Aktuālie Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai skolā" 2021/2022 Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā” 2021/2022 Projekts “Koučings skolas izaugsmei” (CoDe) Projekts “Mācīšanās sadarbībā – kā to novērtēt?” (UPGRADE) Projekts "Klimata pārmaiņu mācīšana skolās akcentējot konstruktīvo žurnālistiku" (TIN TIN) Projekts “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide Rīgā” Īstenotie Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai pirmsskolā" 2020/2021 Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas īstenošana skolā" 2020/2021 Projekts "Darīt kopā" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas ieviešanai pirmsskolā” 2019/2020 Izglītība izaugsmei 2019 Projekts mazākumtautību skolām "Efektīva mācību stunda latviešu valodā" Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi Projekts "Darīt kopā II" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā Projektu konkurss “Atbalsts pirmsskolas pedagoģisko mērķu sasniegšanai” Projektu konkurss “Atbalsts skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai" Izglītība izaugsmei 2018 Skola, kas mācās "Leading to Learn Together" LELETO Latviešu valodas pilnveidošana vidusskolas pedagogiem mūsdienīgai lietpratībai Rīgas gada sporta skolotājs Izglītība izaugsmei 2017 Izglītība izaugsmei 2016 Izglītība izaugsmei 2015 Projekts "Atbalsts kompetenču pieejas ieviešanai skolā" 2019/2020 Projekts vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājiem “Mācīt - lai uzlabotu latviešu valodas apguvi vidusskolā” Esam rīdzinieki! DELECA Mācīšanās mācot Runājam latviski Latviešu valoda saliedētai sabiedrībai
Sākums / Projekti / Latviešu valoda saliedētai sabiedrībai

Latviešu valoda saliedētai sabiedrībai

Projekts ir noslēdzies, un tā mērķis sasniegts lielā mērā, jo lielākā daļa no dalībniekiem, kuri apzinīgi apmeklēja nodarbības un aktīvi iesaistījās, ir sekmīgāk iekļāvušies pilsētas dzīvē un jūtas integrētāki sabiedrībā. Protams, liela daļa dalībnieku uzskata, ka mācības nepieciešams turpināt, lai papildinātu zināšanas un prasmes valodas lietojumā.

  1. Projektā tika iesaistīti  205 dalībnieki, no kuriem kursus pabeidza  169 (60 – pirmajā posmā un 109 dalībnieku – otrajā posmā). Kursanti apguvuši latviešu valodu atbilstoši 07.07.2009. MK noteikumiem  Nr.733 par līmeņiem un pakāpēm A1, A2, B1, B2 un paaugstinājuši savas valsts valodas prasmes par vienu pakāpi un/vai līmeni.
  2. Projekta dalībnieki – 169  Rīgas pilsētas iedzīvotāji – apzinās savu vērtību, ka ikviens indivīds ir sabiedrībā noderīgs kā personība un, apguvis latviešu valodu, sekmīgāk ir integrējies pilsētas sabiedriskajā, ekonomiskajā un kultūras dzīvē un veicina latviešu valodas vides paplašināšanos.
  3. Projekta dalībnieku apgūtās latviešu valodas prasmes ilgtermiņā palīdzēs viņiem komunikācijā ar latviešu valodā runājošiem iedzīvotājiem, stiprinās viņu pašapziņu, iedrošinās viņus nekautrēties lietot valodu, aktīvi iesaistīties dažādos kultūras pasākumos, motivēs viņus turpināt pilnveidot un uzlabot savas valodas zināšanas, radīs iespēju konkurēt darba tirgū un veicinās karjeras izaugsmes iespējas.
  4. Projekta ietvaros dalībniekiem tika piedāvāti materiāli un veidota izpratne par Latvijas sadzīvi, kultūru, vēsturi un sabiedriskajiem procesiem, tādējādi veicinot projekta dalībnieku lojalitāti pret Latviju.
  5. Tika izstrādātas aptaujas anketas latviešu valodas apguves kursu satura un darbības kvalitātes lietderīguma izvērtēšanai projekta starpposmā un noslēgumā.

Projekta dalībnieki kursu noslēgumā saņēma RIIMC apliecības par latviešu valodas kursu beigšanu un attiecīgās valodas prasmes pakāpes iegūšanu. Par apzinīgu attieksmi, apgūstot latviešu valodu tika sagatavotas un izsniegtas pateicības 10 dalībniekiem.

Projekta dalībniekiem bija iespēja izteikt savu viedokli kursu noslēguma aptaujas anketās.

Analizējot kursu absolventu sastāvu, redzam, ka 73% no dalībniekiem ir sievietes, visvairāk – 66% no dalībniekiem ir vecuma grupā no 25 līdz 50 gadiem, tātad tie iedzīvotāji, kuri ir aktīvajā darbspējas vecumā. 46% no absolventiem ieguvuši augstāko izglītību, vidējo speciālo – 31%, vidējo – 18%. Analizējot absolventu etnisko piederību, redzams, ka visvairāk – 78% ir krievi, pārstāvētas arī citas nacionalitātes – poļu, lietuviešu, baltkrievu. Kā visnoderīgāko – sarunvalodas prasmes attīstīšanu – atzīst lielākā daļa – 48% no anketas aizpildījušajiem. 30% būtiska bijusi prasme sagatavot vēstules, iesniegumus un citus lietvedības dokumentus. 25% no kursantiem paticis tas, ka kursi bijuši bezmaksas, 24% no aptaujātajiem atzinuši kvalitatīvās nodarbības un tas, ka grupā valdījusi laba atmosfēra, kas veicinājusi valodas apguvi. Lielu lomu spēlējusi arī pasniedzēju personība un ieguldītais darbs. Uz jautājumu – vai plānojat turpināt apgūt latviešu valodu, 57% no kursus beigušajiem atbildējuši  ar „jā”, savukārt 41% to plāno darīt gadījumā, ja kursi būs bezmaksas. 

Projekta vadītāja Sandra Cīrule, tālr. 67105579, e-pasts Sandra.Cirule@riga.lv

Projekta koordinatore Daina Kupča, tālr. 67105543, e-pasts Daina.Kupca@riga.lv

 

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit