitīviem kā paši pedagogi.

     Foruma otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja izvēlēties katram divas darbnīcas ar trim vadītājiem katrā. Darbnīcās bija iespēja praktiski izmēģināt kādu jaunu vai aktuālu metodi vai prasmi. Par darbnīcu vadītājiem tika uzaicināti dalībnieki no RIIMC projektiem: “Atbalsts skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai” - trīspadsmit skolu pārstāvji; “Efektīva mācību stunda latviešu stundā” – septiņi pedagogi-eksperti no Rīgas mazākumtautību skolām; “Mācīt, lai uzlabotu latviešu valodas apguvi vidusskolā” – trīs projekta pedagogi, “Atbalsts pirmsskolu pedagoģisko mērķu sasniegšanai”- trīs pirmsskolu pārstāvji, kā arī pieredzējuši RIIMC pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu lektori un pieaugušo neformālās izglītības lektori.

     Sīkāk ar foruma darba kārtību, RIIMC īstenotajiem projektiem un dalībniekiem var iepazīties brošūrā "Izglītība izaugsmei 2019" šeit.
      Pēc foruma dalībniekiem bija iespēja elektroniski izvērtēt pasākuma norisi un saturu. Aptaujas rezultāti liecina, ka foruma tematu kā aktuālu  vērtē 97,1% no dalībniekiem, foruma vadītāju atbilstību tematam kā izcilu un labu novērtējuši 95,2% aptaujāto un 93,3% atzina, ka šādu forumu vai līdzīgu pasākumu vajadzētu organizēt arī turpmāk.
    
                                Dalībnieki organizatoriem izteikuši arī komentārus un ieteikumus: 

“Paldies par iespēju būt šādā pasākumā - tik daudz jaunu ideju, atklājumu, zināšanu, kuras noteikti varēšu izmantot savā darbībā. Noteikti piedalīšos vēl!”;

“Liels lūgums organizēt vairāk diskusiju, lekciju pirmsskolniekiem par aktuālajiem jautājumiem!”;

“Pateicos par iespēju piedalīties forumā. RIIMC darbinieki ir parādījuši augstu profesionalitāti, organizējot pasākumu, pieaicinot interesantus lektorus, dodot iespēju kontaktēties ar izciliem pedagogiem radošajās darbnīcās. Piedaloties darbnīcās, esmu guvusi interesantas idejas savam darbam un klausījusies vienkārši pozitīvu cilvēku stāstījumu par savu dzīves jēgas meklējumu. Un tas bija drosmīgi un interesanti.”;

“Iesaku strikti ievērot noteiktos laikus un atbildīgajiem to strikti kontrolēt. Diemžēl tas attiecas gan uz rīta sesiju zālē, gan 1 darbnīcu bloku. Vai arī - atvēlēt runātājiem ilgāku laiku - tas vairāk attiecas uz rīta sesiju. Tāpat pietrūka noslēguma. Jocīga sajūta, ka beidzas darbnīcas dažādās telpās un visi vienkārši izklīst, vairs vienkopus netiekoties.”;

“Man un domāju arī citiem kolēģiem nepieciešams ieskatīties citu pieredzē, lai gūtu pārliecību, ka es taču arī tā varu, vai jau daru. Arī veiksmīgu cilvēku stāsti iedvesmo un uzlādē! Paldies!”;

“Domāju, ka būtu lietderīgi veikt dalībnieku aptauju par to, kuru darbnīcu vadītāju tematu saturu vēlētos iepazīt plašāk un tad pēc tam attiecīgi izveidot un piedāvāt kursus pedagogiem.”.

Darbnīcu vadītāju prezentācijas.

     RIIMC komanda vēlas izteikt pateicību visiem foruma dalībniekiem, iedvesmotājiem un darbnīcu vadītājiem! Paldies Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolai par sadarbību, atbalstu un viesmīlīgu uzņemšanu!

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit